Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-24, 18:30 Autor: Katarzyna Doros

Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu. "Ustawimy się kordonem przed katedrą i będziemy bronić przed profanacją"

Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Fundacji Pro Prawo do Życia i Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kontrmanifestację do II Marszu Równości, organizowanego w sobotę (29.06) przez stowarzyszenie Tęczowe Opole. Do udziału w akcji zaproszono środowiska kibicowskie, patriotyczne, niepodległościowe i katolickie.
- Jako środowiska narodowe w Opolu protestujemy przeciw promowaniu w przestrzeni publicznej ideologii opartej na marksizmie kulturowym i frankfurckiej szkole komunizmu - mówi Michał Maliński, prezes koła Ruchu Narodowego w Opolu.

- Część środowisk LGBT postuluje tzw. edukację seksualną, która jest oparta o matryce edukacyjne Światowej Organizacji Zdrowia z 2013 roku, gdzie mamy do czynienia z treściami iście pedofilskimi, gdzie 3-letnie dzieci uczy się masturbacji. Na promowanie tego typu poglądów i przekonań nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej, podobnie jak na liczne bluźnierstwa.

Uczestnicy II Marszu Równości w Opolu wyruszą z pl. Jana Pawła II o godzinie 14:00, dwie godziny wcześniej w tym samym miejscu pojawią się organizatorzy kontrmanifestacji.

- Będziemy przemieszczać się jako przemarsz pod katedrę ulicami: Ozimską, przez pl. Wolności, ulicę Krakowską. Pod katedrą ustawiamy się kordonem wokół świątyni, aby zabezpieczyć ją przed profanacjami, z jakimi mieliśmy do czynienia w innych miastach - mówi Bartosz Kowara, regionalny koordynator Fundacji Pro Prawo do Życia.

Finał obu manifestacji ma odbyć się na pl. Daszyńskiego.

II Marsz Równości jest organizowany w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości. Akcji towarzyszy tzw. Żywa Biblioteka, organizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Zdaniem Michała Malińskiego ma to być wydarzenie propagujące ideologię LGBT, a to, że odbywa się w instytucji publicznej jest niedopuszczalne.

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola odpowiada, że sensem każdej demokracji jest rozmowa. - Każdy ma prawo do wyrażania swojego punktu widzenia, byleby odbywało się to w ramach obowiązujących przepisów i miało w sobie pewną przyzwoitość zachowania. Nie mówię o działaniach związanych z przemocą, z agresją, bo na te na pewno zgody nie ma.

- Chciałbym, żeby Opole było otwarte na różne dyskusje. Nigdy nie zakazywaliśmy różnych marszów i wystąpień - dodaje prezydent.
Michał Maliński
Bartosz Kowara
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2024-10-03, godz. 12:30 W weekend Jarmark Franciszkański. Zmiana organizacji ruchu w Opolu MZD informuje, że w ramach tymczasowej organizacji ruchu wyłączone z użytkowania dla ruchu kołowego zostaną ulice: Zamkowa na odcinku od Szpitalnej do Koraszewskiego… » więcej 2024-10-03, godz. 12:11 Można już korzystać z nowego łącznika przy moście północnym w Krapkowicach Dobra wiadomość dla kierowców z Krapkowic. Można już korzystać z łącznika pomiędzy ul. Obuwników a ul. Opolską. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy… » więcej 2024-10-03, godz. 11:00 "Ponad podziałami". Radny PiS apeluje do władz o budowę nowych zbiorników retencyjnych - Musimy ponad podziałami skupić się przede wszystkim na budowie nowych zbiorników retencyjnych - z takim apelem do władz regionalnych oraz krajowych zwrócił… » więcej 2024-10-03, godz. 10:40 Opole: poszukiwany sprawca pobicia na pl. Kopernika Policjanci z Opola poszukują młodego mężczyzny, który 23 kwietnia wspólnie z innymi sprawcami miał pobić inną osobę. Do tego zdarzenia doszło w okolicach… » więcej 2024-10-03, godz. 09:42 "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku -… » więcej 2024-10-03, godz. 07:30 "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około… » więcej 2024-10-03, godz. 07:20 Przebudowa DK45. Kolejne zmiany w okolicach Krapkowic Rozpoczyna się kolejny etap prac na drodze krajowej nr 45 między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. » więcej 2024-10-02, godz. 19:30 Po powodzi w powiecie prudnickim - naprawa dróg i mostów pochłonie miliony Blisko 30 mln złotych wynoszą straty powodziowe w infrastrukturze, która podlega samorządowi powiatu prudnickiego. Takie wyliczenia przesłano do urzędu wojewódzkiego… » więcej 2024-10-02, godz. 18:51 Na ponad 60 zalanych domów mają 8 osuszaczy. Trzebina w gminie Lubrza potrzebuje pomocy Powodzianie z Trzebiny w gminie Lubrza apelują o pomoc w osuszaniu domów i udrożnieniu dostępu do posesji. Duże szkody wyrządził tam potok płynący przez… » więcej 2024-10-02, godz. 18:00 Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »