Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-22, 21:26 Autor: Witold Wośtak

Zakochali się w motocyklu, którego nie ma w produkcji od kilkunastu lat. Przyjechali na zlot do Bąkowa z 14 krajów [ZDJĘCIA]

XIX Międzynarodowy Zlot Motocykli Cagiva Elefant [fot. Witold Wośtak]
XIX Międzynarodowy Zlot Motocykli Cagiva Elefant [fot. Witold Wośtak]
Około 120 osób bierze udział w XIX Międzynarodowym Zlocie Motocykli Cagiva Elefant w Bąkowie. Przyjechali motocykliści z czternastu krajów, między innymi z Niemiec, Luksemburga, Danii, Wielkiej Brytanii czy Włoch.
Spotkanie sympatyków tego jednośladu rozpoczęło się w czwartek (20.06) i potrwa do niedzieli. Zlot jest imprezą towarzyszącą Dniom Kluczborka, zatem motocykliści zaprezentowali się na Rynku.

Marcin Cudyk, prezes stowarzyszenia miłośników motocykli "Elefants Team Poland", zaznacza, że utrzymanie tego motocykla nie jest łatwe, ale każdą barierę można przeskoczyć.

- Motocykle marki Cagiva Elefant nie są produkowane od 20 lat, zresztą firma nie istnieje od kilkunastu lat. Wiadomo, że rynek wtórny jest trudniejszy, aczkolwiek silniki są marki Ducati - do dzisiaj dostępne są wszystkie części. Gorzej z częściami typu plastiki, które łamią się na przykład przy różnych wypadkach. One są praktycznie niedostępne jako nowe, ale rynek wtórny w Europie Zachodniej jest dość dobrze rozwinięty, więc tam zaopatrujemy się.

Wacław Lipiec przyjechał na zlot z Lubiatowa w województwie pomorskim. Przyznaje, że czekał na to spotkanie przez cały rok. - Ten motocykl jest bardzo nietypowy i funkcjonalny - podkreśla.

- Ten motocykl może służyć każdemu, bo jest trochę offroadowy. To duże enduro turystyczne, które jednocześnie nie boi się wjechać w teren. Uważam, że jazda wyłącznie po asfalcie jest bardzo nudna. Ja lubię zjechać z drogi asfaltowej w szutrową, zatrzymać się, podziwiać widoki i jechać dalej. Ten motocykl jest dla mnie idealny.

W czasie zlotu uczestnicy zwiedzają Opolszczyznę. Dla przykładu w piątek pojechali do zamku w Mosznej.
Marcin Cudyk
Wacław Lipiec

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »