Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-06, 18:45 Autor: Witold Wośtak

Pasażerowie autobusów MZK Opole będą mieć ułatwione życie dzięki biletomatom. System zostanie uruchomiony w grudniu

Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Biletomat [fot. www.facebook.com/Arkadiusz Wiśniewski]
Trwa montaż biletomatów na 11 przystankach w Opolu i we wszystkich autobusach MZK. Na razie wiadomo, że będzie można skorzystać z nowoczesnego sprzętu w grudniu.
Za bilet zapłacimy gotówką lub kartą płatniczą, natomiast w autobusie akceptowana będzie karta.

- Zainstalowane biletomaty mają włączone zasilanie, ale na ekranie widnieją informacje o pracach serwisowych - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opole.

- Klienci podchodzą natomiast do biletomatów z gotówką i próbują zdziałać w nich coś, mimo że ekran dotykowy nie działa. Wydaje mi się, że biletomat nie powinien przyjąć gotówki, ponieważ otwory wrzutowe mają specjalne przesłony. One otwierają się dopiero po wyborze biletu i wtedy można wrzucić pieniądze.

Biletomaty stacjonarne są ustawiane na najbardziej popularnych przystankach, między innymi przy Dworcu Głównym, na placu Kopernika czy przy ulicy Piastowskiej.

Jest też plan na inną formę sprzedaży biletów.

- Na przyszłość w oparciu o ten projekt planujemy uruchomienie punktów obsługi sprzedaży. One będą zlokalizowane w różnych punktach usługowo-handlowych. Chodzi o miejsca, w których liczba pasażerów nie pozwala na montaż biletomatu. Jest zbyt mały ruch pasażerów, więc instalacja tego urządzenia zwyczajnie nie opłaca się - dodaje Tomasz Zawadzki.

W początkowej fazie funkcjonowania biletomatów u kierowcy będzie można kupić jedynie bilet całodzienny, a później nie będzie i tej możliwości.
Tomasz Zawadzki 1
Tomasz Zawadzki 2

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 13:45 Rusza remont domy kultury w Racławiczkach W Gminnym Ośrodku Kultury w Racławiczkach zawieszono wszelkie zajęcia. Tym razem nie jest to spowodowane epidemią, ale planowanym od dawna gruntownym remontem… » więcej 2020-04-04, godz. 13:00 Twierdził, że to był wypadek, prokurator jest innego zdania. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Kędzierzynie-Koźlu wysłany… Za zabójstwo odpowie przed sądem 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Do zbrodni doszło 19 października zeszłego roku. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu… » więcej 2020-04-04, godz. 12:07 Uczniowie z opolskich domów dziecka uczą się zdalnie bez przeszkód Uczniowie, będący wychowankami opolskich domów dziecka bez przeszkód mogą realizować edukację zdalną. W doposażeniu placówek w niezbędny sprzęt pomogły szkoły… » więcej 2020-04-04, godz. 11:54 Na czas epidemii ZUS przedłuża ważność orzeczeń lekarskich. Trzeba jednak złożyć wniosek Przedłużona zostaje ważność orzeczeń lekarskich, których termin upływa w okresie epidemii, oraz 30 dni po jej zakończeniu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża… » więcej 2020-04-04, godz. 11:22 Opolscy logistycy przewożą maseczki i kontenery dla służby zdrowia w całym kraju Transport środków ochrony bezpośredniej - maseczek i fartuchów oraz płynów do dezynfekcji do 92 placówek medycznych w południowej Polsce - to jedno z nowych zadań… » więcej 2020-04-04, godz. 09:48 Mieszkańcy rozdzielili prawie 2 miliony złotych z budżetu obywatelskiego Znane są wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy rozdysponowali prawie 2 miliony złotych. Na każdym z 16 osiedli będzie realizowany… » więcej 2020-04-04, godz. 09:30 Policja kontroluje czy działkowcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Zakaz grillowania, wykonać można tylko niezbędne… Ogródki działkowe nie są wpisane w rejestr miejsc, gdzie obowiązuje zakaz przebywania, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, ale opolska policja patroluje… » więcej 2020-04-04, godz. 09:15 4 kwietnia Wojskowa Służba Zdrowia świętuje. W tym roku to "święto w pracy" Zabezpieczanie zagranicznych misji pokojowych, czy ćwiczeń wojskowych w kraju - to główne zadania Wojskowej Służby Zdrowia, która dziś (04.04) obchodzi swoje … » więcej 2020-04-04, godz. 07:41 Groźny pożar budynku mieszkalnego w Suchym Borze pod Opolem Ogień zauważono wczoraj po godzinie 22 na dachu budynku. » więcej 2020-04-03, godz. 22:00 Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »