Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-06, 18:45 Autor: Witold Wośtak

Pasażerowie autobusów MZK Opole będą mieć ułatwione życie dzięki biletomatom. System zostanie uruchomiony w grudniu

Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Trwa montaż biletomatów na 11 przystankach w Opolu i we wszystkich autobusach MZK. Na razie wiadomo, że będzie można skorzystać z nowoczesnego sprzętu w grudniu.
Za bilet zapłacimy gotówką lub kartą płatniczą, natomiast w autobusie akceptowana będzie karta.

- Zainstalowane biletomaty mają włączone zasilanie, ale na ekranie widnieją informacje o pracach serwisowych - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opole.

- Klienci podchodzą natomiast do biletomatów z gotówką i próbują zdziałać w nich coś, mimo że ekran dotykowy nie działa. Wydaje mi się, że biletomat nie powinien przyjąć gotówki, ponieważ otwory wrzutowe mają specjalne przesłony. One otwierają się dopiero po wyborze biletu i wtedy można wrzucić pieniądze.

Biletomaty stacjonarne są ustawiane na najbardziej popularnych przystankach, między innymi przy Dworcu Głównym, na placu Kopernika czy przy ulicy Piastowskiej.

Jest też plan na inną formę sprzedaży biletów.

- Na przyszłość w oparciu o ten projekt planujemy uruchomienie punktów obsługi sprzedaży. One będą zlokalizowane w różnych punktach usługowo-handlowych. Chodzi o miejsca, w których liczba pasażerów nie pozwala na montaż biletomatu. Jest zbyt mały ruch pasażerów, więc instalacja tego urządzenia zwyczajnie nie opłaca się - dodaje Tomasz Zawadzki.

W początkowej fazie funkcjonowania biletomatów u kierowcy będzie można kupić jedynie bilet całodzienny, a później nie będzie i tej możliwości.
Tomasz Zawadzki 1
Tomasz Zawadzki 2

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 19:00 Większość uczniów na zdalnym nauczaniu, seniorom zakupy robią pracownicy socjalni. Nowe obostrzenia najbardziej dotknęły… Uczniowie i seniorzy - osoby z tych grup społecznych najbardziej dotknęły nowe obostrzenia związane z wprowadzeniem na terenie całego kraju czerwonej str… » więcej 2020-10-26, godz. 18:29 Ogólnopolski Strajk Kobiet sparaliżował ulice Opola. "Walczymy o prawo do wyboru" Ponad tysiąc mieszkańców Opola, głównie młodych ludzi, wyszło na ulice zamanifestować swój sprzeciw przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w… » więcej 2020-10-26, godz. 17:30 Placówki oświatowe w Głubczycach przygotowane na zdalne nauczanie Gmina Głubczyce przygotowana do zmian w szkolnictwie. W związku z przejściem całego kraju do czerwonej strefy epidemicznej od dzisiaj (26.10) obowiązują… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Żołnierze WOT w punktach poboru wymazów w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. Mają odciążyć personel medyczny Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od dziś (26.10) pomagają w punkcie pobierania wymazów do testów na obecność koronawirusa przy szpitalu powiatowym… » więcej 2020-10-26, godz. 16:41 Inwentaryzacja tras rowerowych w regionie. Rusza program "Opolskie na rowery" Spójna sieć, jednakowo oznaczone trasy rowerowe z przystosowaną infrastrukturą. Początkiem do realizacji marzeń miłośników jednośladów ma być program… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 Szpital w Namysłowie odwoła się od decyzji wojewody. Placówka chce znów pracować w normalnym trybie Szpital w Namysłowie zwróci się do wojewody z wnioskiem o zmianę decyzji związanej z leczeniem w placówce chorych na koronawirusa. Powodem jest niewystarczająca… » więcej 2020-10-26, godz. 16:00 SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na dermatologię i neurologię. Koronawirus także w jednej z para… SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wstrzymał przyjęcia na oddziałach dermatologii i neurologii po tym, jak stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem na oddziale… » więcej 2020-10-26, godz. 15:15 Środowiska narodowe chcą bronić kościołów i atakują LGBT. Lewica odpowiada: To świadczy o braku poczucia rzecz… Kilkadziesiąt osób z Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego przez całą niedzielę (25.10) zabezpieczało opolskie kościoły przed potencjalnymi aktami… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada blokady miast. Początek godzina 16:00 Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada kolejne protesty w kraju i na ulicach regionu. Osoby, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws… » więcej 2020-10-26, godz. 14:45 "W przestrzeni publicznej nie ma miejsca na manipulacje". Violetta Porowska komentuje wyrok w procesie TVP kontra Witold… 'To jest wyrok, który demaskuje sposób działania Koalicji Obywatelskiej i jej polityków'. Takimi słowami poseł Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***