Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-14, 12:12 Autor: Witold Wośtak

Sławomir Kłosowski z poparciem Gazety Polskiej i Solidarności Elektrowni Opole. Są też nowe informacje na temat "taniego ciepła"

Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Sławomira Kłosowskiego [fot. Witold Wośtak]
Oficjalne poparcie Klubu Gazety Polskiej w Opolu i Solidarności Elektrowni Opole uzyskał w wyborach parlamentarnych Sławomir Kłosowski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu podkreślił na konferencji prasowej, że czuje się częścią obu tych grup.
Ryszard Szram, przewodniczący opolskiego Klubu Gazety Polskiej, zaznacza, że Sławomir Kłosowski wspiera stowarzyszenie od początku jego istnienia, czyli 2008 roku.

- Jako jeden z nielicznych parlamentarzystów pokazał pan razem z naszym klubem i Solidarnością Elektrowni Opole, że można skutecznie walczyć o bardzo ważne sprawy dla dobra regionu i całego kraju. Przykładem może być 2013 rok i nasze wspólne zwycięstwo w walce o budowę 5. i 6. bloku naszej elektrowni.

Dariusz Kucharewicz, przewodniczący Solidarności Elektrowni Opole, przypomniał, że w 2013 roku premier Tusk ocenił budowę 5. i 6. bloku jako trwale niezasadną ekonomicznie.

- Podjęliśmy działania wspólnie ze Sławomirem Kłosowskim i dzięki zaangażowaniu oraz pracy pana posła doszło do odwrócenia decyzji. Dzięki niemu i całemu klubowi Prawa i Sprawiedliwości przesądzono o budowie 5. I 6. bloku Elektrowni Opole. Ta inwestycja daje nowe miejsca pracy i zapewnia utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia.

Sławomir Kłosowski nawiązał do swojego pomysłu wykorzystania ciepła produkowanego przez elektrownię do ogrzewania domów w Opolu i nie tylko. Jego zdaniem, możliwe jest przygotowanie koncepcji w ciągu roku.

- Realizacja tego typu przedsięwzięcia trwa od roku do 18 miesięcy. Tak wskazują przykłady chociażby z województwa śląskiego, między innymi 10 kilometrów ciepłociągu między Zabrzem a Bytomiem. Licząc od dziś, za 2,5 roku moglibyśmy finalnie cieszyć się z tego ciepła dla mieszkańców Opola.

Kłosowski poinformował, że jest optymistą w tej sprawie po rozmowie z dyrektorem Elektrowni Opole. W najbliższym tygodniu kandydat PiS chce spotkać się z prezesem Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.
Ryszard Szram
Dariusz Kucharewicz
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2020-06-04, godz. 06:52 Duży pożar domu jednorodzinnego w Suszkowicach powiecie nyskim Do wybuchu pożaru doszło po godzinie 2.00 w nocy. W budynku przebywały cztery osoby, które zdążyły się ewakuować jeszcze przed przybyciem zastępów straży poża… » więcej 2020-06-03, godz. 22:00 Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości… Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi… » więcej 2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »