Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-25, 12:59 Autor: Katarzyna Doros

"Mieli tylko doglądać uprawy". Sprawa trójki mieszkańców Głubczyc na wokandzie Sądu Okręgowego w Opolu

Proces Dariusza T., Kingi M., Macieja M. [fot. Katarzyna Doros]
Proces Dariusza T., Kingi M., Macieja M. [fot. Katarzyna Doros]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces Dariusza T., Kingi M. i Maciej M., którym prokuratura zarzuca uprawę 195 krzewów konopi indyjskich, z których można wytworzyć prawie 4 kilogramy liści gotowych do suszenia. Do przestępstwa miało dojść w Głubczycach w okresie od lipca do września 2018 roku.
- Oskarżam o to, że działając wspólnie i w porozumieniu, wbrew przepisom ustawy Dariusz T., Kinga M., Maciej M. uprawiali konopie, inne niż włókniste w ilości 195 krzewów, a nadto wbrew przepisom ustawy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonali zbioru, a następnie rozdrobnienia i wysuszenia nieustalonej ilości krzewów konopi innych niż włókniste, wytwarzając w ten sposób znaczną ilość środka odurzającego w postaci 424,68 g marihuany o wartości nie mniejszej niż 12 740 złotych w celu wprowadzenia jej do obrotu - mówił prokurator odczytujący akt oskarżenia.

Główny oskarżony, Dariusz T. częściowo przyznał się do winy. W sądzie potwierdził, że posiadał uprawę konopi, ale nie chciał z niej nic wytwarzać, ani sprzedawać. W czasie, kiedy mężczyzna pojechał za granicę, Kinga M. i Maciej M. córka i zięć oskarżonego, mieli krótkoterminowo zająć się uprawą.
prokurator

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 15:00 Gmina utwardzi drogę do nowo budowanego domu seniora Za kilka tygodni w Solarni (gm. Bierawa) ma ruszyć budowa prywatnego domu spokojnej starości. Gmina wspiera inwestorów i przygotowuje utwardzenie drogi prowadzącej… » więcej 2020-01-28, godz. 13:23 To nie koronawirus, a grypa. Są już wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Chin i trafił na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego… - Sytuacja jest zmienna, w Polsce mamy na razie podejrzenia zarażenia koronawirusem z Chin. Na świecie jest już kilka tysięcy osób zarażonych - przyznała w 'Loży… » więcej 2020-01-28, godz. 12:44 Nowe studnie i oczyszczalnia - to plan gminy Ujazd na poprawę gospodarki wodno-ściekowej Pod koniec ubiegłego roku zakończono modernizację oczyszczalni w Ujeździe. W tym roku rozpocznie się budowa nowej, która będzie obsługiwać firmy z terenu strefy… » więcej 2020-01-28, godz. 11:38 Policja z Kędzierzyna-Koźla ma dwa nowe radiowozy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla mają dwa nowe oznakowane radiowozy. Z jednego korzystają mundurowi z komendy powiatowej, z drugiego ich koledzy z komisariatu w… » więcej 2020-01-28, godz. 11:33 Niebezpiecznie na kąpielisku Bolko w Opolu. Mieszkańcy skarżą się na zaśmiecanie terenu, rozpalane tam ogniska, czy sk… Zwiększenie liczby patroli Straży Miejskiej i objęcie monitoringiem miejskim miejsc wjazdowych i wyjazdowych - tego chcą mieszkańcy osiedla i domów jednorodzinnych… » więcej 2020-01-28, godz. 10:00 Głogówek: konsekwentnie odnawiają zabytkową siedzibę władz miejskich Ratusz w Głogówku przejdzie termomodernizację. Efektem będzie jego tańsze utrzymanie. W ubiegłym roku gruntownie wyremontowano uszkodzony dach tego zabytku. Ratusz… » więcej 2020-01-28, godz. 09:44 "Obydwie uczelnie mają swój dorobek i chcemy zachować to, co w nich najlepsze". Minister Marcin Ociepa o zasadności połączenia… - Jednym z moich priorytetów jest rozwój akademickości i opolskich uczelni - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Ociepa, wiceminister obrony… » więcej 2020-01-28, godz. 09:15 Kluczborskie Plastry Miodu będą połączone z Karnawałowym Balem Charytatywnym. Dochód dla dwójki dzieci Ruszyły zapisy na Karnawałowy Bal Charytatywny w Kluczborku. Impreza jest połączona z galą wręczenia Plastrów Miodu, czyli corocznych nagród starosty. » więcej 2020-01-28, godz. 07:15 Kolejny etap przebudowy nyskiego śródmieścia. Wkrótce drogowcy zamkną ulicę Kolejową Szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców w centrum Nysy. Niebawem wyłączona z ruchu zostanie ulica Kolejowa. » więcej 2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »