Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-14, 14:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opole będzie żyło festiwalem. Ratusz przygotował liczne dodatkowe atrakcje

"Kawiarenka z gwiazdami" [Fot. Patryk Domagała]
"Kawiarenka z gwiazdami" [Fot. Patryk Domagała]
Amfiteatr w Opolu, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Amfiteatr w Opolu, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Rynek w Opolu foto: Agnieszka Stefaniak
Rynek w Opolu foto: Agnieszka Stefaniak
Łukasz Śmierciak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Śmierciak [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Kawiarenka z Gwiazdami" 2018 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
"Kawiarenka z Gwiazdami" 2018 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
- Miasto wychodzi z propozycją wydarzeń okołofestiwalowych. Oferta jest bardzo bogata - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta.
- Jak rozpoczynaliśmy działania w 2015 roku, tych wydarzeń było znacznie mniej. Takim przedsięwzięciem, które realizujemy od kilku lat jest ciesząca się dużą popularnością Kawiarenka z Gwiazdami - mówi naczelnik.

- Scena już się buduje. W przerwach między próbami i koncertami jest możliwość spotkania się w Opolu na rynku, porozmawiania o tym, co wiąże się z opolskim festiwalem, również o tych archiwalnych wydarzeniach, o tym, jak był kiedyś - mówi Łukasz Śmierciak. W tym roku opolanie spotkają się m.in. z Margaret, zespołem De Mono, Alicją Majewską, Tomkiem Lipińskim, Stanisławą Celińską, czy Szymonem Wydrą. Kawiarenkę z Gwiazdami opolski urząd miasta przygotowuje we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i TVP Rozrywka. Kawiarenkę zaplanowano w sobotę (14.06) i niedzielę (15.06) od 13.30.

- Oficjalne otwarcie strefy widza na rynku w Opolu zaplanowano dziś (14.06) o 18.30 - zapowiada Łukasz Śmierciak. - Wystąpi Damiana Ukeje w koncercie "Moje boskie Buenos". - To projekt upamiętniający legendarny zespół Maanam i Korę Jackowską. Będzie to swoisty hołd dla tej artystki - zapowiedział gość rozmowy "W cztery oczy". Dzisiejszy koncert, podobnie jak te przed tygodniem - Hip Hop Opole i Rock Opole - organizuje NCPP.

- Sama strefa widza na opolskim rynku to możliwość zobaczenia na żywo koncertów z opolskiego amfiteatru na dużym, ledowym ekranie, ale to nie wszystko. Przygotowaliśmy też liczne konkursy - zapowiada naczelnik opolskiej promocji. - Do wygrania jest szereg nagród ufundowanych przez opolski urząd miasta oraz naszych partnerów, w tym popularne poduszki z logo miasta, które co roku towarzyszą tej strefie i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na miejscu będzie można wspólnie uczestniczyć w transmisji tych koncertów w amfiteatrze i wspólnie przeżywać to, co dzieje się w ramach 56. KFPP - powiedział Łukasz Śmierciak.

Na opolskim rynku pojawią też trzy nowe gwiazdy twórców muzycznych. W tym roku Fundacja Stolicy Polskiej Piosenki postanowiła wyróżnić w alei gwiazd Janusza Kondratowicza, Anię Dąbrowską i Tomka Lipińskiego. Uroczyste odsłonięcia gwiazd w niedzielę (14.06) od 12.30.

Jak wyliczał też naczelnik wydziału promocji, wśród innych wydarzeń okołofestiwalowych znalazły się także: akcja "Zostań gwiazdą festiwalu" - to ścianka z czerwonym dywanem, tronem i fotobudką do dyspozycji mieszkańców, rajd festiwalowy, w którym w weekend weźmie udział 77 załóg, czy happening dziś (14.06) o 17.00 na Moście Groszowym w Opolu.

Tymczasem za tydzień (22.06), gdy amfiteatr już opustoszeje, na Małym Rynku zaplanowano piątą edycję After Party. Impreza pod chmurką to gratka dla miłośników muzyki elektronicznej. Impreza startuje w sobotę (22.06) o godzinie 19.00. To ostatnia z cyklu imprez towarzyszących 56. KFPP w Opolu, organizowanych przez opolskim ratusz.

Więcej informacji na stronie opolskiego urzędu miasta.
Łukasz Śmierciak cz.1
Lukasz Śmierciak cz. 2
Łukasz Śmierciak cz.3

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 07:30 Opolszczyzna pamięta o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa Dzisiaj (11.07) przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Województwo… » więcej 2020-07-11, godz. 06:00 Zburzą pomnik powstańców i postawią na nowo. "Będzie cieszył oko kolejnych pokoleń" Mogiła powstańców znajdująca się w Kamieniu Śląskim, w gminie Gogolin, była już w opłakanym stanie. Ząb czasu ukruszył beton i lastriko, z którego został wykonany… » więcej 2020-07-10, godz. 23:30 Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej ma już 25 lat! "To była odważna decyzja" Politechnika Opolska była drugą uczelnią techniczną w Polsce, która 25 lat temu rozpoczęła kształcenie nauczycieli wychowania fizycznego na poziomie akademickim… » więcej 2020-07-10, godz. 23:00 10 firm bierze udział w przetargu na rozbudowę polderu Żelazna. Oferty tańsze niż zakładano 10 firm wystartowało w przetargu Wód Polskich na rozbudowę i modernizację polderu Żelazna. Przypomnijmy, zakładany koszt inwestycji wynosi ponad 102 miliony złotych… » więcej 2020-07-10, godz. 22:10 Blisko 50 interwencji strażaków po deszczach i burzach, które przeszły wieczorem przez Opolszczyznę Z pomocą strażacy spieszyli m.in. na Jeziorze Turawskim, gdzie wiatr przewrócił łódkę, a dwie osoby wpadły do wody. » więcej 2020-07-10, godz. 22:00 Bez obaw można kąpać się w miejscach okazjonalnie do tego wyznaczonych w regionie Woda we wszystkich trzech akwenach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w województwie opolskim jest dobrej jakości. Z komunikatu przesłanego przez Wojewódzką… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Głuchołazy: rodzinna impreza plenerowa w górskich klimatach Biesiada Góralska oraz kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła to niektóre atrakcje Święta Gór Opawskich w Głuchołazach. Jest to pierwsza w tym sezonie letnim impreza… » więcej 2020-07-10, godz. 21:15 Prudnik: zrujnowano objęty ochroną konserwatorską obiekt poprzemysłowy, będzie zawiadomienie do prokuratury Wiele wskazuje, że rozbiórka zabytkowego obiektu po włókienniczych zakładach w Prudniku jest bezprawna. Przed kilku laty fabryczne hale po byłych zakładach „Frotex”… » więcej 2020-07-10, godz. 21:00 Raport dnia: 9 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. 6 osób wyzdrowiało 9 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 6 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (10.07) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii w regionie patogen z Chin… » więcej 2020-07-10, godz. 20:55 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »