Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-25, 15:18 Autor: Daniel Klimczak

Drogowcy wspólnie z policją i pogotowiem edukują kierowców na autostradzie. Trwa drugi dzień pikniku na MOP Oleśnica Mała

Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
W Miejscu Obsługi Podróżnych Oleśnica Mała na 184. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia trwa kolejny dzień pikniku edukacyjno-informacyjnego.
W trakcie imprezy organizowanej przez drogowców, a także służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo z Opolszczyzny i Dolnego Śląska można sprawdzić stan swojego zdrowia, zapoznać się z wyposażeniem pracującym na co dzień przy utrzymaniu autostrady, czy wziąć udział w pogadankach czy grach i zabawach na temat bezpieczeństwa.

- Dzisiejsze wydarzenie jest przede wszystkim nauką pierwszej pomocy, zasad właściwego poruszania się po drogach. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny, którego zadaniem jest informowanie kierowców o poprawnych zasadach ruchu drogowego. Można porozmawiać z inspektorem ruchu drogowego i dowiedzieć się wielu szczegółów - mówi Magdalena Szumiata z biura prasowego wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecni mogą także w praktyczny sposób nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Chodzi o to, żeby jak największą liczbę osób przeszkolić i uświadomić, że pierwsze minuty po wypadku, po tym jak ktoś straci przytomność, są niejednokrotnie decydujące o jego dalszym życiu. Po 4 minutach mniej więcej, u każdej osoby, która przestaje oddychać, zaczyna dochodzić do nieodwracalnych zmian w mózgu - wyjaśnia Łukasz Czarnecki, zastępca komendanta głównego Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Odwiedzający mogą też zajrzeć do wnętrza radiowozu czy mobilnego biura Inspekcji Transportu Drogowego. Na uczestników czeka tez wojskowa grochówka. Impreza potrwa jeszcze do 17:00.
Magdalena Szumiata
Łukasz Czarnecki

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 23:26 13 koron żniwnych i zaangażowani mieszkańcy. Dożynki gminne w Smolarni Rolnicy z gminy Strzeleczki dziękowali w ten weekend za plony. Miejscem dożynek gminnych była wieś Smolarnia. » więcej 2019-09-15, godz. 23:25 "Trzeba wybierać ludzi z charyzmą". Patryk Jaki i Janusz Kowalski w Prudniku. Europoseł Patryk Jaki oraz kandydat na posła Janusz Kowalski (PiS) w ramach spotkań przedwyborczych odwiedzili Prudnik. Przekonywali zebranych do programu Zje ... » więcej 2019-09-15, godz. 23:13 Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów w Mosznej. Rekordowa frekwencja [ZDJĘCIA] Ponad 140 zawodników i 145 koni wzięło udział w zawodach jeździeckich na hipodromie Stadniny Koni Moszna. » więcej 2019-09-15, godz. 22:32 Janusz Kowalski i Patryk Jaki w Kędzierzynie-Koźlu. Ożywienie żeglugi, to sprawa priorytetowa Musi być wyjaśnione, dlaczego wstrzymana jest inwestycja w kędzierzyńskim porcie - deklarowali na spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu Patryk Jaki i Janusz Kowalski ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:31 Dystrybucja ciepła z Elektrowni Opole tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Za sprawą posła Sławomira Kłosowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, poruszono temat podłączenia Opola do ciepła z Elektrowni Opole. Choć uczestnicy debaty przed ... » więcej 2019-09-15, godz. 22:00 24 Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region Dom i Ogród już za nami. Coraz bogatsza oferta, coraz więcej chęt ... Tłumy zainteresowanych bardzo szerokim asortymentem towarów i usług związanych z aranżacją wnętrz, bądź wyposażeniem domów lub mieszkań odwiedziły halę Obuwni ... » więcej 2019-09-15, godz. 20:56 Rolnicy z gminy Jemielnica: tegoroczne plony były słabsze przez suszę, ale i tak dziękujemy za to, co zebraliśmy [ZDJĘ ... Rolnicy dziękowali za plony, choć w tym roku z powodu suszy były one niższe niż w poprzednich latach. Farmerzy z gminy Jemielnica spotkali się dzisiaj na świę ... » więcej 2019-09-15, godz. 19:59 EDD: nauka i rozrywka. Opolanie uczyli się trudnej sztuki rzeźby W ramach trwających Europejskich Dni Dziedzictwa Narodowego, w Opolu zorganizowano warsztaty rzeźbienia. » więcej 2019-09-15, godz. 19:40 IV Festiwal Mikołaja z Koźla - średniowieczne rzemiosło jest na topie [ZDJĘCIA] Nie tylko koncerty przybliżające uroki muzyki dawnej, ale także warsztaty z kaligrafii, sztuki tworzenia papieru czerpanego, czy zdobienia skórzanych elementó ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:31 Rowerzysta zginął w Wachowicach w gminie Olesno. DW 901 zablokowana Po śmiertelnym wypadku zablokowana jest droga wojewódzka nr 901 w Wachowicach w gminie Olesno. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »