Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-18, 15:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+

Podpisanie umowy na budowę żłobka w Prószkowie [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na budowę żłobka w Prószkowie [fot. Mariusz Chałupnik]
32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac budowy.
Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie Prószkowa.

- I bardzo oczekiwana - zaznacza Krzysztof Cebula, burmistrz gminy. - Nasze społeczeństwo oczekuje na realizację tego zadania. Temat był wielokrotnie poruszany na sesji rady miejskiej. Jest to pierwsza inwestycja na terenie gminy Prószków od dziesiątek lat, która powstaje od podstaw. Do tej pory wszystkie inwestycje w gminie polegały na modernizacjach.

Żłobek powstanie przy wsparciu z rządowego programu Maluch+. Aby wywiązać się z warunków umowy, wykonawca na zakończenie prac ma dokładnie 107 dni.

- Termin jest niezwykle wymagający - mówi Marcin Szemainda, prezes firmy Baumar, głównego wykonawcy inwestycji. - Będzie to od nas wymagało ogromnego skupienia, pełnego zaangażowania i 100-procentowej współpracy z zamawiającym, ponieważ bez współpracy i wspólnych ustaleń nie da się w tak krótkim czasie, tak dużego obiektu zrealizować. My z takimi rzeczami nie raz się spotkaliśmy, nie raz je realizowaliśmy. Mamy sprzęt, ludzi i zasoby, aby sprawnie w tym czasie zrealizować to zadanie.

Powstanie żłobka będzie kosztowało około 3,8 miliona złotych. Blisko milion to dotacja rządowa. Pozostałą część wykłada gmina wykłada z własnych pieniędzy, choć musi sięgnąć także po kredyt.

Żłobek będzie dwukondygnacyjnym budynkiem o powierzchni 772m2. Stanie przy ul. Szkolnej, za centrum handlowym Centro.
Krzysztof Cebula
Marcin Szemainda

Wiadomości z regionu

2019-08-19, godz. 18:00 Lider opolskiego SLD wystartuje w wyborach. Piotr Woźniak na liście znajdzie się za Marceliną Zawiszą z partii Razem Piotr Wożniak wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. Lider opolskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej znajdzie się na drugiej pozycji listy k ... » więcej 2019-08-19, godz. 16:30 Bez ofiar śmiertelnych. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach - To był dość spokojny długi weekend na opolskich drogach - tak ostatnie cztery dni podsumowuje opolska policja. W regionie doszło do trzech wypadków, w który ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:22 "Dużo udało się zrealizować, wiele planów jest w realizacji" - Katarzyna Czochara w Loży Radiowej podsumowała 4-letnią ... - Pracujemy ciężko od czterech lat. Sytuacja w kraju i na Opolszczyźnie poprawiła się w znacznym stopniu - powiedziała w 'Loży Radiowej' posłanka PiS Katarzyn ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Wojciech Komarzyński: Samorząd musi uzyskiwać z rządem tzw. efekt synergii - Samorząd potrzebuje bardzo mocnego przedstawicielstwa w parlamencie, a ten głos powinien być oparty o dobrą współpracę i dialog z rządem - przekonywał podcz ... » więcej 2019-08-19, godz. 14:30 Kędzierzyn-Koźle: 8 pseudokibiców z zarzutami za sobotnią bójkę. Policja zatrzymuje kolejnych 8 młodych mężczyzn z Opola i okolic usłyszało zarzuty za udział w bójce pseudokibiców, do której doszło w minioną sobotę (17.08) w Kędzierzynie-Koźlu. Policja ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Mobilny billboard PiS wyjechał na ulice Opolszczyzny. "Ciężko pracujemy nad kluczowymi dla przyszłości Polski wyborami" Mobilny billboard z hasłami ważnych programów społecznych i tematami, którymi rząd zajmował się przez ostatnie lata, przez najbliższy tydzień będzie jeździł u ... » więcej 2019-08-19, godz. 13:30 Zwęglone zwłoki znalezione pod Błotnicą Strzelecką to zaginiony mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna został zamordowany Zwęglone zwłoki znalezione przed tygodniem w lesie pod Błotnicą Strzelecką to zamordowany 35-letni mieszkaniec Chorzowa. Policja zatrzymała już domniemanych s ... » więcej 2019-08-19, godz. 12:00 Dzisiaj 98. rocznica wybuchu II powstania śląskiego 98 lat temu, w nocy z 19 na 20 sierpnia 1920r., wybuchło II powstanie śląskie. Celem powstańców było usunięcie z obszaru plebiscytowego niemieckich organów be ... » więcej 2019-08-19, godz. 11:00 Młodzi żeglarze z Opola ruszają na Bałtyk. Przed nimi 7 dni przygody Młodzi żeglarze z Opola rozpoczęli morską przygodę. Dziś (19.08) z portu w Świnoujściu ruszają w rejs jachtem Kapitan Borchardt. Trasa wiedzie przez niemiecki ... » więcej 2019-08-19, godz. 10:30 23 komitety wyborcze już zarejestrowane. Zgłaszanie trwa do przyszłego poniedziałku (26.08) - Na tę chwilę mamy 32 zgłoszone komitety wyborcze, ale termin upływa dopiero za tydzień, 26 sierpnia - powiedział w 'Poglądach i osądach' Rafał Tkacz, dyrekt ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »