Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-19, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Utrudnienia dla kierowców w ścisłym centrum Opola. Drogowcy we wtorek rozpoczną remont ulicy Książąt Opolskich

ul. Książąt Opolskich w Opolu foto: MZD
ul. Książąt Opolskich w Opolu foto: MZD
Ulica Książąt Opolskich w kierunku ulicy Katedralnej [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Ulica Książąt Opolskich w kierunku ulicy Katedralnej [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Skrzyżowanie ulicy Książąt Opolskich z ulicą Kominka i Konopnickiej w Opolu [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
Skrzyżowanie ulicy Książąt Opolskich z ulicą Kominka i Konopnickiej w Opolu [fot. www.facebook.com/Miejski Zarząd Dróg w Opolu]
We wtorek (20.08) rozpocznie się remont ulicy Książąt Opolskich w ścisłym centrum Opola. Drogowcy muszą wymienić nawierzchnię asfaltową ze względu na jej fatalny stan.
Modernizację podzielono na dwa etapy. Pierwszy dotyczy odcinka od ulicy Katedralnej do skrzyżowania z ulicą Konopnickiej, a drugi dalszego fragmentu, czyli do skrzyżowania z ulicą Sądową. Prace skupią się na jednej, a później na drugiej stronie drogi.

- Ruch na ulicy Książąt Opolskich pozostanie utrzymany, ale będzie jednokierunkowy od ulicy Katedralnej w stronę Sądowej - mówi Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Aby dojechać od strony ronda pod wiaduktem na przykład do ulicy Piastowskiej, trzeba wybrać ulicę Sienkiewicza, a dalej ulicą Kominka pojechać w dół. Przy pierwszym etapie dojazd zostanie poprowadzony ulicą Konopnickiej w stronę rzeki, a następnie ulicą księdza Baldego. Przy drugim etapie jedyna różnica polegać będzie na zamknięciu wjazdu w ulicę Konopnickiej. Wobec tego z ulicy Kominka skręcimy tylko w lewo, do ulicy Katedralnej.

Remont ma potrwać od dwóch do trzech tygodni, o ile utrudnieniem dla drogowców nie będą samochody zaparkowane wzdłuż ulicy Książąt Opolskich.

- Od dłuższego czasu postawione są znaki informujące o dniu rozpoczęcia inwestycji. Prosimy więc o nieparkowanie tam samochodów. Im mniej pojazdów zostanie wzdłuż ulicy, tym szybciej wszystko zakończy się, bo sprzęt będzie mieć większe pole manewru. To potwierdza się chociażby na ulicy Oleskiej czy Kośnego - kiedy nie ma samochodów, pracuje się zdecydowanie lepiej - dodaje Adam Leszczyński.
Adam Leszczyński 1
Adam Leszczyński 2

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »