Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-01, 15:33 Autor: Daniel Klimczak

Od dzisiaj przybywa miejsc, w których można zoperować zaćmę oraz wykonać specjalistyczne badania

W Nysie zapowiedziano zmniejszenie kolejek do kolejnych swiadczeń medycznych [fot. Daniel Klimczak]
W Nysie zapowiedziano zmniejszenie kolejek do kolejnych swiadczeń medycznych [fot. Daniel Klimczak]
W naszym regionie zwiększyła się dostępność do badań tomografem komputerowym oraz rezonansem magnetycznym. Dzięki zniesieniu limitów, kolejki mają się zmniejszyć także w przypadku pacjentów czekających na operację zaćmy.
O zmianach poinformowano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w nyskim szpitalu. Oprócz dodatkowych pieniędzy na służbę zdrowia w regionie, sytuację mają poprawić także nowe punkty świadczenia usług medycznych.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska podkreśla, że zmiany te są wynikiem polityki rządu.

- W powiecie nyskim, jeżeli chodzi o rezonans magnetyczny, uruchamiamy dwa dodatkowe miejsca; w tym szpitalu, w którym jesteśmy, a także w Głuchołazach. Rozładowujemy kolejki. Rząd Prawa i Sprawiedliwości o ochronie zdrowia myśli w absolutnie poważny sposób, pokazuje, że jest rządem rozsądnym, ale też bardzo troskliwym - zapewnia.

Z dodatkowej pracowni tomografu komputerowego można natomiast korzystać w 116. Szpitalu wojskowym w Opolu. Z kolei na operacje zaćmy można od teraz udawać się także do placówek w powiecie kluczborskim i krapkowickim.

Dyrektor Opolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bryk, zapowiada zwiększanie dostępności do kolejnych świadczeń.

- Nie mówimy ostatniego słowa. Chcielibyśmy, aby ta dostępność do świadczeń się zwiększała również w innych zakresach. Ambulatoryjna opieka specjalistyczna, widzimy, że tutaj mamy bardzo duże niedoszacowanie. Mamy potrzebę zakontraktowania dodatkowej chirurgii naczyniowej, ale również neurochirurgii - wymienia.

Dodajmy, że badania tomografem komputerowym czy rezonansem magnetycznym, a także operacje usuwania zaćmy nie są objęte rejonizacją, co oznacza, że pacjenci z różnych części Opolszczyzny mogą zapisać się do dowolnie wybranych przez siebie placówek.
Violetta Porowska
Robert Bryk

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a jutro (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej warstw ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »