Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 16:00 Autor: Katarzyna Doros

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego. Piknik strażacki Opolu

Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Pokaz wozów bojowych i sprzętu strażackiego [fot. Katarzyna Doros]
Najnowocześniejsze wozy bojowe i sprzęt strażacki można oglądać na placu obok domExpo w Opolu. Dla pasjonatów historii strażacy działający w opolskich jednostkach OSP przygotowali również ciekawe wozy starszego typu. Młodzież szkolna może wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Strażacki piknik towarzyszy przygotowaniom II Samorządowej Gali Ochotniczych Straży Pożarnych, która jest kolejnym wydarzeniem podsumowującym 15 lat obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej.
- Te lata to dla nas czas dużego rozwoju, chociaż nasze początki były bardzo trudne, bo nikt nie znał tych programów unijnych - mówi Andrzej Borowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opolu. - Głównie w ostatniej perspektywie na lata 2014-2020 skorzystaliśmy ze środków pomocowych Unii Europejskiej w kwocie przeszło dwóch milionów euro. Dwa lata temu zakupiliśmy 15 wysoko specjalistycznych, najnowocześniejszych samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym czasie dokupiono później jeszcze kolejne dwa takie samochody.

Jednym z prezentowanych wozów historycznych jest ponadstuletnia bryczka strażacka. - To w pełni sprawne, działające "auto bojowe", do którego podpinano konie i kiedyś spełniało ono swoją funkcję. Dzisiaj stoimy również obok forda czy MAN-a, czyli to są auta już nowszej generacji i też są to auta, które można zakupić z pieniędzy unijnych - mówi Damian Resiak, prezes OSP Mąkoszyce.

- Chcemy ratować mienie czyjeś i czyjeś życie, a nowszy sprzęt nam to po prostu ułatwia. Odkąd mamy np. łódź, to jak są jakieś niefajne zdarzenia wodne na Odrze, cała akcja poszukiwawcza trwa dużo szybciej - dodaje Sebastian.

Dodajmy, że II Samorządowa Gala Ochotniczych Straży Pożarnych rozpocznie się o godzinie 17:00 w domuExpo w Opolu. Dwudziestu strażaków z całego regionu odbierze honorowe odznaki „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”.
Andrzej Borowski
Damian Resiak, Sebastian

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 21:35 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:30 "To była obietnica, którą rok temu złożyłam publicznie". Będą pieniądze na projekt mostu w Krapkowicach - Mam wielką osobistą satysfakcję, że ten most powstanie - mówiła w Radiu Opole wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Chodzi o most nad Odrą, który połączy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:15 "Odra jest w tej chwili priorytetem". Jak odnowić żeglowność polskich rzek? II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu 'W stronę korzyści' to hasło II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, który rozpoczął się w Opolu. Naukowcy, armatorzy i przedstawiciele władz dyskutują na temat powr ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:30 Lewica proponuje: "wdowia emerytura" i szybsze przejście na emeryturę 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 dla kobiet, a dodatkowo dziedziczenie emerytury - z taką propozycją wychodzi lewica. Na konferencji wyborczej kandydat na posła ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:10 Zderzenie dwóch samochodów na DK 41 w Prudniku Dwa auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 41 z Nysy do Prudnika. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale możliwe utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-09-17, godz. 17:30 Kandydatki Koalicji Obywatelskiej wspólnie zachęcają do głosowania. "Jesteśmy kompetentne, silne, odpowiedzialne i odw ... 'Kobiety do sejmu!' - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny aktywnie uczestniczyć w parlamencie, przekonywały wszystkie panie startujące w jesienn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »