Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego. Piknik strażacki Opolu

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Najnowocześniejsze wozy bojowe i sprzęt strażacki można oglądać na placu obok domExpo w Opolu. Dla pasjonatów historii strażacy działający w opolskich jednostkach OSP przygotowali również ciekawe wozy starszego typu. Młodzież szkolna może wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Strażacki piknik towarzyszy przygotowaniom II Samorządowej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych, która jest kolejnym wydarzeniem podsumowującym 15 lat obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej.
- Te lata to dla nas czas dużego rozwoju, chociaż nasze początki były bardzo trudne, bo nikt nie znał tych programów unijnych - mówi Andrzej Borowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. - Głównie w ostatniej perspektywie na lata 2014-2020 skorzystaliśmy ze środków pomocowych Unii Europejskiej w kwocie przeszło dwóch milionów euro. Dwa lata temu zakupiliśmy 15 wysoko specjalistycznych, najnowocześniejszych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym czasie dokupiono później jeszcze kolejne dwa takie samochody.

Jednym z prezentowanych wozów historycznych jest ponadstuletnia bryczka strażacka. - To w pełni sprawne, działające "auto bojowe", do którego podpinano konie i kiedyś spełniało ono swoją funkcję. Dzisiaj stoimy również obok forda czy MAN-a, czyli to są auta już nowszej generacji i też są to auta, które można zakupić z pieniędzy unijnych - mówi Damian Resiak, prezes OSP Mąkoszyce.

- Chcemy ratować mienie czyjeś i czyjeś życie, a nowszy sprzęt nam to po prostu ułatwia. Odkąd mamy np. łódź, to jak są jakieś niefajne zdarzenia wodne na Odrze, cała akcja poszukiwawcza trwa dużo szybciej - dodaje Sebastian.

Dodajmy, że II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych rozpocznie się o godzinie 17:00 w domuExpo w Opolu. Dwudziestu strażaków z całego regionu odbierze honorowe odznaki „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.
Andrzej Borowski
Damian Resiak, Sebastian

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 23:00 Letni basen w Grodkowie jeszcze nie w tym roku. Inwestycję wstrzymały zbyt wysokie koszty i epidemia koronawirusa Mieszkańcy gminy Grodków będą musieli dłużej poczekać na odkryty basen letni. Zapowiadana przez magistrat inwestycja nie zostanie zrealizowana w tym sezonie. » więcej 2020-07-13, godz. 22:00 Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wszystkie skargi gminy Namysłów na decyzje wojewody. Chodzi o zmiany w prezydium… Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił wszystkie skargi, które gmina Namysłów skierowała na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody dotyczące zmian w prezydium… » więcej 2020-07-13, godz. 21:00 Opole: drogowcy wchodzą na ulice Witosa i Pużaka. Będą utrudnienia w ruchu Jutro (14.07) rozpoczynają się roboty na ulicach Witosa i Pużaka w Opolu. Na Pużaka drogowcy zapowiadają frezowanie 500 metrów asfaltu od styku z Grabową do pętli… » więcej 2020-07-13, godz. 20:33 PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania Od jutra (14.07) do końca tygodnia, jeśli tylko pogoda pozwoli, w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona będzie akcja odkomarzania. Opryskiwane będą parki, skwery, place… » więcej 2020-07-13, godz. 19:37 Wypadek w okolicach Zawady na DK 45. Droga Opole - Kluczbork zablokowana [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w okolicach Zawady na trasie Opole - Kluczbork. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych. » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »