Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-01, 13:02 Autor: Katarzyna Doros

Ruszyła XVI kampania "Hospicjum to też życie" z myślą o opiekunach osób chorych

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie "Betania" włącza się w XVI ogólnopolską kampanię „Hospicjum to też Życie”, w tym roku prowadzonej pod hasłem "Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”. W programie m.in. koncerty, warsztaty i konsultacje organizowane w stolicy regionu. Pieniądze ze zbiórek zostaną przeznaczone na malowanie obiektu "Betanii" i system przywoławczy dla podopiecznych hospicjum.
- Chodzi o to, żeby zwrócić uwagę przede wszystkim na osoby opiekujące się chorymi w chorobach terminalnych, czyli tymi opiekunami, rodzinami, też osobami, które przychodzą np. do naszego hospicjum stacjonarnego i odwiedzają swoich najbliższych. Widać, że te osoby także potrzebują wsparcia - mówi Barbara Chyłka, kierownik biura Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.

Wśród wydarzeń, które mają na celu szerzenie idei hospicyjnej zaplanowano dzień opiekuna oraz maraton zumby. - 19 października będzie dniem szkolenia dla osób zajmujących się opieką. Będzie spotkanie z pielęgniarką, fizjoterapeutką, psycholożką, z pracownikiem socjalnym. Następnie mamy konsultacje psychologiczne w tzw. dniu tumbo. Jest to dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. A do tego maraton zumby dla mieszkańców Opola zorganizujemy razem z naszym partnerem społecznym, Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu - dodaje Barbara Chyłka.

Kampania "Hospicjum to też życie" potrwa do 31 grudnia 2019 r. W Opolu zainauguruje ją koncert charytatywny podczas dożynek w Chrząstowicach w niedzielę 13 października.

Radio Opole jest patronem medialnym akcji.
Barbara Chyłka cz.1
Barbara Chyłka cz.2

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 21:00 Wywóz odpadów w Skarbimierzu podrożeje. Jak bardzo? To zależy od solidarności między samorządowcami Mieszkańcy gminy Skarbimierz zapłacą więcej za wywóz odpadów. Od przyszłego roku, odbiór śmieci w tej gminie może kosztować nawet o 6 złotych za osobę więcej niż… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kolejna inicjatywa w ramach programu "Opolska mama ma moc". Tym razem książka o uśmiechu dziecka 'Uśmiech dziecka' - to trzecia publikacja w ramach programu urzędu marszałkowskiego - 'Opolska mama ma moc'. W książce znalazły się wiersze, opowiadania, a także… » więcej 2019-12-12, godz. 19:46 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wiezie 240 paczek dla Polaków na Litwie Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wyruszyli z pierwszymi darami na Litwę. W ramach akcji 'Jeden naród ponad granicami' społecznikom… » więcej 2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej 2019-12-12, godz. 18:30 Janusz Kowalski sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować jutro (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 150 razy sprzedał jeden telefon. Usłyszał wyrok jak za zabójstwo Oszukał 150 osób na blisko 250 tysięcy złotych - sąd skazał go jak za morderstwo na 20 lat więzienia. Mateusz L., student krakowskiego AGH wpadł w hazard. Zaczął… » więcej 2019-12-12, godz. 16:50 83-letnia brzeżanka straciła ponad 60 tysięcy złotych. Padła ofiarą metody "na wnuczka" Ponad 60 tysięcy złotych padło łupem oszustów, którzy wyłudzili pieniądze od seniorki z Brzegu. Kobieta padła ofiarą metody 'na wnuczka'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »