Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-29, 17:01 Autor: Witold Wośtak

Wojewoda powołał 6 wojewódzkich konsultantów medycznych. "To wybitni specjaliści w swoich dziedzinach"

Urząd Wojewódzki w Opolu (fot. Szymon Krawczyk)
Urząd Wojewódzki w Opolu (fot. Szymon Krawczyk)
Sześcioro wojewódzkich konsultantów medycznych powołano dziś (29.08) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Stanowiska objęli specjaliści z zakresu perinatologii, psychologii klinicznej, pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz pielęgniarstwa rodzinnego. Pozostałe dwie dziedziny to ginekologia onkologiczna oraz pielęgniarstwo chirurgiczne i operacyjne. Dla niektórych konsultantów to kontynuacja pracy, a dla części nowe wyzwanie.

- Prześledziłem życiorysy i wiem, że to wybitni specjaliści - mówi wojewoda Adrian Czubak.

- Przede wszystkim to są osoby z ogromnym doświadczeniem zawodowym i mające uznanie w swoim wąskim środowisku medycznym. Oczywiście przede wszystkim oni wyrazili wolę bycia konsultantem wojewódzkim, bo z podjęcia się tej funkcji wynikają konkretne zobowiązania. Mogą zostać poproszeni o zajęcie stanowiska w różnych sytuacjach zdrowotnych, a w naszej historii widzimy, jak bardzo zróżnicowane przypadki zdarzają się.

Paweł Gębka, konsultant w zakresie ginekologii onkologicznej, zgodził się pełnić tę funkcję bez zastanowienia.

- Odpowiedzialność jest o tyle większa, że celem będzie podniesienie standardów w leczeniu pacjentek chorych na nowotwory żeńskiego narządu rodnego. Mam na myśli zwłaszcza podniesienie jakości operacji w naszym województwie. Pierwszym etapem leczenia nowotworów w ginekologii onkologicznej jest operacja, dlatego dzięki prawidłowo wykonanej operacji są lepsze rokowania dla pacjentki.

Nowi konsultanci wojewódzcy zostali powołani na pięcioletnią kadencję.
Adrian Czubak
Paweł Gębka

Wiadomości z regionu

2019-12-13, godz. 08:00 Wysoka, niska, rzadka czy gęsta. Rozpoczęło się choinkowe szaleństwo Jodła kaukaska, kalifornijska, veitschi, a może świerk srebrny, engelmana czy kaukaski. Na dobre rozpoczęło się szaleństwo choinkowych zakupów. Wedle tradycji… » więcej 2019-12-13, godz. 07:30 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować dziś (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 21:00 Wywóz odpadów w Skarbimierzu podrożeje. Jak bardzo? To zależy od solidarności między samorządowcami Mieszkańcy gminy Skarbimierz zapłacą więcej za wywóz odpadów. Od przyszłego roku, odbiór śmieci w tej gminie może kosztować nawet o 6 złotych za osobę więcej niż… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kolejna inicjatywa w ramach programu "Opolska mama ma moc". Tym razem książka o uśmiechu dziecka 'Uśmiech dziecka' - to trzecia publikacja w ramach programu urzędu marszałkowskiego - 'Opolska mama ma moc'. W książce znalazły się wiersze, opowiadania, a także… » więcej 2019-12-12, godz. 19:46 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wiezie 240 paczek dla Polaków na Litwie Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wyruszyli z pierwszymi darami na Litwę. W ramach akcji 'Jeden naród ponad granicami' społecznikom… » więcej 2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej 2019-12-12, godz. 18:30 Janusz Kowalski sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 150 razy sprzedał jeden telefon. Usłyszał wyrok jak za zabójstwo Oszukał 150 osób na blisko 250 tysięcy złotych - sąd skazał go jak za morderstwo na 20 lat więzienia. Mateusz L., student krakowskiego AGH wpadł w hazard. Zaczął… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »