Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-09, 21:30 Autor: Magdalena Szybińska

Były starosta kluczborski Piotr Pośpiech walczy o miejsce w Sejmie

Piotr Pośpiech i Paweł Kukiz - fot. M. Kluf
Piotr Pośpiech i Paweł Kukiz - fot. M. Kluf
Służbie zdrowia, oświacie, gospodarce i systemowi wyborczemu w Polsce było poświęcone dzisiejsze spotkanie wyborcze Piotra Pośpiecha z Pawłem Kukizem w jednym z klubów muzycznych w Kluczborku. Były starosta kluczborski kandyduje do Sejmu z numerem 5 na liście Koalicji Polskiej, której liderem jest Paweł Kukiz.
- Powiat kluczborski stać na swojego posła - mówił Piotr Pośpiech. - Nasze miasta i wioski są wytapetowane kandydatami różnych ugrupowań, którzy nas - mieszkańców północy Opolszczyzny i szczególnie powiatu kluczborskiego - mają trochę w nosie. Kluczbork i powiat kluczborski stać na własnego posła. 20-letnie doświadczenie w samorządzie pozwala mi twierdzić, że będą dobrze reprezentował naszych mieszkańców - dodaje kandydat PSL do Sejmu.

Paweł Kukiz mówił o konieczności zmiany ordynacji wyborczej. Zadeklarował też, że nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. - Jedną rzecz, którą mogę powiedzieć w tej chwili: nie pójdę z tym PiS-em w życiu, w tej chwili. Nie ma takiej opcji. W pierwszej kolejności poszedłem z moimi postulatami do Kaczyńskiego, jest szefem tej największej partii, która mogła jednym pstryknięciem wprowadzić te zmiany. Kaczyński odpowiedział: "no proszę pana, nie ma w tej chwili klimatu do rewolucji". I to jest takie podejście do polityki - mówił Kukiz.

Wybory w najbliższą niedzielę 13 października.
Piotr Pośpiech
Paweł Kukiz

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli jutro ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »