Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-14, 12:12 Autor: Witold Wośtak

Sławomir Kłosowski z poparciem Gazety Polskiej i Solidarności Elektrowni Opole. Są też nowe informacje na temat "taniego ciepła"

Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Witold Wośtak]
Oficjalne poparcie Klubu Gazety Polskiej w Opolu i Solidarności Elektrowni Opole uzyskał w wyborach parlamentarnych Sławomir Kłosowski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu podkreślił na konferencji prasowej, że czuje się częścią obu tych grup.
Ryszard Szram, przewodniczący opolskiego Klubu Gazety Polskiej, zaznacza, że Sławomir Kłosowski wspiera stowarzyszenie od początku jego istnienia, czyli 2008 roku.

- Jako jeden z nielicznych parlamentarzystów pokazał pan razem z naszym klubem i Solidarnością Elektrowni Opole, że można skutecznie walczyć o bardzo ważne sprawy dla dobra regionu i całego kraju. Przykładem może być 2013 rok i nasze wspólne zwycięstwo w walce o budowę 5. i 6. bloku naszej elektrowni.

Dariusz Kucharewicz, przewodniczący Solidarności Elektrowni Opole, przypomniał, że w 2013 roku premier Tusk ocenił budowę 5. i 6. bloku jako trwale niezasadną ekonomicznie.

- Podjęliśmy działania wspólnie ze Sławomirem Kłosowskim i dzięki zaangażowaniu oraz pracy pana posła doszło do odwrócenia decyzji. Dzięki niemu i całemu klubowi Prawa i Sprawiedliwości przesądzono o budowie 5. I 6. bloku Elektrowni Opole. Ta inwestycja daje nowe miejsca pracy i zapewnia utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia.

Sławomir Kłosowski nawiązał do swojego pomysłu wykorzystania ciepła produkowanego przez elektrownię do ogrzewania domów w Opolu i nie tylko. Jego zdaniem, możliwe jest przygotowanie koncepcji w ciągu roku.

- Realizacja tego typu przedsięwzięcia trwa od roku do 18 miesięcy. Tak wskazują przykłady chociażby z województwa śląskiego, między innymi 10 kilometrów ciepłociągu między Zabrzem a Bytomiem. Licząc od dziś, za 2,5 roku moglibyśmy finalnie cieszyć się z tego ciepła dla mieszkańców Opola.

Kłosowski poinformował, że jest optymistą w tej sprawie po rozmowie z dyrektorem Elektrowni Opole. W najbliższym tygodniu kandydat PiS chce spotkać się z prezesem Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.
Ryszard Szram
Dariusz Kucharewicz
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »