Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-02, 15:30 Autor: Monika Matuszkiewicz

Dbaj o siebie - badaj się! Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi

Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Dzień profilaktyki w Opolski Centrum Onkologicznym[fot.M.Matuszkiewicz]
Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Z tej okazji Opolski Oddział NFZ wspólnie z sanepidem zorganizował dzień otwarty w Opolskim Centrum Onkologii.
- Podczas dzisiejszego dnia pacjenci mogą uczestniczyć w szkoleniu samobadania piersi, ale także uzyskać wiele cennych informacji - mówi Barbara Pawlos, rzecznik NFZ w Opolu.-Promujemy profilaktykę poprzez zachęcenie pacjentek do skorzystania z badań profilaktycznych. Wydajemy także karty EKUZ, pomagamy założyć internetowe konto pacjenta. Sanepid uczy samobadania piersi, mamy także do dyspozycji alkogogle, a także odpowiemy na wszystkie pytania, które nurtują pacjentów i nie muszą już państwo jechać do naszej siedziby, jesteśmy do dyspozycji.

Polki wciąż zbyt rzadko się badają, rak piersi i narządów rodnych wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Opolskie Centrum Onkologiczne w ramach miesiąca profilaktyki organizuje bezpłatne badania mammograficzne dla pań od 50. do 69 roku życia.

- W październiku prowadzimy badania codziennie od godziny 8 do 18, ale liczymy na to, że Panie będą mogły skorzystać również w godzinach popołudniowych. Jest to badanie, które wykonujemy bez skierowania od lekarza, wypełnia pacjentka ankietę, która jest nie zbędna, żeby to badanie wykonać - mówi Barbara Radecka, onkolog kliniczny z Opolskiego Centrum Onkologicznego.

Profilaktyka to podstawa - przypominają lekarze. Kolejny dzień otwarty już w przyszłą środę (9.10) także w opolskim szpitalu onkologicznym, od godziny 14 do 18.
Barbara Pawlos
Barbara Radecka

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 06:17 Pożar domu przy ul. Środkowej w Opolu 9 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Nikt nie został poszkodowany. Mimo kilkugodzinnej… » więcej 2020-04-01, godz. 06:00 Rudniki: adaptacja części szkoły na żłobek ruszyła wcześniej niż zakładano Rozpoczęła się adaptacja części budynku szkoły podstawowej w Rudnikach na potrzeby żłobka. Gmina otrzymała 750 tysięcy złotych promesy w ramach programu Maluch… » więcej 2020-03-31, godz. 21:00 W powiecie nyskim powstaną izolatoria dla ponad 100 zarażonych koronawirusem. Szpital dementuje, by placówka miała być… Nyski szpital nie zostanie przekształcony w monoprofilową placówkę zakaźną. Głosy sugerujące taką możliwość pojawiły się w trakcie dzisiejszej (31.03) sesji rady… » więcej 2020-03-31, godz. 20:45 Raport dnia: 16 nowych zakażeń w regionie. Na Opolszczyźnie COVID-19 potwierdzono u 70 osób Wtorek 31.03 przyniósł na Opolszczyźnie 16 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W regionie na COVID-19 zachorowało w sumie 70 osób. W tej… » więcej 2020-03-31, godz. 19:15 Szkoły zamknięte, ale program dożywiania dzieci w Opolu funkcjonuje. Jest zasiłek zamiast gorącego posiłku Zamiast gotowych posiłków, pieniądze na ich przygotowanie. Opolskie rodziny, których dzieci są objęte programem dożywiania w szkołach, w momencie zamknięcia placówek… » więcej 2020-03-31, godz. 19:00 Za dwa tygodnie rusza remont Mostu Pamięci Sybiraków w Opolu Utrudnienia na Moście Pamięci Sybiraków w Opolu. 14 kwietnia ruszą tam prace remontowe. Na początek zostanie zamknięty chodnik na całej długości od ronda do wiaduktu… » więcej 2020-03-31, godz. 18:00 Zagrożenie koronawirusem: od jutra na ulicach miast dodatkowe mieszane patrole wojska i policji Od jutra (1.04) armia zwiększy zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa. Ma to związek z wprowadzeniem kolejnych restrykcji przez rząd. » więcej 2020-03-31, godz. 17:30 Sesja sejmiku województwa krótka, bez udziału gości i dziennikarzy. Tylko pilne uchwały Bez bezpośredniego udziału dyrektorów departamentów, publiczności i dziennikarzy i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przebiegła marcowa sesja Sejmiku… » więcej 2020-03-31, godz. 17:15 Żołnierze opolskiej brygady logistycznej pomogli w transporcie 16 tysięcy paczek rękawiczek ochronnych Żołnierze brygad logistycznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych codziennie angażują się w pracę przy dostawach środków ochrony osobistej i środków odkażających… » więcej 2020-03-31, godz. 17:00 Nyscy radni powiatowi zdecydowali o dodatkowych pieniądzach na szpitale w Nysie i Głuchołazach. Nie obyło się bez kłót… Nyscy radni powiatowi uchwalili zmiany w budżecie mające na celu skuteczniejszą walkę z koronawirusem. Zamiast 663 tysięcy złotych na promocję, pieniądze trafią… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »