Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-06, 10:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Opole: drogowcy zamknęli fragment ul Oleskiej. Utrudnienia potrwają do października

Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Remont ul. Oleskiej foto: MZD w Opolu
Kierowcy nie przejadą ul. Oleską między ulicą Wodociągową a Okulickiego w Opolu. Powodem utrudnień jest przebudowa jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta, która trwa od początku lata. Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu przyznaje, że nowa organizacja ruchu przysporzy kierowcom kłopotów, ale przekonuje, że dzięki temu remont potrwa krócej i zakończy się w październiku.
- Liczymy, że zamknięcie Oleskiej będzie lepszym rozwiązaniem niż organizacja ruchu wahadłowego na odcinku od Wodociągowej do Okulickiego - przekonuje rzecznik MZD.

Podczas prac kierowcy będą musieli korzystać głównie z Ozimskiej, Luboszyckiej i Wodociągowej. - Jadąc od strony centrum będziemy mogli wjechać z Oleskiej w Wodociągową, ale przypominam, że z tej jednokierunkowej ulicy możemy skręcić tylko w prawo - zaznacza Adam Leszczyński.

Remont oznacza także zmiany dla pasażerów MZK. - Linia 25 obecnie kursuje przez Pużaka, Horoszkiewicza i Oleską, ale podczas remontu autobusy będą kierowały się od Sosnkowskiego w stronę Wodociągowej i pod prąd dojadą do Oleskiej. Ale taką możliwość mają tylko autobusy.

Przebudowa Oleskiej między Wodociągową a Okulickiego w Opolu to trzeci etap wartego 5,5 mln złotych remontu ulicy Oleskiej. Przypomnijmy, że w tej chwili z ruchu wyłączona jest również Oleska na odcinku od Batalionów Chłopskich do Czaplaka i od ulicy Czaplaka do ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego. Te prace MZD planuje zakończyć do 20 września.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2019-12-13, godz. 08:00 Wysoka, niska, rzadka czy gęsta. Rozpoczęło się choinkowe szaleństwo Jodła kaukaska, kalifornijska, veitschi, a może świerk srebrny, engelmana czy kaukaski. Na dobre rozpoczęło się szaleństwo choinkowych zakupów. Wedle tradycji… » więcej 2019-12-13, godz. 07:30 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować dziś (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 21:00 Wywóz odpadów w Skarbimierzu podrożeje. Jak bardzo? To zależy od solidarności między samorządowcami Mieszkańcy gminy Skarbimierz zapłacą więcej za wywóz odpadów. Od przyszłego roku, odbiór śmieci w tej gminie może kosztować nawet o 6 złotych za osobę więcej niż… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kolejna inicjatywa w ramach programu "Opolska mama ma moc". Tym razem książka o uśmiechu dziecka 'Uśmiech dziecka' - to trzecia publikacja w ramach programu urzędu marszałkowskiego - 'Opolska mama ma moc'. W książce znalazły się wiersze, opowiadania, a także… » więcej 2019-12-12, godz. 19:46 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wiezie 240 paczek dla Polaków na Litwie Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wyruszyli z pierwszymi darami na Litwę. W ramach akcji 'Jeden naród ponad granicami' społecznikom… » więcej 2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej 2019-12-12, godz. 18:30 Janusz Kowalski sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 150 razy sprzedał jeden telefon. Usłyszał wyrok jak za zabójstwo Oszukał 150 osób na blisko 250 tysięcy złotych - sąd skazał go jak za morderstwo na 20 lat więzienia. Mateusz L., student krakowskiego AGH wpadł w hazard. Zaczął… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »