Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-08, 22:30 Autor: Katarzyna Doros

"Z rakiem można żyć, można się uśmiechać, nie jest to koniec marzeń". I Gala Opolskiego Centrum Onkologii [ZDJĘCIA, FILM]

I Gala Opolskiego Centrum Onkologii
15 kobiet, które walczyły i walczą z rakiem, wcieliło się w rolę modelek i udowodniło, że mają w sobie siłę i odwagę. W ramach I Gali Opolskiego Centrum Onkologii w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu pacjentki wystąpiły w specjalnym pokazie prezentując się m.in. w strojach kąpielowych.
- Tym wydarzeniem chcieliśmy, aby ciężko chore kobiety, nasze pacjentki poczuły się jak gwiazdy filmowe i wyszły poza cztery ściany swoich domów. Nasz szpital to nie tylko ciężkie leczenie, to także akcje profilaktyczne - mówi Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii. - Rak to również choroba, która trwa. To już nie jest tak, że to jest wyrok. To jest choroba, z którą się żyje. Chcieliśmy paniom na tym podwyższeniu pozwolić zaprezentować się wszystkim zgromadzonym w różnego rodzaju strojach. Chcieliśmy, aby ta gala i pokaz mody był jak najbliższy tym, które oglądamy w telewizji.

- Gala pokazała, że przy tej ciężkiej i myślę, że bardzo trudnej chorobie, można być pięknym, można być eleganckim, kobiecym, odważnym i można być bardzo silnym. To chyba dla nas jest największe i najważniejsze przesłanie - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

Dla 32-letniej Agnieszki Witkowskiej, uczestniczki pokazu, w marcu diagnoza raka piersi była druzgocąca. - W tym momencie najbardziej bałam się o małą córkę - mówi. - Później był ten szok związany z utratą włosów i rzęs. Jednak można to podkreślić makijażem. Naprawdę nie powinnyśmy się ukrywać w domu, nie powinnyśmy się zamykać, ponieważ dalej jesteśmy kobietami. Jesteśmy piękne, dla swoich rodzin jesteśmy najwspanialszymi matkami, żonami, córkami. Chcemy pokazać naszym przyjaciołom, wszystkim ludziom, że z rakiem można żyć, można się uśmiechać i nie jest to koniec marzeń.

Elżbieta Baraniecka przyznaje, że dla niej najtrudniejsze było powiedzenie rodzinie o chorobie. - Jestem po mastektomii i implantologii jednocześnie - mówi. - Jestem pięć tygodni po zabiegu, sam zabieg był bardzo ciężki. Mam bardzo dobre wyniki i idę do przodu. Przede wszystkim mam fantastyczną rodzinę. Trzy razy dziennie mam zmieniany opatrunek. Zmienia mi go moja synowa i mój mąż. Nie mam problemu z tym, że nie mam piersi - dodaje.

Rocznie Opolskie Centrum Onkologi pomaga blisko 300 pacjentkom chorym na raka.

Wiadomości z regionu

2019-10-18, godz. 19:55 Pracownicy służby zdrowia świętowali dzień swojego patrona Pracownicy służby zdrowia z diecezji opolskiej modlili się na tradycyjnej pielgrzymce w sanktuarium w Winowie. Coroczne spotkanie odbywa się w dniu wspomnieni ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:54 Brzeg przystankiem na trasie "europejskiej" rzeźby. Love Hate pozostanie w mieście do 29 października Odwiedziła między innymi czeski Beroun i Pragę, Arcachon we Francji czy stolicę Belgii, Brukselę. Dziś (18.10) zawitała do Brzegu. Mowa o rzeźbie Love Hate, k ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:17 Podrożeje woda w Opolu. To podwyżka o prawie 15 procent Cenny wody w Opolu idą w górę o prawie 15 procent - takie zawiadomienia otrzymali mieszkańcy opolskich osiedli. Tym, którzy nie mieszkają w blokach, podpowiad ... » więcej 2019-10-18, godz. 19:15 Debata o przyszłości szkoły w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu 'Jaka szkoła ?' - pod takim hasłem w Liceum Ogólnokształcącym numer 2 w Opolu odbyła się debata. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i przeds ... » więcej 2019-10-18, godz. 18:00 Cytryną zamiast mandatu uczniowie karali kierowców za przekroczenie prędkości Zamiast mandatu za przekroczenie prędkości w rejonie szkoły - plasterek cytryny. Taką nietypową akcję dla nieodpowiedzialnych kierowców przygotowali uczniowie ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:30 Głuchołaskie Złote Ścieżki dla rowerzystów coraz dłuższe. Będzie też tzw. kreska dla downhillowców Powstała atrakcja dla rowerzystów szukających adrenaliny w górskim terenie. O ponad dwa kilometry powiększyły się single tracki na Górze Parkowej w Głuchołaza ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:45 Fundacja Kwitnące Talenty proponuje "powyborcze zero waste". Banery i plakaty przerobią na torby i piórniki Torby, piórniki, czy posłania dla psów - a wszystko z banerów wyborczych. Fundacja Kwitnące talenty ma pomysł na wykorzystanie materiałów, które zostały w prz ... » więcej 2019-10-18, godz. 16:02 Rynek w Kietrzu oficjalnie otwarty. Zakończył się remont centralnego placu miasta Po ponad dwóch latach prac remontowych rynek w Kietrzu został oficjalnie otwarty dla mieszkańców. Inwestycja była współfinansowana z pieniędzy gminy i Regiona ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:15 Paczkowska perła renesansu odzyskuje dawny blask. Są fundusze z ministerstwa Kolejna kamienica na paczkowskim rynku odzyskuje dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udało się rozpocząć prace ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »