Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-08, 20:15 Autor: Paweł Konieczny

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [ZDJĘCIA]

Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Biskup Andrzej Czaja wyświęcił 10 nowych księży dla diecezji opolskiej [fot. Wanda Kownacka]
Diecezja opolska ma dziesięciu nowych kapłanów. Obrzędy tradycyjnie odbyły się w sobotę (08.06) poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas uroczystej mszy świętej w kościele seminaryjno-akademickim, święceń absolwentom Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego udzielił bp Andrzej Czaja.
- Przyjaciel Jezusa jest bezpieczny pod warunkiem, że trwa w miłości Jezusa. Trwa w jedności z Jezusem - mówił w homilii ordynariusz diecezji opolskiej. - Licho bowiem nie śpi i trzeba się liczyć z niebezpieczeństwem uwiedzenia i oddalenia od Jezusa. Jest niebezpieczeństwo obudzenia w nas lęków, strachu, obaw, a wówczas przyjaciel Jezusa ucieka. A trzeba bronić owiec, trzeba stawać w obronie, i to mężnie, Jezusowej prawdy - dodał.

Nowi kapłani diecezji opolskiej nie kryli po uroczystości swojego wzruszenia, co podkreślił neoprezbiter, ks. Radosław Radziwoń. - Każdy z nas przed sześcioma laty siedział w tych ławkach i wiedział, że ten dzień, który dzisiaj nadszedł będzie takim wyjątkowym, który zmieni jego dotychczasowe życie i od tego dnia ludzie będą postrzegać nas jako specjalistów od spraw duchowych. Niby każdy z nas wiedział, że ta chwila nastąpi, a mimo wszystko teraz coś powiedzieć jest niezwykle trudno, bo żadne słowo nie jest w stanie wyrazić tego, co naprawdę czujemy - stwierdził.

Pod koniec uroczystości ordynariusz opolski zachęcał jeszcze do modlitwy o nowe powołania. Na pierwszym roku opolskiego seminarium do kapłaństwa przygotowuje się zaledwie trzech kleryków. - Trzeba naprawdę wiele modlitwy. Jezus nie zawodzi. W reprezentowaniu Go to my nie raz w słabości ludzkiej zawodzimy i upadamy. Dlatego potrzebujemy całej potęgi waszej modlitwy. I módlcie się też o jak najwięcej powołań kapłańskich, ale także zakonnych i misyjnych - apelował bp Czaja.

Po zakończonej mszy świętej neoprezbiterzy otrzymali dekrety kierujące ich do pierwszych parafii, w których będą posługiwać. Swoje pierwsze msze święte w rodzinnych miejscowościach odprawią w niedzielę (09.06).
bp Andrzej Czaja
ks. Radosław Radziwoń
bp Andrzej Czaja

Wiadomości z regionu

2019-06-20, godz. 20:42 Burze nad Opolszczyzną. Na Jeziorze Dużym w Turawie przewróciła się żaglówka Strażacy już blisko 30 razy wyjeżdżali do skutków opadów i silnego wiatru. W regionie woda zalała kilka posesji, są także połamane gałęzie oraz drzewa. » więcej 2019-06-20, godz. 20:40 Wypadek na DK 39. Nie żyje rowerzysta Do wypadku doszło na odcinku drogi krajowej nr 39 w Małujowicach między Strzelinem a Brzegiem. » więcej 2019-06-20, godz. 19:30 Prudnik: za dobrą cenę gmina kupi biurowiec? Do zakupu atrakcyjnie położonego budynku przymierza się gmina Prudnik. Jest to biurowiec znajdujący się nieopodal tamtejszego rynku. Obiekt tylko w części jes ... » więcej 2019-06-20, godz. 19:22 Uwaga na wieczorne burze. Możliwy silny wiatr, a miejscami nawet grad Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wieczornymi burzami na niemal całej Opolszczyźnie. Alert nie dotyczy powiatu namysłowskiego, kluczb ... » więcej 2019-06-20, godz. 18:00 Drogowcy zamykają odcinek drogi wojewódzkiej 408. Będą objazdy W poniedziałek (24.06) w związku z trwającymi pracami zamknięty zostanie fragment DW 408 od Bierawy do miejscowości Korzonek. Kierowcy będą jeździć objazdem. » więcej 2019-06-20, godz. 17:00 Część brzeskich radnych chce, by sesje trwały krócej. Ma w tym pomóc rezygnacja z odczytywania interpelacji Brzescy radni miejscy zbyt długo zgłaszają interpelacje i należy to skrócić. Z takim wnioskiem wystąpiła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Platform ... » więcej 2019-06-20, godz. 17:00 Tysiące kwiatów na ulicach w strzeleckich wsiach. Mieszkańcy znów ułożyli kolorowe kompozycje z okazji Bożego Ciała [Z ... Kilkusetmetrowe dywany kwiatów znów zostały ułożone w Zimnej Wódce, Kluczu i Olszowej. Od ponad stu lat mieszkańcy wstają o świcie i w ten sposób przygotowują ... » więcej 2019-06-20, godz. 15:00 Procesje z Najświętszym Sakramentem na ulicach wszystkich parafii. Dziś Boże Ciało Cztery ołtarze, modlitwa, śpiew i czytanie fragmentów Ewangelii. Ulicami wszystkich opolskich parafii przechodzą dziś (20.06) procesje z okazji Uroczystości N ... » więcej 2019-06-20, godz. 14:00 Chętnych ubywa. Opolski PCPR szuka rodziców zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu szuka chętnych do podjęcia się roli rodziny zastępczej. Obecnie z centrum współpracuje 110 takich rodzin, ale z roku ... » więcej 2019-06-20, godz. 12:00 Coraz mniej wypadków na roli w naszym regionie. Opolszczyzna na drugim miejscu w kraju Opolskie gospodarstwa rolne są bezpieczne. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z roku na rok odnotowuje coraz mniej wypadków przy pracy na wsi. Liderem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »