Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 10:00 Autor: Maria Klusik

"Wbrew pozorom temat wcale nie jest trudny dla dzieci". Ruszył konkurs "Odrą do Europy"

Rzeka Odra[fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Rzeka Odra[fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Odra rzeka[fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Odra rzeka[fot. Aneta Skomorowska-Kobza]
Urząd Wojewódzki w Opolu (fot. Szymon Krawczyk)
Urząd Wojewódzki w Opolu (fot. Szymon Krawczyk)
Ruszył konkurs "Odrą do Europy"- jest częścią projektu "Odrą do wolności". Projekt jest realizowany w ramach programu "Niepodległa" na lata 2017- 2022.
- Konkurs "Odrą do Europy" to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. - Konkurs, który za zadanie ma uwypuklenie czy też przekazanie nam, czyli nieco starszym, jak młodzież widzi właśnie tę Odrę w Europie. Czy jest to znacząca rzeka, czy też nie?

- Wbrew pozorom temat wcale nie jest trudny dla dzieci - mówi Kolemba-Gaschka. - Dlatego, że nasze doświadczenia - często współpracujemy z młodzieżą za pomocą chociażby kuratorium oświaty w Opolu - wskazuje, że młodzież jest absolutnie świadoma tego, co dzieje się dookoła. Jest świadoma historii, co nas bardzo cieszy, a jednak tutaj członkostwo Polski w Unii Europejskiej jest znaczące, bo na to w tym roku stawiamy w naszym projekcie.

- Czekamy na prace plastyczne i graficzne, technika dowolna - dodaje Kolemba-Gaschka. Prace można wysyłać do dziesiątego września także mailowo na adres: zniepodlegla@opole.uw.gov.pl. Natomiast na stronie zniepodlegla.opole.uw.gov.pl jest formularz zgłoszeniowy. Nagrodą jest rejs statkiem pod Odrze.
Martyna Kolemba- Gaschka
Martyna Kolemba- Gaschka

Wiadomości z regionu

2019-09-23, godz. 09:00 W szpitalu w Głubczycach zawieszono oddział pediatrii. Brakuje lekarzy Drugi raz w tym roku szpital powiatowy w Głubczycach zawiesza działalność jednego z oddziałów. W lipcu nie pracował oddział noworodków oraz położnictwa. Od si ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:30 Jemielnica chce dołączyć do sieci najciekawszych polskich wsi Miejscowość chce jeszcze bardziej promować dziedzictwo cysterskie. Sieć, to markowy produkt turystyczny i sposób na zachowanie najcenniejszych wsi pod względe ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:00 W brzeskim zamku dyskutowano o sposobach poszukiwania informacji o przodkach. Za nami kolejna edycja konferencji genea ... Około 300 genealogów z Polski i zagranicy przez ostatnie trzy dni gościło w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Podczas 6. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Gene ... » więcej 2019-09-22, godz. 23:39 Polityka wodna i żeglowność Odry były głównymi tematami Niedzielnej Loży Radiowej Polityka wodna państwa była głównym tematem niedzielnej (22.09) Loży Radiowej. Choć goście Marka Świercza zgodzili się, że temat nie ma barw politycznych, to ... » więcej 2019-09-22, godz. 20:57 Mia najcięższą dynią na tegorocznym Bania Fest w Krapkowicach [ZDJĘCIA] Mia do drobinek nie należy, waży równe 600 kilogramów i wygrała tegoroczny konkurs na największą dynię, który odbył się w ramach święta 20-lecia powiatu krapk ... » więcej 2019-09-22, godz. 19:23 Europejskie Targi Chłopskie. Krzyżowice od lat promują lokalne specjały W Krzyżowicach, już po raz 19. odbyły się dziś (22.09) Europejskie Targi Chłopskie. » więcej 2019-09-22, godz. 19:09 To, co wrzucamy do wody, nie znika. Wielkie sprzątanie kamionki Piast W ramach światowego dnia sprzątania, opolanie - młodsi i starsi, sprzątali Kamionkę Piast w Opolu. Wśród uczestników byli też wędkarze, nurkowie i harcerze. » więcej 2019-09-22, godz. 17:33 "Bezpieczny ruch rowerowy i pieszy". Dzień bez samochodu w Opolu W ramach trwającego europejskiego tygodnia transportu zrównoważonego, w Opolu na placu Wolności zorganizowano festyn. » więcej 2019-09-22, godz. 16:58 Opolski Jarmark Franciszkański. Odwiedzających przyciągają frykasy i niepowtarzalna atmosfera Opolanie tłumnie, całymi rodzinami odwiedzają jubileuszowy, 20. Jarmark Franciszkański. Kosztują smakołyków, oglądają i kupują przysmaki, oraz zdrową żywność ... » więcej 2019-09-22, godz. 15:43 Wielka kolorowanka w Stegu Arenie. Zabawa dla dzieci i rodziców Już po raz trzeci rodziny z dziećmi zabrały się do stworzenia gigantycznej, opolskiej kolorowanki. Tym razem organizatorzy postawili na układankę. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »