Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-12, 11:00 Autor: Joanna Matlak

Opole: młodzi radni chcą zielonego miasta. Na nadzwyczajnej sesji także kwestia Marszu Równości

III nadzwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
III nadzwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Więcej zieleni w mieście i przygotowanie rozwiązań dla władz Opola i rad dzielnic w tym zakresie, wybranie sądu koleżeńskiego, włączenie w kampanię edukacyjną Ekopatrioci i dyskusja o Marszu Równości – w opolskim ratuszu trwa III nadzwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Opola.
Młodym radnym szczególnie zależy na zielonym mieście.

- Chcielibyśmy włączyć w to aktywnych wolontariuszy, być może zasugerować też radom dzielnic, że jest taka możliwość, by zwrócić się do miasta o wodę, narzędzia czy sadzonki i pielęgnować takie tereny, bo szkoda, żeby one niszczały przez to, że nie ma takiego zaangażowania. Chodzi też o zaangażowanie społeczne naszych radnych. My będziemy chcieli, żeby powstał taki projekt i będziemy chcieli go przedstawić prezydentowi do realizacji - mówi Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola.

Na sesji poruszano też kwestię II Marszu Równości, który pod koniec czerwca przeszedł ulicami Opola. Część radnych, czyli 11 osób z 18 wydała wtedy oświadczenie o poparciu dla marszu.

- Nie było to stanowisko rady, tylko niektórych radnych – zaznacza przewodniczący Posacki.

Młodzieżowa Rada Miasta Opola powołała dziś (12.07) także sąd koleżeński i zespół roboczy, którego zadaniem będzie organizacja uroczystej gali w związku z 15-leciem funkcjonowania rady.
Franciszek Posacki

Wiadomości z regionu

2020-01-21, godz. 21:15 Fuzja jednostek w Opolu: doskonalenie nauczycieli wspólnie z poradnią dla dzieci. Pracownicy wskazują, że to nie jest remedium… Miasto planuje połączyć Miejską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Władze tłumaczą, że coraz więcej dzieci potrzebuje… » więcej 2020-01-21, godz. 20:00 Spółdzielnia kontra wójt. Spór o możliwość eksploatacji terenów w Tarnowie Opolskim Z jednej strony ekspertyzy, nakłady finansowe i lata przygotowań, z drugiej - argumenty o ochronie środowiska. Spółdzielnia Pracy Surowców Mineralnych w Opolu… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 Centrum Informacyjno-Edukacyjne "Senior w Opolu" obchodzi 3. urodziny. "Dla nas to drugi dom" 3. urodziny świętuje Centrum Informacyjno-Edukacyjne 'Senior w Opolu'. To miejsce, gdzie seniorzy nie tylko uzyskują wsparcie, ale mają szansę na samorealizację… » więcej 2020-01-21, godz. 19:45 "Bierze pan udział w tajnej akcji CBŚP". Nowa metoda oszukiwania seniorów Nieświadomi seniorzy, jako kurierzy wyłudzonych pieniędzy - to nowa metoda oszustów. W taki sposób 14 stycznia został oszukany 77-letni mieszkaniec Opola. Oszuści… » więcej 2020-01-21, godz. 16:15 To będzie wyborczy rok na Uniwersytecie Opolskim Uniwersytet Opolski wybierze w tym roku nowe władze. Uczelnia opublikowała kalendarz wyborczy. » więcej 2020-01-21, godz. 13:34 Kompletnie pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę. Wypadł z drogi i uciekł z miejsca wypadku 3 promile alkoholu miał w organizmie 23-letni kierowca, który spowodował wypadek na rogatkach miejscowości Polska Cerekiew. Kierując samochodem daewoo matiz najpierw… » więcej 2020-01-21, godz. 11:50 "Babcie są od rozpieszczania, a rodzice od wychowywania". Babcie i dziadkowie świętują [ZDJĘCIA] Rozpieszczają, troszczą się i pomagają w wychowaniu. Dziś (21.01) babcie, a jutro dziadkowie mają swoje święto. Jest to czas, żeby podziękować im za otrzymaną… » więcej 2020-01-21, godz. 11:00 Fala aut z cofniętym licznikiem. Niechlubny rekord to ponad 130 tysięcy km Policjanci z Kędzierzyna-Koźla od początku roku ujawnili już siedem samochodów z podejrzeniem cofnięcia licznika. U niechlubnego rekordzisty drogomierz był cofnięty… » więcej 2020-01-21, godz. 10:00 Podsumowanie dotychczasowych działań i planowanie zadań na kolejne lata - dziś konferencja dotycząca RPO województwa o… Wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 oraz przygotowania do perspektywy finansowej 2021-2027 - to tematy, które będą poruszane podczas… » więcej 2020-01-21, godz. 09:30 Kolejny "darmowy" bilet od policji dla Dariusza Cybulskiego Opolska policja poszukuje Dariusza Cybulskiego. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz uczestnictwo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »