Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-14, 14:00 Autor: Marzena Śmierciak

Opole będzie żyło festiwalem. Ratusz przygotował liczne dodatkowe atrakcje

"Kawiarenka z gwiazdami" [Fot. Patryk Domagała]
"Kawiarenka z gwiazdami" [Fot. Patryk Domagała]
Amfiteatr w Opolu, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Amfiteatr w Opolu, 56. KFPP w Opolu [fot. Rafał Nosal]
Rynek w Opolu foto: Agnieszka Stefaniak
Rynek w Opolu foto: Agnieszka Stefaniak
Łukasz Śmierciak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Śmierciak [fot. Justyna Krzyżanowska]
"Kawiarenka z Gwiazdami" 2018 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
"Kawiarenka z Gwiazdami" 2018 na opolskim rynku [fot. Ewelina Laxy]
- Miasto wychodzi z propozycją wydarzeń okołofestiwalowych. Oferta jest bardzo bogata - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta.
- Jak rozpoczynaliśmy działania w 2015 roku, tych wydarzeń było znacznie mniej. Takim przedsięwzięciem, które realizujemy od kilku lat jest ciesząca się dużą popularnością Kawiarenka z Gwiazdami - mówi naczelnik.

- Scena już się buduje. W przerwach między próbami i koncertami jest możliwość spotkania się w Opolu na rynku, porozmawiania o tym, co wiąże się z opolskim festiwalem, również o tych archiwalnych wydarzeniach, o tym, jak był kiedyś - mówi Łukasz Śmierciak. W tym roku opolanie spotkają się m.in. z Margaret, zespołem De Mono, Alicją Majewską, Tomkiem Lipińskim, Stanisławą Celińską, czy Szymonem Wydrą. Kawiarenkę z Gwiazdami opolski urząd miasta przygotowuje we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i TVP Rozrywka. Kawiarenkę zaplanowano w sobotę (14.06) i niedzielę (15.06) od 13.30.

- Oficjalne otwarcie strefy widza na rynku w Opolu zaplanowano dziś (14.06) o 18.30 - zapowiada Łukasz Śmierciak. - Wystąpi Damiana Ukeje w koncercie "Moje boskie Buenos". - To projekt upamiętniający legendarny zespół Maanam i Korę Jackowską. Będzie to swoisty hołd dla tej artystki - zapowiedział gość rozmowy "W cztery oczy". Dzisiejszy koncert, podobnie jak te przed tygodniem - Hip Hop Opole i Rock Opole - organizuje NCPP.

- Sama strefa widza na opolskim rynku to możliwość zobaczenia na żywo koncertów z opolskiego amfiteatru na dużym, ledowym ekranie, ale to nie wszystko. Przygotowaliśmy też liczne konkursy - zapowiada naczelnik opolskiej promocji. - Do wygrania jest szereg nagród ufundowanych przez opolski urząd miasta oraz naszych partnerów, w tym popularne poduszki z logo miasta, które co roku towarzyszą tej strefie i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na miejscu będzie można wspólnie uczestniczyć w transmisji tych koncertów w amfiteatrze i wspólnie przeżywać to, co dzieje się w ramach 56. KFPP - powiedział Łukasz Śmierciak.

Na opolskim rynku pojawią też trzy nowe gwiazdy twórców muzycznych. W tym roku Fundacja Stolicy Polskiej Piosenki postanowiła wyróżnić w alei gwiazd Janusza Kondratowicza, Anię Dąbrowską i Tomka Lipińskiego. Uroczyste odsłonięcia gwiazd w niedzielę (14.06) od 12.30.

Jak wyliczał też naczelnik wydziału promocji, wśród innych wydarzeń okołofestiwalowych znalazły się także: akcja "Zostań gwiazdą festiwalu" - to ścianka z czerwonym dywanem, tronem i fotobudką do dyspozycji mieszkańców, rajd festiwalowy, w którym w weekend weźmie udział 77 załóg, czy happening dziś (14.06) o 17.00 na Moście Groszowym w Opolu.

Tymczasem za tydzień (22.06), gdy amfiteatr już opustoszeje, na Małym Rynku zaplanowano piątą edycję After Party. Impreza pod chmurką to gratka dla miłośników muzyki elektronicznej. Impreza startuje w sobotę (22.06) o godzinie 19.00. To ostatnia z cyklu imprez towarzyszących 56. KFPP w Opolu, organizowanych przez opolskim ratusz.

Więcej informacji na stronie opolskiego urzędu miasta.
Łukasz Śmierciak cz.1
Lukasz Śmierciak cz. 2
Łukasz Śmierciak cz.3

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 23:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zabezpieczy nowoczesne zabiegi leczenia udarów w szpitalu przy ul. Wodociągowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu, przy ul. Wodociągowej uczestniczy w pilotażowym programie zabiegów trombektomii, czyli mechaniczne ... » więcej 2019-08-20, godz. 22:30 Rodłacy z klubu Opole kultywują tradycję i pamięć o Janinie Kłopockiej Rodłacy zrzeszeni w opolskim klubie spotkali się w Oleśnie, by uczcić pamięć Janiny Kłopockiej, twórczyni znaku Rodła. Kłopocka trafiła do Olesna w 1945 roku, ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:15 Młodzież z Polski i Litwy wspólnie szukała odpowiedzi na pytanie co i jak jeść, by cieszyć się zdrowiem W Namysłowie odbył się dziś (20.08) uroczysty finał polsko-litewskiego projektu 'Jedność w różnorodności', organizowanego przez miejscowy Środowiskowy Hufiec ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:00 110 projektów zgłoszono do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola 110 wniosków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego Opola. Spośród zgłoszonych projektów, 52 dotyczą zadań ogólnomiejskich ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:30 Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej stawia na lokalność. W Prudniku ruszyła kampania wyborcza do parlamentu Ryszard Wilczyński zbierał podpisy poparcia oraz promował swój program wyborczy na prudnickim rynku. Kandydując z listy Koalicji Obywatelskiej ubiega się o re ... » więcej 2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »