Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-25, 15:11 Autor: Daniel Klimczak

Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Nadziejowa. W gminie zarządzono dwudniową żałobę

Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecyduje, które z mieszkań w budynku wielorodzinnym, w Nadziejowie, gdzie w sobotę (23.11) doszło do tragicznego pożaru, będą nadawały się do zamieszkania. Przypomnijmy, w ogniu życie straciło dwóch mężczyzn, trzy osoby - matka z dwójką dzieci - trafiły do szpitala. Pozostali pogorzelcy nocują u rodzin i znajomych. Wsparcie uruchomiły władze gminy.
Na miejscu obecni są pracownicy otmuchowskiego OPS-u, którzy oceniają straty, by na tej podstawie móc zaoferować wsparcie dla poszkodowanych. Jak zapewnia burmistrz Jan Woźniak, to nie jedyne działania podjęte przez samorząd.

- Uruchomiliśmy daleko idącą pomoc, poczynając od tego, że zabezpieczyliśmy pokoje na zamku, z których mogą ci mieszkańcy skorzystać włącznie z wyżywieniem. Przygotowaliśmy także 2 mieszkania, które będą do dyspozycji. Uruchomimy też pomoc rzeczową, pomoc finansową - wskazuje.

Władze gminy zwróciły się o wsparcie do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Mimo, że od tragedii minęły prawie dwa dni, w mieszkańcach tej niewielkiej miejscowości nadal żywe są emocje.

- Bardzo nam ciężko, zresztą to chyba widać. Jest to dla nas bardzo trudne. To są młodzi ludzie, którzy mieli swoje wspólne plany. Nagle te plany wzięły w łeb - mówi pani Janina.

- Żebyśmy wiedzieli, że on tam jest, ale nikt tego nie wiedział, nikt nie widział ojca tych chłopców. Później dowiedziałam się, że ich wyciągnęli obu już nieżyjących - dodaje pani Stefania.

Na razie jest za wcześnie, by wskazywać przyczynę wybuchu pożaru. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Opole, pod uwagę może być brane zaprószenie ognia lub zwarcie instalacji elektrycznej. Jedno z mieszkań było pozbawione prądu a jego lokator mógł mieć nielegalne przyłącze do instalacji.

Na internetowym portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych. Wsparcie materialne można także przekazywać do szkoły w Kopernikach, do której uczęszcza 9-letni Oskar, który w pożarze stracił ojca.

Dodajmy, że od południa na terenie gminy Otmuchów trwa dwudniowa żałoba.
Jan Woźniak
Mieszkańcy Nadziejowa

Wiadomości z regionu

2020-11-25, godz. 20:15 Raport dnia: 39 zgonów i 459 nowych infekcji w regionie. Znów zmarło rekordowo wielu zarażonych w całej Polsce 39 zgonów i 459 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-25, godz. 20:00 Kolejna dostawa płynu do dezynfekcji produkowanego pod Nysą trafiła do placówek na terenie gminy Podnyska fabryka bioetanolu ponownie wspiera miasto w walce z koronawirusem. Zakład przekazał kolejną dostawę środków biobójczych do dezynfekcji dłoni… » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Opole włączy się w ogólnopolski protest. Zgasną latarnie na wielu ulicach w sprzeciwie do planów rządu W Opolu na godzinę zgasną uliczne latarnie. Akcję protestacyjną samorządów z całej Polski zaplanowano na 1 grudnia o godzinie 17:00. » więcej 2020-11-25, godz. 19:00 Firmy cateringowe obsługujące szkoły przeżywają kolejny kryzys finansowy Puste klasy i szkolne korytarze, to także puste stołówki. Firmy cateringowe dostarczające obiady dla uczniów już drugi raz w tym roku, z powodu pracy zdalnej… » więcej 2020-11-25, godz. 18:15 Radni powiatowi PiS z Kędzierzyna-Koźla apelują ws. Strajku Kobiet i domagają się wyjaśnień. Klub Sabiny Nowosielskiej-KO… Radni powiatowi z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu podczas ostatniej sesji wystosowali apel w sprawie organizowanych w mieście marszów w… » więcej 2020-11-25, godz. 18:00 Studenci kierunków lekarskich mogą składać wnioski o stypendia marszałka Urząd marszałkowski w Opolu ogłosił nabór (24.11) na stypendia dla 30 najlepszych studentów medycyny z regionu. Osoby, które w poprzednim roku akademickim… » więcej 2020-11-25, godz. 17:15 Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. "Zwiększy się bezpieczeństwo pieszych" Zakaz korzystania z telefonów komórkowych przy przechodzeniu przez jezdnię i torowisko, pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy czy niedozwolona jazda… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Drogę wskaże ci... robot. Nowatorskie rozwiązanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Zaśpiewa, zatańczy, opowie żart, ale przede wszystkim podpowie, doradzi i wskaże drogę. W holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu stanął nietypowy… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 21-letni mężczyzna odpowie za posiadanie marihuany. Wpadł przez brak maseczki w przestrzeni publicznej Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ nie… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Posłowie Lewicy w KWP w Opolu. Żądają wyjaśnień w sprawie traktowania nyskich funkcjonariuszy Posłowie Lewicy rozpoczęli interwencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu w sprawie domniemanego mobbingu w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie. Według… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***