Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-08, 20:15 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych kapłanów. Obrzędy tradycyjnie odbyły się w sobotę (08.06) poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim, święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja.
- Przyjaciel Jezusa jest bezpieczny pod warunkiem, że trwa w miłości Jezusa. Trwa w jedności z Jezusem - mówił w homilii ordynariusz diecezji opolskiej. - Licho bowiem nie śpi i trzeba się liczyć z niebezpieczeństwem uwiedzenia i oddalenia od Jezusa. Jest niebezpieczeństwo obudzenia w nas lęków, strachu, obaw, a wówczas przyjaciel Jezusa ucieka. A trzeba bronić owiec, trzeba stawać w obronie, i to mężnie, Jezusowej prawdy - dodał.

Nowi kapłani diecezji opolskiej nie kryli po uroczystości swojego wzruszenia, co podkreślił neoprezbiter, ks. Radosław Radziwoń. - Każdy z nas przed sześcioma laty siedział w tych ławkach i wiedział, że ten dzień, który dzisiaj nadszedł będzie takim wyjątkowym, który zmieni jego dotychczasowe życie i od tego dnia ludzie będą postrzegać nas jako specjalistów od spraw duchowych. Niby każdy z nas wiedział, że ta chwila nastąpi, a mimo wszystko teraz coś powiedzieć jest niezwykle trudno, bo żadne słowo nie jest w stanie wyrazić tego, co naprawdę czujemy - stwierdził.

Pod koniec uroczystości ordynariusz opolski zachęcał jeszcze do modlitwy o nowe powołania. Na pierwszym roku opolskiego seminarium do kapłaństwa przygotowuje się zaledwie trzech kleryków. - Trzeba naprawdę wiele modlitwy. Jezus nie zawodzi. W reprezentowaniu Go to my nie raz w słabości ludzkiej zawodzimy i upadamy. Dlatego potrzebujemy całej potęgi waszej modlitwy. I módlcie się też o jak najwięcej powołań kapłańskich, ale także zakonnych i misyjnych - apelował bp Czaja.

Po zakończonej mszy świętej neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pierwszych parafii, w których będą posługiwać. Swoje pierwsze msze święte w rodzinnych miejscowościach odprawią w niedzielę (09.06).
bp Andrzej Czaja
ks. Radosław Radziwoń
bp Andrzej Czaja

Wiadomości z regionu

2020-07-10, godz. 19:15 WYBORY 2020: Rafał Trzaskowski w Nysie przekonywał o konieczności zacierania podziałów i zapewniał, że będzie współpracować… Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odwiedził dziś (10.07) Nysę. W czasie wiecu na placu przy ulicy Piastowskiej, polityk przekonywał do poparcia go przy… » więcej 2020-07-10, godz. 17:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie mieć Centrum Badań i Innowacji. To projekt wart prawie 27 milionów złotych Nowoczesne metody leczenia chorób serca, kręgosłupa i cywilizacyjnych będą opracowywane w Opolu. Dziś (10.07) podpisano umowę między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym… » więcej 2020-07-10, godz. 16:30 WYBORY 2020. "To wybory między Polską z Kartą Rodziny a Polską z Kartą LGBT". Przekonują o tym politycy Zjednoczonej P… 'Będziemy pracować na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy do ostatniej minuty kampanii wyborczej'. Przed halą Stegu Arena Opola zapewniali o tym politycy Zjednoczonej… » więcej 2020-07-10, godz. 15:55 WYBORY 2020. "Prezydent Andrzej Duda to dobre zmiany w kraju i dbałość o społeczeństwo". Opolscy parlamentarzyści Prawa… 376 spotkań wyborczych na Opolszczyźnie, 56 tysięcy uściśniętych dłoni, wizyty kandydata, marszałka sejmu oraz ministrów - tak opolscy parlamentarzyści Prawa i… » więcej 2020-07-10, godz. 15:35 Będzie kanalizacja przy popularnym kąpielisku koło Kędzierzyna-Koźla Jeszcze w tym roku zostanie wybudowany kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w Dębowej, w gminie Reńska Wieś. Dzięki temu czystsze ma być tamtejsze jezioro, które… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Ostatnie ulewy sprzyjały Turawie. Więcej wody, to mniejsze ryzyko sinic Kwitnie czy nie? Niemal co roku woda jezior turawskich zmienia kolor i pojawiają się w niej sinice. Władze gminy przekonują, że woda tego lata jest dobra do kąpieli… » więcej 2020-07-10, godz. 15:00 23 lata temu Opole nawiedziła powódź tysiąclecia Mijają 23 lata od powodzi tysiąclecia w Polsce. 10 lipca 1997 o godzinie 5 rano wielka woda zaczęła podtapiać lewobrzeżną część Opola, wyspę Bolko z zoo, Pasiekę… » więcej 2020-07-10, godz. 14:20 Po południu w całym regionie możliwe burze z silnym wiatrem i gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem dla wszystkich powiatów województwa opolskiego. » więcej 2020-07-10, godz. 13:45 Matka z synem nie żyją, a córka i ojciec przebywają w szpitalu. To bilans porannego wypadku na autostradzie A4 W wypadku na autostradzie A4 zginęła matka (24 lata) z dwuletnim synem, a ojciec (34 lata) i czteroletnia córka z obrażeniami trafili do szpitala. Rodzina podróżowała… » więcej 2020-07-10, godz. 13:45 Policja poszukuje Marcina Grabowskiego. Za mężczyzną wydano list gończy Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myśliborzu, poszukują opolanina Marcina Grabowskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »