Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-23, 11:30 Autor: Joanna Matlak

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do sejmu. Opolscy przedstawiciele "koalicji" Marcelina Zawisza z Partii Razem i Piotr Woźniak z SLD zaprezentowali dziś (23.08) kilka kwestii, którymi będą chcieli zająć się w Sejmie. Wśród nich jest ochrona zdrowia, lepszy transport czy prawa kobiet. Jarosław Pilc z Partii Wiosna na konferencję nie dotarł.
Marcelina Zawisza z Partii Razem, „jedynka” na liście, zwracała uwagę, że wielu ludzi boryka się z problemem wykluczenia transportowego.

- Na Opolszczyźnie również to widać. To problem nie tylko taki, żeby dojechać do Opola, ale również, żeby przemieścić się między miastami Opolszczyzny. Nie może być tak, że ludzie rezygnują z pracy, bo nie mogą do niej dojechać. Będziemy walczyć o to, żeby te połączenia były wszędzie - mówiła Zawisza.

Piotr Woźniak, szef SLD w regionie i "dwójka" na liście do Sejmu, skupił się na kwestiach ochrony zdrowia i zapowiedział złożenie w Sejmie pierwszego projektu ustawy.

- Jeśli jest publiczne finansowanie z NFZ, to obowiązkiem takiej lecznicy jest funkcjonowanie i przynajmniej pierwsza diagnoza i zaopatrzenie pacjenta w ciągu 15 minut. Szczegóły przedstawię na konferencji w przyszłym tygodniu. Mamy olbrzymie kłopoty, bardzo duże wynagrodzenia lekarzy, a niskie wynagrodzenia personelu medycznego typu pielęgniarki czy ratownicy, którzy stanowią fundament i trzon każdego szpitala - mówił Woźniak.

- Nie jesteśmy uprawnieni do komentowania kwestii Senatu, jak będzie podpisana umowa, będzie informacja z centrali – powiedziała Marcelina Zawisza zapytana o listy kandydatów do Senatu. Z kolei całościowa lista kandydatów do Sejmu ma być znana w przyszłym tygodniu.

Dodajmy, że jutro (24.08) odbędzie się Konwencja Programowa Lewicy w Warszawie, a wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Marcelina Zawisza
Piotr Woźniak
Konferencja prasowa

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "To ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »