Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-23, 11:30 Autor: Joanna Matlak

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do sejmu. Opolscy przedstawiciele "koalicji" Marcelina Zawisza z Partii Razem i Piotr Woźniak z SLD zaprezentowali dziś (23.08) kilka kwestii, którymi będą chcieli zająć się w Sejmie. Wśród nich jest ochrona zdrowia, lepszy transport czy prawa kobiet. Jarosław Pilc z Partii Wiosna na konferencję nie dotarł.
Marcelina Zawisza z Partii Razem, „jedynka” na liście, zwracała uwagę, że wielu ludzi boryka się z problemem wykluczenia transportowego.

- Na Opolszczyźnie również to widać. To problem nie tylko taki, żeby dojechać do Opola, ale również, żeby przemieścić się między miastami Opolszczyzny. Nie może być tak, że ludzie rezygnują z pracy, bo nie mogą do niej dojechać. Będziemy walczyć o to, żeby te połączenia były wszędzie - mówiła Zawisza.

Piotr Woźniak, szef SLD w regionie i "dwójka" na liście do Sejmu, skupił się na kwestiach ochrony zdrowia i zapowiedział złożenie w Sejmie pierwszego projektu ustawy.

- Jeśli jest publiczne finansowanie z NFZ, to obowiązkiem takiej lecznicy jest funkcjonowanie i przynajmniej pierwsza diagnoza i zaopatrzenie pacjenta w ciągu 15 minut. Szczegóły przedstawię na konferencji w przyszłym tygodniu. Mamy olbrzymie kłopoty, bardzo duże wynagrodzenia lekarzy, a niskie wynagrodzenia personelu medycznego typu pielęgniarki czy ratownicy, którzy stanowią fundament i trzon każdego szpitala - mówił Woźniak.

- Nie jesteśmy uprawnieni do komentowania kwestii Senatu, jak będzie podpisana umowa, będzie informacja z centrali – powiedziała Marcelina Zawisza zapytana o listy kandydatów do Senatu. Z kolei całościowa lista kandydatów do Sejmu ma być znana w przyszłym tygodniu.

Dodajmy, że jutro (24.08) odbędzie się Konwencja Programowa Lewicy w Warszawie, a wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Marcelina Zawisza
Piotr Woźniak
Konferencja prasowa

Wiadomości z regionu

2020-09-21, godz. 09:25 Opole: 3 nowe placówki z przypadkami koronawirusa w mieście Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20, Publiczny Żłobek nr 2 oraz warsztaty terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym - w… » więcej 2020-09-21, godz. 07:30 Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży Opolski ZUS rusza z projektami edukacyjnymi dla młodzieży. Podczas dedykowanych lekcji uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowiedzą się podstawowych… » więcej 2020-09-21, godz. 06:00 Opolscy politycy o zachwianej konstrukcji koalicji w Zjednoczonej Prawicy Uchwalenie 'piątki dla zwierząt' podzieliło posłów Zjednoczonej Prawicy. Za nowelizacją ustawy głosowało 176 posłów klubu PiS, przeciw było 38. Przeciwko… » więcej 2020-09-20, godz. 20:00 Raport dnia: dobowy rekord zakażeń w regionie. 74 zachorowania na 84 dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie Na Opolszczyźnie potwierdzono dziś (20.09) 84 nowe zakażenia koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień. To dobowy rekord zachorowań w regionie od początku… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Rolnicy dziękowali za plony podczas diecezjalnych dożynek na Górze św. Anny Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się na Górze św. Anny, żeby podziękować za tegoroczne plony i modlić się o pomyślność w kolejnym sezonie. Mszy… » więcej 2020-09-20, godz. 17:45 Mnóstwo rowerzystów na starcie I Opolskiego Rajdu Rowerowego. Nowy most im. Joachima Halupczoka oficjalnie otwarty [… I Opolski Rajd Rowery towarzyszył otwarciu kładki pieszo-rowerowej nad kanałem Ulgi w Opolu. Nowa przeprawa z Zaodrza na wyspę Bolko od dziś (20.09) nosi… » więcej 2020-09-20, godz. 17:00 Opolski Kongres Lewicy. Działacze trzech partii rozmawiali o przyszłości Polski Krajowi działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna Roberta Biedronia i Lewicy Razem rozmawiali o przyszłości Polski podczas Kongresu Programowego… » więcej 2020-09-20, godz. 14:45 Opole: ruszają kolejne remonty chodników, będzie zmiana organizacji ruchu przy dworcu Opole Wschodnie MZD w Opolu informuje, że w poniedziałek (21.09) rozpocznie się remont chodników wzdłuż ulicy 1 Maja na odcinku od Plebiscytowej do Rejtana. Prace będą… » więcej 2020-09-20, godz. 13:39 Ponad 100 zakażeń koronawirusem w DPS w Jędrzejowie. Zachorowało 87 podopiecznych i 24 pracowników Do ponad 100 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie w powiecie brzeskim. Jak informują służby powiatu w piątek (18.09)… » więcej 2020-09-20, godz. 12:00 Uwaga na "internetowego wnuczka". Ofiarami oszustów padają osoby korzystające z portali społecznościowych i bankowości… Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych stracili w tym roku mieszkańcy regionu, oszukani metodą na 'internetowego wnuczka'. Ofiarami przestępców padają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***