Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-02, 07:15 Autor: Daniel Klimczak

Żłobek w Korfantowie zwiększa bazę dzięki pieniądzom z Maluch Plus. "Zainteresowanie ofertą jest bardzo duże"

Żłobek w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
Żłobek w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
W żłobku w Korfantowie przybędzie miejsc. Dzięki kolejnemu wsparciu z rządowego programu Maluch Plus, placówka już od września będzie mogła przyjąć dziewięcioro dzieci więcej, niż obecnie.
Dzięki prawie 200 tysiącom złotych wsparcia z budżetu państwa, żłobek rozrośnie się prawie dwukrotnie, ponieważ obecnie uczęszcza do niego jedenaścioro maluchów.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Zgłaszają się zarówno mieszkańcy naszej, jak i ościennych gmin, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie wystąpić o dofinansowanie - przyznaje burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.

- Mamy z tym programem dobre doświadczenia, jest to program dość w sumie prosty. Zdecydowaliśmy, że skoro mamy warunki lokalowe, to chcemy powiększyć o kolejny oddział, głównie chodzi nam o podzielenie tych dzieci. Wiadomo, inaczej zachowuje się dziecko roczne a inaczej już dwuipółletnie, gdzie już inny proces jest opieki - zauważa.

W ostatnim czasie zainteresowanie ofertą zgłosili rodzice ponad 30 dzieci. To znaczy, że miejsc na razie nie starczy dla wszystkich chętnych, jednak władze gminy nie wykluczają, że w kolejnych latach, w miarę możliwości, ich liczba się zwiększy.

Za pieniądze z rządowego programu Maluch Plus, w budynku zostanie dobudowana weranda, a wewnątrz pojawi się nowe wyposażenie.

Przypomnijmy, że żłobek w Korfantowie wznowił działalność we wrześniu ubiegłego roku po ponad 20 latach przerwy. Było to możliwe między innymi dzięki programowi Maluch plus, z którego gmina uzyskała wówczas prawie 240 tysięcy złotych.
Janusz Wójcik

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »