Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-25, 15:11 Autor: Daniel Klimczak

Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Nadziejowa. W gminie zarządzono dwudniową żałobę

Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Zniszczenia po pożarze w Nadziejowie [fot. Daniel Klimczak]
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecyduje, które z mieszkań w budynku wielorodzinnym, w Nadziejowie, gdzie w sobotę (23.11) doszło do tragicznego pożaru, będą nadawały się do zamieszkania. Przypomnijmy, w ogniu życie straciło dwóch mężczyzn, trzy osoby - matka z dwójką dzieci - trafiły do szpitala. Pozostali pogorzelcy nocują u rodzin i znajomych. Wsparcie uruchomiły władze gminy.
Na miejscu obecni są pracownicy otmuchowskiego OPS-u, którzy oceniają straty, by na tej podstawie móc zaoferować wsparcie dla poszkodowanych. Jak zapewnia burmistrz Jan Woźniak, to nie jedyne działania podjęte przez samorząd.

- Uruchomiliśmy daleko idącą pomoc, poczynając od tego, że zabezpieczyliśmy pokoje na zamku, z których mogą ci mieszkańcy skorzystać włącznie z wyżywieniem. Przygotowaliśmy także 2 mieszkania, które będą do dyspozycji. Uruchomimy też pomoc rzeczową, pomoc finansową - wskazuje.

Władze gminy zwróciły się o wsparcie do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Mimo, że od tragedii minęły prawie dwa dni, w mieszkańcach tej niewielkiej miejscowości nadal żywe są emocje.

- Bardzo nam ciężko, zresztą to chyba widać. Jest to dla nas bardzo trudne. To są młodzi ludzie, którzy mieli swoje wspólne plany. Nagle te plany wzięły w łeb - mówi pani Janina.

- Żebyśmy wiedzieli, że on tam jest, ale nikt tego nie wiedział, nikt nie widział ojca tych chłopców. Później dowiedziałam się, że ich wyciągnęli obu już nieżyjących - dodaje pani Stefania.

Na razie jest za wcześnie, by wskazywać przyczynę wybuchu pożaru. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Opole, pod uwagę może być brane zaprószenie ognia lub zwarcie instalacji elektrycznej. Jedno z mieszkań było pozbawione prądu a jego lokator mógł mieć nielegalne przyłącze do instalacji.

Na internetowym portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych. Wsparcie materialne można także przekazywać do szkoły w Kopernikach, do której uczęszcza 9-letni Oskar, który w pożarze stracił ojca.

Dodajmy, że od południa na terenie gminy Otmuchów trwa dwudniowa żałoba.
Jan Woźniak
Mieszkańcy Nadziejowa

Wiadomości z regionu

2019-12-08, godz. 15:55 Cztery samochody zderzyły się na ul. Częstochowskiej w Opolu Pojazdami podróżowało pięć osób, jedna z nich jest poszkodowana. » więcej 2019-12-08, godz. 15:55 Dzisiaj poznamy Kierowcę Roku Opolszczyzny. Trwa Świąteczny Puchar Forda W Opolu trwa (08.12) Świąteczny Puchar Forda, który zakończy 3 rundę Kierowcy Roku Opolszczyzny. Jest to już 23 edycja tej imprezy. O godzinie 10.00 obok salonu… » więcej 2019-12-08, godz. 15:49 Trzecia z rzędu ligowa porażka Gwardii Opole. W Stegu Arenie opolanie przegrali jedną bramką z Górnikiem Zabrze W meczu 15. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Gwardia Opole po niezwykle emocjonującym meczu przegrała przed własna publicznością z wyżej notowanym w tej… » więcej 2019-12-08, godz. 15:30 Opole: Mikołaj zjechał do dzieci ze szpitalnego dachu Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami zjechał... z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Pacjenci z oddziału pediatrii otrzymali upominki nie… » więcej 2019-12-08, godz. 14:20 Klinika Prawa na Uniwersytecie Opolskim - uczy zawodu studentów, bezpłatnie pomaga potrzebującym Mieszkańcy Opola i regionu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej przez studentów. Przy Uniwersytecie Opolskim funkcjonuje Klinika Prawa. - To… » więcej 2019-12-08, godz. 12:54 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 O 16.30 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej… Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »