Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-04, 07:30 Autor: Joanna Matlak

Opole poszukuje ratowników na miejskie kąpieliska

Kąpielisko Bolko [fot. Ewelina Laxy]
Kąpielisko Bolko [fot. Ewelina Laxy]
Opole poszukuje ratowników na miejskie kąpieliska. Aktualnie na Bolko pełniony jest dozór ratowniczy, ale tylko od piątku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 19.00. Pełne bezpieczeństwo będzie musiało być jednak zapewnione wraz z początkiem sezonu, który startuje 23 czerwca.
- Ratowników na kąpieliskach będzie prawdopodobnie miedzy 4 a 6, ale ta kwestia leży w zakresie organizacji, która wygra przetarg. Dozór na Bolko jest teraz pełniony przez 2 osoby – mówi Aleksandra Raś, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Pełnoprawny ratownik to osoba, która udziela pierwszej pomocy, jest na miejscu i cały czas obserwuje akwen. Jeśli chodzi o dozór ratowniczy, to jest to w ograniczonym stopniu i te osoby nie są ratownikami, które mają cały czas obserwować akwen, ale w razie czego udzielą pierwszej pomocy - mówi rzecznik MOSiR-u.

W ramach miejskiego przetargu, usługi ratownicze zaproponowała wrocławska fundacja Wodna Służba Ratownicza, ale wyceniła je na ponad 100 tys. złotych więcej niż miasto zapisało w budżecie. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, są plany aby przetarg unieważnić i ogłosić drugi, by poszukać tańszej opcji.

Przypomnijmy, w tym roku Opole będzie miało dwa kąpieliska: Bolko i Malinę. To ostatnie będzie dostępne dzięki aktywności mieszkańców południowych dzielnic, którzy zgłosili pomysł dostosowania Maliny do kąpieli w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Aleksandra Raś

Wiadomości z regionu

2019-08-25, godz. 12:28 Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji. » więcej 2019-08-25, godz. 10:25 Krótkofalowcy z całego regionu w ten weekend biwakują na opolskiej Malinie. "Na co dzień nas nie widać, a słychać" Na co dzień znają tylko swój głos i numer wywoławczy, teraz mają okazję spotkać się na żywo. Na kąpielisku Malina w Opolu trwa wojewódzki biwak krótkofalowców ... » więcej 2019-08-25, godz. 10:00 W Zieleńcu dziękowali za plony. Święto rolników z gminy Pokój Według zgodnej opinii rolników, to był bardzo trudny rok dla rolnictwa, ale dorodnych zbóż na korony dożynkowe nie zabrakło. » więcej 2019-08-24, godz. 23:02 Karłowice pobiegły po miód. W ten sposób mieszkańcy chcieli uczcić pamięć ojca współczesnego pszczelarstwa Prawie 300 zawodników zmierzyło się dziś (24.08) w pierwszej edycji Biegu po miód organizowanego w Karłowicach. Impreza miała na celu promowanie zarówno zdrow ... » więcej 2019-08-24, godz. 23:00 W Hajdukach Nyskich trwają gminne dożynki. Do mieszkańców napisał premier Mateusz Morawiecki [ZDJĘCIA] Hajduki Nyskie, to wioska położona niedaleko Nysy, która słynie z wielu oryginalnych inicjatyw mieszkańców i dwustuletniej gruszy - Pomnika Przyrody, będącej ... » więcej 2019-08-24, godz. 20:40 Kamiennik dziękuje za plony. Zabawa na miejscowym stadionie potrwa do późnej nocy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Kamiennika dziękowali dziś (24.08) za plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. W trakcie gminnych dożynek nie brakowało atrakcji, a jedną z nich b ... » więcej 2019-08-24, godz. 17:28 Mieszkańcy Górek w gminie Prószków chcą autobusów opolskiego MZK Do tej pory w Górkach kursowały autobusy PKS i mali prywatni przewoźnicy, ale przejazdów było niewiele. Według wstępnych założeń, trasę miałaby objąć linia nr ... » więcej 2019-08-24, godz. 16:28 Oleskie specjały mleczne, kultura, sport i rekreacja. Radio Opole znów w podróży! [ZDJĘCIA] Plenerowe Radio Opole dotarło do Olesna. Już w poranku mówiliśmy o walorach tego miasta. Z oleskiego rynku nadawaliśmy Samorządową Lożę Radiową i program Ze z ... » więcej 2019-08-24, godz. 15:41 Coraz więcej dzieci w wieku 6-15 lat ma problemy z wadą postawy. Akcja na opolskim rynku Wady postawy to coraz powszechniejszy problem zdrowotny u dzieci. Wychodząc temu naprzeciw, na opolskim rynku za ratuszem, fizjoterapeuci szpitala Vital Medic ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:20 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »