Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-16, 21:45 Autor: Katarzyna Doros

KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim [fot. Katarzyna Doros]
KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim [fot. Katarzyna Doros]
Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, jakimi chcą zająć się poseł Ryszard Galla i Zygfryd Steuer, kandydaci mniejszości niemieckiej startujący w jesiennych wyborach do sejmu. Ryszard Galla, pełniący równocześnie funkcję przewodniczącego Zespołu Przyjaciół Odry, który zrzesza posłów z całego kraju, zaapelował do przyszłego rządu o jak najszybsze zrealizowanie tych zadań.
- Jedna inwestycja związana bezpośrednio z Kędzierzynem-Koźlem, a dokładniej z oczyszczalnią ścieków, brak jest tam obwałowania, które zabezpieczałoby w tej części Kędzierzyn-Koźle. Na wysokości Bierawy i z drugiej strony od Poborszowa w gminie Reńska Wieś. Te trzy inwestycje są przygotowane na tip top, jeśli chodzi o dokumentację techniczną i wszelkiego rodzaju pozwolenia. I koszty z tym związane były poniesione praktycznie przez te samorządy, a to wszystko działa na plus - mówi Galla.

Zdaniem posła Galli, port Koźle mógłby być inwestycją, która pomogłaby w rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej i rozwoju gospodarczym miasta. - Dlatego tak ważne jest porozumienie między PKP S.A. a Kędzierzyn-Koźle Terminale - mówi.

Zygfryd Steuer natomiast zwrócił uwagę, że zwiększenie finansowania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pomogłoby w pokryciu kosztów na akcje z udziałem ochotniczych straży pożarnych, ukierunkowanych na zwalczanie pożarów dzikich wysypisk śmieci, czy likwidację dzikich magazynów. - Abyśmy mieli możliwość bezpiecznego prowadzenia tych działań oraz zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa powszechnego, ponieważ opolskie ma znaczenie - dodaje Steuer.

Obaj kandydaci po wyborach chcieliby w sejmie zająć się wprowadzeniem dodatku do emerytur dla czynnych strażaków OSP i podejmowania działań na rzecz wzrostu wynagrodzeń dla strażaków PSP.

Przypomnijmy, że jutro (17.09) w Opolu startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej, podczas którego Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przedstawi wyniki pracy w zakresie działań na rzecz rozwoju transportu rzecznego w Polsce.
Ryszard Galla
Zygfryd Steuer

Wiadomości z regionu

2019-11-17, godz. 21:43 Faza grupa pucharu EHF coraz bliżej. Gwardia wygrała z Puławami 26:24 Gwardia Opole wygrała z Azotami Puławy 26:24 i jeżeli nie zmarnuje tej przewagi w rewanżu, to zapewni sobie historyczny awans do fazy grupowej Pucharu EHF. » więcej 2019-11-17, godz. 21:35 Niedzielna Loża Radiowa. Emocje wśród polityków po pierwszych obradach nowego parlamentu Głównym tematem dzisiejszej (17.11) Loży Radiowej były pierwsze obrady nowego parlamentu. Politycy spierali się o wystąpienia prezydenta i marszałka seniora, a… » więcej 2019-11-17, godz. 17:30 "Podzielmy się z potrzebującymi dobrym słowem". Na rynku w Opolu obchodzono Dzień Ubogich W Opolu trwają diecezjalne obchody Dnia Ubogich. Na Rynku, przy wspólnym stole spotkali się ubodzy, bezdomni, samotni, ale także ci, którzy chcą pomóc. Hasłem… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wielki bal wcześniaków z Opolszczyzny Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu zorganizowało bal dla wszystkich rodzin, które wychowują… » więcej 2019-11-17, godz. 17:26 Wypadek na autostradzie. 4 osoby poszkodowane, nie ma przejazdu, lądowały dwa śmigłowce LPR [AKTUALIZACJA] W wyniku wypadku został zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia na 266 kilometrze, na wysokości miejscowości Wysoka w powiecie strzeleckim, między… » więcej 2019-11-17, godz. 15:36 Opolcon 2019. Fani fantastyki i gier zawitali do Opola Postaci z gier i filmów goszczą w Opolu na 7. Konwencie Fanów Fantastyki Opolcon 2019. Opolski Klub Fantastyki Fenix przygotował dla miłośników fantastyki bardzo… » więcej 2019-11-17, godz. 15:20 Kolejny dzień Międzynarodowego Turnieju Taekwondo. Przyjechało 670 zawodników 670 zawodników reprezentujących 35 klubów z 6 państw przyjechało do Opola na Międzynarodowy Turniej Taekwondo (16-17.11). W rywalizacji udział biorą zarówno najmłodsi… » więcej 2019-11-17, godz. 12:37 Powrót do przeszłości. Gry i konsole z ubiegłego wieku można zobaczyć w Brzegu na festiwalu RetroSfera Komputery, gry i konsole z minionych lat można oglądać w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu, gdzie trwa Retrosfera. Organizatorzy przygotowali ponad 70 stanowisk… » więcej 2019-11-17, godz. 08:37 Dziś Światowy Dzień Ubogich. Opolskie obchody rozpoczęła w południe msza święta w katedrze - Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego… » więcej 2019-11-17, godz. 08:00 Wołczyński magistrat daje mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu Kolejne dwie Otwarte Strefy Aktywności są dostępne dla mieszkańców gminy Wołczyn. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »