Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-19, 08:00 Autor: Joanna Matlak

Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku

Zamknięte przejście do kładki nad Młynówką [fot. Joanna Matlak]
Zamknięte przejście do kładki nad Młynówką [fot. Joanna Matlak]
Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Dobrego. Na czwartkowej (20.04) sesji rady miasta Opola przesunięto 2 mln złotych z tej inwestycji na most im. Ireny Sendlerowej prowadzący na Bolko.
- Trzeba tę kładkę przebudować i jesteśmy gotowi do tej realizacji - tłumaczy Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- To jest po prostu zamiana kładki na kładkę, w niedalekiej od siebie lokalizacji. Liczymy, że te środki, które możemy przełożyć z tej małej kładki i dołożyć do puli, którą mieliśmy zabezpieczoną czyli 7,5 mln, to to pozwoli nam zrealizować to zadanie - mówi Stelnicka.

- Dzieje się tak dlatego, że dostaliśmy dodatkowe warunki od kolei, które musieliśmy spełnić – dodaje Stelnicka. - Warunki kolei były takie, że albo odsuniemy się z tą kładką 1,5 metra od filaru tego wiaduktu kolejowego albo stworzymy ją demontowaną, co znacząco wpłynęłoby na nasz projekt. Właściwie musielibyśmy to przeprojektować od nowa - dodaje wiceprezydent Stelnicka.

Władze Opola zapewniają jednak, że wrócą do tematu kładki nad Młynówką, ale najpierw chcą porównać jej projekt z projektem kolei. - PKP ma dużo większą inwestycję, więc my doszliśmy do wniosku, że zaczekamy, aż kolej zrobi swoje – dodaje wiceprezydent Opola.
Małgorzata Stelnicka
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-09-23, godz. 08:30 Jemielnica chce dołączyć do sieci najciekawszych polskich wsi Miejscowość chce jeszcze bardziej promować dziedzictwo cysterskie. Sieć, to markowy produkt turystyczny i sposób na zachowanie najcenniejszych wsi pod względe ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:00 W brzeskim zamku dyskutowano o sposobach poszukiwania informacji o przodkach. Za nami kolejna edycja konferencji genea ... Około 300 genealogów z Polski i zagranicy przez ostatnie trzy dni gościło w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Podczas 6. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Gene ... » więcej 2019-09-22, godz. 23:39 Polityka wodna i żeglowność Odry były głównymi tematami Niedzielnej Loży Radiowej Polityka wodna państwa była głównym tematem niedzielnej (22.09) Loży Radiowej. Choć goście Marka Świercza zgodzili się, że temat nie ma barw politycznych, to ... » więcej 2019-09-22, godz. 20:57 Mia najcięższą dynią na tegorocznym Bania Fest w Krapkowicach [ZDJĘCIA] Mia do drobinek nie należy, waży równe 600 kilogramów i wygrała tegoroczny konkurs na największą dynię, który odbył się w ramach święta 20-lecia powiatu krapk ... » więcej 2019-09-22, godz. 19:23 Europejskie Targi Chłopskie. Krzyżowice od lat promują lokalne specjały W Krzyżowicach, już po raz 19. odbyły się dziś (22.09) Europejskie Targi Chłopskie. » więcej 2019-09-22, godz. 19:09 To, co wrzucamy do wody, nie znika. Wielkie sprzątanie kamionki Piast W ramach światowego dnia sprzątania, opolanie - młodsi i starsi, sprzątali Kamionkę Piast w Opolu. Wśród uczestników byli też wędkarze, nurkowie i harcerze. » więcej 2019-09-22, godz. 17:33 "Bezpieczny ruch rowerowy i pieszy". Dzień bez samochodu w Opolu W ramach trwającego europejskiego tygodnia transportu zrównoważonego, w Opolu na placu Wolności zorganizowano festyn. » więcej 2019-09-22, godz. 16:58 Opolski Jarmark Franciszkański. Odwiedzających przyciągają frykasy i niepowtarzalna atmosfera Opolanie tłumnie, całymi rodzinami odwiedzają jubileuszowy, 20. Jarmark Franciszkański. Kosztują smakołyków, oglądają i kupują przysmaki, oraz zdrową żywność ... » więcej 2019-09-22, godz. 15:43 Wielka kolorowanka w Stegu Arenie. Zabawa dla dzieci i rodziców Już po raz trzeci rodziny z dziećmi zabrały się do stworzenia gigantycznej, opolskiej kolorowanki. Tym razem organizatorzy postawili na układankę. » więcej 2019-09-22, godz. 15:27 Strażacy uratowali jelenia. "Zwierzę uciekło do lasu" Jeleń pływał w Jeziorze Dużym w Turawie, a znajdował się w odległości półtora km od brzegu od strony Rybaczówki. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »