Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-07, 17:40 Autor: Katarzyna Zawadzka

Podróże kobiet tematem spotkania Opolskich Kobiet Sukcesu

Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Podróże Kobiet [fot. archiwum organizatora]
Czy trudno odważyć się na samotną wyprawę? Jakie kobiety spotka się podróżując? Te i inne pytania padły podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu. Tym razem tematem przewodnim były "Podróże Kobiet". Debatę z opolankami, które podróżują, prowadziła Dominika Gorgosz.
- Kobiety w Hiszpanii mają silną więź międzypokoleniową - mówiła Ewa Sawicka, jedna z uczestniczek debaty. - Taka silna potrzeba odreagowania, temperament, który mają, też skłania je do większej swobody. Hiszpanki mają też dużą siłę przebywania razem. Kobiety matki, siostry, ciotki... wydaje mi się, że taka więź międzypokoleniowa jest silniejsza niż w Polsce - dodaje.

- Stowarzyszenie powstało po to, aby promować kobiety, ale też pokazać, że wcale nie musimy ze sobą rywalizować - mówi Lilianna Łuczkiewicz, pomysłodawczyni i prezeska stowarzyszenia. - Kobiety wcale nie muszą walczyć. Mogą się pięknie wspierać, pomagać sobie, wymieniać się doświadczeniem, inspirować siebie nawzajem i takim celem jest działalność naszego stowarzyszenia - dodaje.

Oprócz opowieści o podróżach było też miejsce na networking, czyli tworzenie sieci kontaktów, prezentację działania stowarzyszenia i wymianę podróżniczych doświadczeń.
Ewa Sawicka
Lilianna Łuczkowska

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 20:15 Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Zakażenie potwierdzono u 76 osob '76 osób w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie zostało zakażonych koronawirusem. Placówka od dwóch dni jest zamknięta. Wczoraj wszystkim pensjonariuszom… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Raport dnia. Ponad 1000 nowych zarażeń w kraju. Na Opolszczyźnie kolejny zgon, 35 zarażeń i 16 ozdrowień 72. zgon związany z koronawirusem, 35 nowych zarażeń i 16 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (19.09) na Opolszczyźnie. Mamy dobowy rekord zakażeń w… » więcej 2020-09-19, godz. 20:00 Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny z drewnianym kołem młyńskim Mieszkańcy Starego Ujazdu zyskali nowy plac rekreacyjny. W miejscu zarośniętego terenu przy ul. Chopina pojawiła się mała architektura m.in. ławki i zjeżdżalnia… » więcej 2020-09-19, godz. 19:15 Czas Jarmarku zamiast XXI Jarmarku Franciszkańskiego w Opolu. "Musieliśmy zrezygnować, więc to tylko upamiętnieni… Rozpoczął się Czas Jarmarku w Opolu. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie było możliwości zorganizowania XXI Jarmarku Franciszkańskiego. » więcej 2020-09-19, godz. 18:32 Ewakuacja mieszkańców jednego z bloków na osiedlu Południe w Nysie. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej Do rozszczelnienia przyłącza z gazem doszło na ul. 11 Listopada, tuż przy Szkole Podstawowej nr 10. Ewakuowanych zostało 47 osób z bloku znajdującego się… » więcej 2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***