Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-08, 19:38 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Beata Kempa odwiedziła Namysłów. Rozmawiała z mieszkańcami oraz wychowankami miejscowego domu dziecka

Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, po wizycie w Opolu, odwiedziła dziś (08.04) Namysłów. W ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu.
- Wizyta minister na Opolszczyźnie była między innymi okazją do tego, by prosić o lobbowanie w Warszawie na rzecz naszej gminy czy powiatu - zdradza burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

- Mamy tutaj na przykład problemy w namysłowskim szpitalu, gdzie potrzebujemy milion złotych na sterylizatornię. Mamy nowy sterylizator, natomiast samo pomieszczenie mamy niedostosowane, a wiemy, że pani minister się wcześniej angażowała w Sycowie czy w innych miejscowościach we wsparcie szpitali - wyjaśnia.

Minister odwiedziła także miejscowy dom dziecka, gdzie wysłuchała, jakie marzenia mają wychowankowie placówki.

- Bardzo się cieszę, że to są dzieci bardzo otwarte, ale też bardzo zdolne. Realizują swoje marzenia, mają bardzo konkretne wizje swojej przyszłości, swojego rozwoju. Widać wykonaną bardzo dużą pracę wychowawczą. Będę trzymać za nie bardzo mocno kciuki, również jestem osobą wierzącą o czym wszyscy wiedzą, będę się za te dzieci bardzo mocno modlić - mówi Beata Kempa.

Kolejnym przystankiem Beaty Kempy na Opolszczyźnie była siedziba namysłowskiego starostwa, gdzie polityk spotkała się z mieszkańcami powiatu. Później, okazję do rozmowy z panią minister mieli także mieszkańcy Wołczyna.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej konferencji w Opolu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego zaprezentowała zagadnienia, którymi chciałaby się zająć jako europosłanka. Wśród nich znalazły się między innymi walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry czy ochrona granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej.
Bartłomiej Stawiarski
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2020-08-12, godz. 07:00 Opole sądzi się z przedsiębiorcą o usunięcie drewnianego ogródka na ulicy Koraszewskiego Restauracja 'Złota Nić' w Opolu nie funkcjonuje od dwóch lat, ale jej drewniany ogródek nadal zajmuje chodnik i część ulicy Koraszewskiego. W ratuszy słyszymy… » więcej 2020-08-12, godz. 06:45 Niebezpieczne odpady składowane w Skarbimierzu opuszczą poradzieckie lotnisko. Ich właściciel zobowiązał się do… Odpady odnalezione w Skarbimierzu mają wkrótce zniknąć z terenu poradzieckiego lotniska. Na takie działanie zobowiązały się władze firmy, do której należą… » więcej 2020-08-11, godz. 21:30 Nie wszystkie powiaty wywiążą się na czas z ustawowego obowiązku dotyczącego domów dziecka Do końca tego roku powiaty mają czas, aby dostosować do przepisów liczbę podopiecznych w domach dziecka. Wówczas mija okres przejściowy. Od stycznia 2012… » więcej 2020-08-11, godz. 21:15 Raport dnia: 20 zakażeń w regionie, chore jest m.in. 2-miesięczne dziecko. Koronawirusa potwierdzono u pracownika ratusza… 20 nowych zakażeń koronawirusem i 11 przypadków ozdrowień potwierdzono dziś (11.08) na Opolszczyźnie. W regionie patogen z Chin wykryto dotąd u 1343 mieszkańców… » więcej 2020-08-11, godz. 19:23 Pielęgniarka z DPS w Strzelcach Opolskich zakażona koronawirusem. Część pracowników kwarantannę odbywa w placówce… COVID-19 potwierdzono u jednej z pielęgniarek Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Kobieta przechodziła badania przesiewowe w szpitalu w Toszku, gdzie… » więcej 2020-08-11, godz. 18:15 Pracownik ochrony opolskiego ratusza zakażony koronawirusem. "Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem" Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej w opolskim ratuszu - zakażony koronawirusem. Badania na obecność COVID-19 zlecono już wszystkim osobom, które mogły… » więcej 2020-08-11, godz. 17:53 Blisko 27% opolskich maturzystów nie zdało egzaminu dojrzałości Nieco ponad 73% opolskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. To wynik zbliżony do średniej krajowej (74%), ale niższy o około 7 punktów procentowych… » więcej 2020-08-11, godz. 15:21 Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policji. Tym razem zahaczył ciężarówką o słup i stanął w poprzek… Kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali wczoraj (10.08) wieczorem kędzierzyńsko-kozielscy policjanci. » więcej 2020-08-11, godz. 14:07 Śmigłowiec LPR lądował na osiedlu Dambonia w Opolu. Brakowało karetek Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciał po młodego mężczyznę, który zasłabł w pasażu handlowym na osiedlu Dambonia w Opolu. W tym czasie… » więcej 2020-08-11, godz. 12:51 Koronawirus na oddziale pediatrycznym kluczborskiego szpitala. Przyjęcia i wypisy wstrzymane do 19 sierpnia Przypadki koronawirusa potwierdzono na oddziale pediatrycznym Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***