Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-19, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Utrudnienia dla kierowców w ścisłym centrum Opola. Drogowcy we wtorek rozpoczną remont ulicy Książąt Opolskich

ul. Książąt Opolskich w Opolu foto: MZD
ul. Książąt Opolskich w Opolu foto: MZD
Ulica Książąt Opolskich w kierunku ulicy Katedralnej [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Ulica Książąt Opolskich w kierunku ulicy Katedralnej [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Skrzyżowanie ulicy Książąt Opolskich z ulicą Kominka i Konopnickiej w Opolu [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Skrzyżowanie ulicy Książąt Opolskich z ulicą Kominka i Konopnickiej w Opolu [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
We wtorek (20.08) rozpocznie się remont ulicy Książąt Opolskich w ścisłym centrum Opola. Drogowcy muszą wymienić nawierzchnię asfaltową ze względu na jej fatalny stan.
Modernizację podzielono na dwa etapy. Pierwszy dotyczy odcinka od ulicy Katedralnej do skrzyżowania z ulicą Konopnickiej, a drugi dalszego fragmentu, czyli do skrzyżowania z ulicą Sądową. Prace skupią się na jednej, a później na drugiej stronie drogi.

- Ruch na ulicy Książąt Opolskich pozostanie utrzymany, ale będzie jednokierunkowy od ulicy Katedralnej w stronę Sądowej - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Aby dojechać od strony ronda pod wiaduktem na przykład do ulicy Piastowskiej, trzeba wybrać ulicę Sienkiewicza, a dalej ulicą Kominka pojechać w dół. Przy pierwszym etapie dojazd zostanie poprowadzony ulicą Konopnickiej w stronę rzeki, a następnie ulicą księdza Baldego. Przy drugim etapie jedyna różnica polegać będzie na zamknięciu wjazdu w ulicę Konopnickiej. Wobec tego z ulicy Kominka skręcimy tylko w lewo, do ulicy Katedralnej.

Remont ma potrwać od dwóch do trzech tygodni, o ile utrudnieniem dla drogowców nie będą samochody zaparkowane wzdłuż ulicy Książąt Opolskich.

- Od dłuższego czasu postawione są znaki informujące o dniu rozpoczęcia inwestycji. Prosimy więc o nieparkowanie tam samochodów. Im mniej pojazdów zostanie wzdłuż ulicy, tym szybciej wszystko zakończy się, bo sprzęt będzie mieć większe pole manewru. To potwierdza się chociażby na ulicy Oleskiej czy Kośnego - kiedy nie ma samochodów, pracuje się zdecydowanie lepiej - dodaje Adam Leszczyński.
Adam Leszczyński 1
Adam Leszczyński 2

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 18:04 Miasta nie zamykają parków, jednak zakazują do nich wstępu. Niektóre place zabaw były zamknięte już wcześniej W Brzegu i Namysłowie parki fizycznie nie są zamknięte. Przy wejściach zawisły jednak informacje o zakazie wstępu. » więcej 2020-04-01, godz. 17:45 Wyniki pierwszych badań nie potwierdzają obecności koronawirusa w głuchołaskim szpitalu 13 ujemnych wyników wykazały badania przeprowadzone w związku z podejrzeniem koronawirusa w Głuchołazach. W poniedziałek wprowadzono kwarantannę na oddziale psychiatrii… » więcej 2020-04-01, godz. 16:46 Opolska Betania w czasie epidemii nie korzysta z pomocy wolontariuszy, bliscy nie mogą odwiedzać pacjentów. "Jest trudno… Dodatkowe środki ostrożności i obostrzenia wprowadzone w związku z ograniczaniem ryzyka zakażenia koronawirusem dotknęły m.in. opolskie hospicjum Betania. Placówka… » więcej 2020-04-01, godz. 16:39 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 16:15 3 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Wszystkie osoby zaraziły się lokalnie Jak wynika z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia opublikowanym na twitterze w całym kraju odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W naszym regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 16:01 Nowe przepisy - nowe zadania. Policja zapowiada szczegółowe kontrole w parkach i na ulicach Zakaz wstępu do parków, skwerów, miejsc rekreacji. Wyjście z domu tylko w konkretnym celu jak dojazd do pracy, czy sklepu. Zachowanie przynajmniej 2-metrowej odległości… » więcej 2020-04-01, godz. 15:30 MOP-y na A4 działają, ale zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa GDDKiA wprowadziła nowe zasady bezpieczeństwa w Miejscach Obsługi Podróżnych. Zgodnie z zaleceniami rządu, zostanie ograniczona liczba klientów w sklepach czy… » więcej 2020-04-01, godz. 14:23 Znasz tego mężczyznę? Policja szuka złodzieja Policja z Kędzierzyna-Koźla publikuje wizerunek sklepowego złodzieja. Jego łupem padł towar wartości prawie tysiąca złotych. Ktokolwiek kojarzy tego mężczyznę… » więcej 2020-04-01, godz. 13:59 Już internetowo, za tydzień również telefonicznie. W Prószkowie ruszył próbny spis powszechny Zapytają o wiek, płeć, stan cywilny, własność mieszkania, czy nawet o podłączenie do gazociągu. W Prószkowie rozpoczął się próbny spis powszechny. Opolska gmina… » więcej 2020-04-01, godz. 13:32 Ratusz zapewnia - Rodzina poszkodowana w nocnym pożarze w Opolu otrzyma pomoc Trwa szacowanie strat po wczorajszym (31.03) pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Decyzja ws. dalszego użytkowania budynku zależy od inspekcji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »