Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-25, 15:18 Autor: Daniel Klimczak

Drogowcy wspólnie z policją i pogotowiem edukują kierowców na autostradzie. Trwa drugi dzień pikniku na MOP Oleśnica Mała

Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
W Miejscu Obsługi Podróżnych Oleśnica Mała na 184. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia trwa kolejny dzień pikniku edukacyjno-informacyjnego.
W trakcie imprezy organizowanej przez drogowców, a także służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo z Opolszczyzny i Dolnego Śląska można sprawdzić stan swojego zdrowia, zapoznać się z wyposażeniem pracującym na co dzień przy utrzymaniu autostrady, czy wziąć udział w pogadankach czy grach i zabawach na temat bezpieczeństwa.

- Dzisiejsze wydarzenie jest przede wszystkim nauką pierwszej pomocy, zasad właściwego poruszania się po drogach. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny, którego zadaniem jest informowanie kierowców o poprawnych zasadach ruchu drogowego. Można porozmawiać z inspektorem ruchu drogowego i dowiedzieć się wielu szczegółów - mówi Magdalena Szumiata z biura prasowego wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecni mogą także w praktyczny sposób nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Chodzi o to, żeby jak największą liczbę osób przeszkolić i uświadomić, że pierwsze minuty po wypadku, po tym jak ktoś straci przytomność, są niejednokrotnie decydujące o jego dalszym życiu. Po 4 minutach mniej więcej, u każdej osoby, która przestaje oddychać, zaczyna dochodzić do nieodwracalnych zmian w mózgu - wyjaśnia Łukasz Czarnecki, zastępca komendanta głównego Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Odwiedzający mogą też zajrzeć do wnętrza radiowozu czy mobilnego biura Inspekcji Transportu Drogowego. Na uczestników czeka tez wojskowa grochówka. Impreza potrwa jeszcze do 17:00.
Magdalena Szumiata
Łukasz Czarnecki

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej 2020-08-03, godz. 14:30 Prudnik: spłonął sportowy obiekt łuczników. Policja ustala, czy było to podpalanie Podpalenie mogło być przyczyną pożaru obiektu łuczniczego Klubu Sportowego Obuwnik Prudnik. W nocy z soboty na niedzielę (01.08/02.08) spłonęła specjalna… » więcej 2020-08-03, godz. 14:15 Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Fundacji Rozwoju… Parlamentarzyści Janusz Kowalski i Katarzyna Czochara rozpoczęli kontrolę poselską w Fundacji Rozwoju Śląska i Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Posłowie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »