Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-20, 13:40 Autor: Roman Juranek

Gość Loży Radiowej o modernizacji linii E30. Prace idą zgodnie z planem

Grzegorz Peczkis [fot. Paula Hołubowicz]
Grzegorz Peczkis [fot. Paula Hołubowicz]
Prace przy modernizacji linii kolejowej Opole - Kędzierzyn-Koźle [fot. A. Pospiszyl]
Prace przy modernizacji linii kolejowej Opole - Kędzierzyn-Koźle [fot. A. Pospiszyl]
Na 30% ocenia się zaawansowanie prac remontowych na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Opole Zachodnie. Po modernizacji linia ma być m.in. szybsza i bezpieczniejsza.
- Cieszy, że na odcinkach już istniejących dokonano wymiany podkładów na nowoczesne - mówi gość Radia Opole.

Senator PiS Grzegorz Peczkis poinformował, że prace wykonuje specjalna, szybko wymieniająca je maszyna, która jednocześnie wymienia podkłady, tłuczeń, który jest na podsypce i kładzie równe, świeże tory. Po tych torach będą jechały pociągi pasażerskie z prędkością 160 km/h i pociągi towarowe, które będą mogły osiągać prędkość 120 km/h.

W planach, na remontowanym odcinku, jest przebudowa 9 stacji i przystanków oraz 19 peronów. - Na niektórych stacjach wymieniono już perony - dodaje senator Peczkis.

- Bardzo ważne jest to, że te perony są w standardzie europejskim, czyli nie będzie wątpliwości jeżeli wjeżdża inny przewoźnik, a w Polsce można już spotkać np. koleje niemieckie. I w związku z tym nie ma wątpliwości, że nie będą spełniać standardów. Najważniejsze jest to, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Zaawansowanie prac oblicza się obecnie na 30%. Modernizacja ma potrwać do 2023 roku.
Grzegorz Peczkis
Grzegorz Peczkis

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 16:45 Opole: Z powodu prac na stopniu we Wróblinie w Odrze brakuje wody Nie susza, a modernizacja jazu we Wróblinie przyczyną bardzo niskiego stanu wody w Odrze w Opolu. » więcej 2019-06-17, godz. 15:59 Zaatakowała nożem konkubenta. Sąd skazał kobietę na 3 lata Sąd Okręgowy w Opolu skazał Beatę S. na 3 lata więzienia, za dźgnięcie swojego konkubenta nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:56 "Podstawą jest ład i porządek". Konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne rozstrzygnięty Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic (w gminie Kluczbork) zwycięzcami konkursu KRUS na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na Opolszczyźnie. Małżeństwo prowadzi 4 ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:30 Zmiany w ruchu na ulicach Opola W piątek i sobotę (21-22.06) odtwarzana będzie nawierzchnia na ul. Kołłątaja, natomiast w poniedziałek (24.06) na ul. Oleskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego k ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:00 Prudnik: niepełnosprawni mogą uzyskać dofinansowanie w ramach programu "Aktywny samorząd" Na preferencyjne dofinansowanie mogą liczyć niepełnosprawni z powiatu prudnickiego. Chodzi o aktywizację społeczną i zawodową oraz o likwidację barier w porus ... » więcej 2019-06-17, godz. 13:00 Nyski radny chce, by na grobach uczestników kampanii wrześniowej pojawiły się specjalne tabliczki. "Brak uhonorowania ... Na nyskich cmentarzach mogą pojawić się wkrótce dodatkowe oznaczenia. To pomysł jednego z miejskich radnych, który chce, by groby uczestników wojny obronnej w ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Dziś w Opolu kolejne konsultacje w ramach cyklu "Prawo do Przedsiębiorczości" - W Konstytucji Biznesu są cztery pakiety zmian - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Ociepa, sekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i T ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Mało wody w Odrze. "W tej chwili żegluga na rzece jest niemożliwa" Trzy tygodnie po tym, jak ostrzegano o możliwych powodziach w rejonie Opola obecnie poziom wody na Odrze obniżył się o półtora metra. W rejonie przystani dla ... » więcej 2019-06-17, godz. 11:15 Duże zainteresowanie kursami motorowodnymi. Opolski Związek Żeglarski szykuje półkolonie i obozy dla dzieci Wraz z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego pełną parą ruszyły kursy motorowodne, żeglarskie i płetwonurkowania organizowane przez Opolski Okręgowy Związek Żeglar ... » więcej 2019-06-17, godz. 09:00 Kradzież zaginionego głazu z Turawy nadal pozostaje wielką zagadką. "Przepadł jak... w wodę" Po ponad roku od zniknięcia 5-tonowego głazu z Turawy nadal nie wiadomo co stało się z tym pomnikiem przyrody. Do marca 2018 roku kamień znajdował się pomiędz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »