Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-08, 19:38 Autor: Daniel Klimczak

EUROWYBORY: Beata Kempa odwiedziła Namysłów. Rozmawiała z mieszkańcami oraz wychowankami miejscowego domu dziecka

Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Beata Kempa odwiedziła Namysłów [fot. Daniel Klimczak]
Minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, po wizycie w Opolu, odwiedziła dziś (08.04) Namysłów. W ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkała się z samorządowcami oraz mieszkańcami powiatu.
- Wizyta minister na Opolszczyźnie była między innymi okazją do tego, by prosić o lobbowanie w Warszawie na rzecz naszej gminy czy powiatu - zdradza burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

- Mamy tutaj na przykład problemy w namysłowskim szpitalu, gdzie potrzebujemy milion złotych na sterylizatornię. Mamy nowy sterylizator, natomiast samo pomieszczenie mamy niedostosowane, a wiemy, że pani minister się wcześniej angażowała w Sycowie czy w innych miejscowościach we wsparcie szpitali - wyjaśnia.

Minister odwiedziła także miejscowy dom dziecka, gdzie wysłuchała, jakie marzenia mają wychowankowie placówki.

- Bardzo się cieszę, że to są dzieci bardzo otwarte, ale też bardzo zdolne. Realizują swoje marzenia, mają bardzo konkretne wizje swojej przyszłości, swojego rozwoju. Widać wykonaną bardzo dużą pracę wychowawczą. Będę trzymać za nie bardzo mocno kciuki, również jestem osobą wierzącą o czym wszyscy wiedzą, będę się za te dzieci bardzo mocno modlić - mówi Beata Kempa.

Kolejnym przystankiem Beaty Kempy na Opolszczyźnie była siedziba namysłowskiego starostwa, gdzie polityk spotkała się z mieszkańcami powiatu. Później, okazję do rozmowy z panią minister mieli także mieszkańcy Wołczyna.

Przypomnijmy, że podczas dzisiejszej konferencji w Opolu, kandydatka do Parlamentu Europejskiego zaprezentowała zagadnienia, którymi chciałaby się zająć jako europosłanka. Wśród nich znalazły się między innymi walka z depopulacją, lepsze wykorzystanie Odry czy ochrona granic przed kolejną falą imigrantów z Afryki Północnej.
Bartłomiej Stawiarski
Beata Kempa

Wiadomości z regionu

2019-05-22, godz. 17:15 Opolem rządzą studenci. W stolicy regionu trwają Piastonalia [ZDJĘCIA] Opolscy żacy przejęli klucze do bram miasta i będą nim rządzić jeszcze przez kilka najbliższych dni. W stolicy regionu trwają Piastonalia. Jednym z najciekaws ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 Policjant po służbie z Dobrodzienia zatrzymał pijanego kierowcę Prawie 2,5 promila miał 60-letni kierowca zatrzymany w Dobrodzieniu przez policjanta wracającego ze służby. » więcej 2019-05-22, godz. 16:00 Bójka uczniów w opolskiej podstawówce. Interweniowała policja Interwencja policji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu. Dziś (22.05) pobiło się tam dwóch uczniów. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. » więcej 2019-05-22, godz. 16:00 100 tys. złotych straciła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla oszukana "na policjanta" Do zdarzenia doszło dzisiaj (22.05) - informuje biuro prasowe KWP w Opolu. Kobieta odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją, że jej ko ... » więcej 2019-05-22, godz. 16:00 Po remoncie ratusza, władze Brzegu chcą przywrócić blask rynkowi. "Sercem miasta jest ulica Długa, a powinien być nim ... Po remoncie ratusza przyjdzie czas na odnowienie rynku. Władze Brzegu zapowiadają, że główny miejski plac wkrótce odzyska dawną świetność i stanie się prawdzi ... » więcej 2019-05-22, godz. 15:40 Stan ostrzegawczy na Białej Głuchołaskiej. Władze Głuchołaz uspokajają mieszkańców Trend jest rosnący i brakuje tylko 4 cm, żeby ogłosić stan alarmowy, czyli poziom 120 cm. To informacje ze strony www.monitor.pogodynka.pl z godziny 15.00. » więcej 2019-05-22, godz. 15:00 EUROWYBORY: Kłosowski oczekiwał deklaracji od innych kandydatów, zainteresowanie znikome - Moja propozycja trafiła w próżnię, co kandydaci chcą ukryć? - zastanawiał się dziś (22.05) na konferencji europoseł PiS Sławomir Kłosowski. To nawiązanie do ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:30 Meteo i służby wojewody wydały ostrzeżenie hydrologiczne dla Opolszczyzny Wzrastają poziomy wody w opolskich rzekach. W związku z występującymi oraz prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzyso ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:00 Zmasowana akcja policjantów z czterech krajów ws. gangu narkotykowego. Przeszukania i zatrzymania na Opolszczyźnie Zmasowana akcja policjantów z czterech krajów, w tym z Polski. W ramach operacji o kryptonimie „Lodołamacz”, dotyczącej zatrzymań gangu narkotykowego, wzięli ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:00 26-latek zmarł na terenie zakładu Blachownia. Prokurator sprawdza, czy zatruł się cyjankiem Ciało 26-latka znaleziono na terenie zakładu Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. Młodego mężczyzny nie udało się uratować. Prokuratura ustala przyczynę śmierci, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »