Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 12:41 Autor: Daniel Klimczak

Trwa Wiosna Kwiatów w Łosiowie. Przyjechało 250 wystawców z Polski i zagranicy [ZDJĘCIA]

Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Wiosna Kwiatów w Łosiowie [fot. Daniel Klimczak]
Kwiatowa giełda w Łosiowie trwa przez cały weekend (11-12.05.). Na stoiskach i straganach można znaleźć zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Nie brakuje też roślin owocowych, także tych mniej znanych.
- Przygotowane zostały bardzo atrakcyjne stoiska. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, nie zabraknie tutaj różnorodnej roślinności; krzewów, warzyw, sadzonek. Oprócz balkonowych, ogródkowych, są to naprawdę piękne, egzotyczne rośliny warte uwagi - wymienia Teresa Barańska, zastępca dyrektora Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

- Najbardziej schodzą azalie, rododendrony, rośliny formowane, najnowsza odmiana jodły icebreaker też fajnie się sprzedaje. Rośliny formowane - takie, jak cyprysik gruszkowy. Nie wymagają one specjalnej troski, wystarczy raz w roku je przyciąć - wyjaśnia Katarzyna Kasprzycka, wystawca z Dobrzynia.

Na jednym ze stoisk można nabyć także kompozycje z suszonych roślin, które spod Ziębic trafiają niemalże na cały świat.

- Wszystko jest naturalne, nie mamy tu żadnych sztuczności. Rośliny w większości pochodzą z naszej własnej uprawy. Przeróżne gatunki zbóż, roślin, traw suszonych, kwiatów. Wszystkie barwy lata na długi czas - mówi pani Aldona ze Służejowa w gminie Ziębice.

Na odwiedzających czekają także występy artystyczne, konkursy czy stoiska gastronomiczne. Dodajmy, że w poprzednich latach Wiosnę Kwiatów każdego roku odwiedzało około 60 tysięcy osób. Impreza potrwa do niedzieli wlącznie.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-12-12, godz. 13:15 Mężczyzna próbował obrabować bank w Czarnowąsach, ale uciekł bez pieniędzy. Poszukuje go policja Nieudana próba napadu na bank w Opolu-Czarnowąsach. Napastnik został spłoszony i uciekł. » więcej 2019-12-12, godz. 12:45 Prawie 2 tysiące przedszkolaków z powiatu nyskiego nauczyło się, jak nieść pomoc w sytuacji zagrożenia życia [ZDJĘCIA] Prawie 2 tysiące maluchów z 68 placówek powiatu nyskiego wzięło udział w trwającej od września akcji 'Przedszkolak ratuje'. Podczas spotkań z policją, strażą pożarną… » więcej 2019-12-12, godz. 11:00 Kolejna szkoła z Opola dostała sprzęt w akcji urzędu marszałkowskiego "Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery" Sprzęt w ramach akcji 'Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery' trafił do Publicznej Szkoły Podstawowej numer 11 w Opolu. » więcej 2019-12-12, godz. 09:56 Pociągi jeżdżą normalnie. Badanie przyczyn wczorajszej awarii na dworcu w Opolu trwa - Ruch pociągów na dworcu kolejowym w Opolu odbywa się bez problemów - informuje Ireneusz Cieślik z Przewozów Regionalnych. Do późnych godzin wieczornych trwała… » więcej 2019-12-12, godz. 09:15 Supermarkety rezygnują ze sprzedaży żywych karpi, cierpią na tym hodowcy Po apelach organizacji ekologicznych, większość marketów rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia, mimo, że prawo taką sprzedaż dopuszcza i określa zasady transportu… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Kędzierzynie-Koźlu będzie bezpieczniej na dwóch przejściach dla pieszych Dwa kolejne inteligentne przejścia dla pieszych powstaną w Kędzierzynie-Koźlu w bliskim sąsiedztwie szkół podstawowych. W trosce o poprawę bezpieczeństwa pieszych… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 W Paczkowie już po raz 6. odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy. To także okazja do wsparcia Polaków mieszkających na … Mieszkańcy Paczkowa wspierają Polaków na Wschodzie. Miasto dołączyło do organizowanej przez Radio Opole akcji, w ramach której dary trafią przed Bożym Narodzeniem… » więcej 2019-12-12, godz. 05:00 Opole: czy i kiedy wejdzie w życie uchwała o przyjmowaniu do żłobków zaszczepionych dzieci? Wojewoda znalazł uchybienia Przyjęta przez opolskich radnych uchwała może nie wejść w życie od stycznia 2020 roku. Na możliwe opóźnienie wskazywał na antenie Radia Opole opolski radny niezależny… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Mieszkańcy Brzegu poznali warianty przebiegu obwodnicy miasta. "Brzeg potrzebuje tej drogi" Spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu upłynęło znacznie spokojniej niż wczorajsze konsultacje w Lubszy. Wśród przybyłych… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Tegoroczne wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystane, trwają przygotowania do przyszłorocznych inw… - Zamykamy bieżący rok i działamy już w sprawie inwestycji przyszłorocznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wojewoda opolski Adrian Czubak o Funduszu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »