Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-29, 19:45 Autor: Daniel Klimczak

Bus "Nowej piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój. Do tej pory dotarł on już do 29 gmin w regionie

Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
"Bus na piątkę" odwiedził kolejne miejscowości. Z założeniami "Nowej piątki" zapoznali się dziś (29.03) mieszkańcy powiatu brzeskiego, opolskiego oraz namysłowskiego.
Pierwszym przystankiem na dzisiejszej trasie była Olszanka, gdzie na przyjazd busa czekało kilkunastu mieszkańców, głównie rolników, którzy chcieli przypomnieć służbom wojewody o swoich problemach. Jednym z nich jest konieczności budowy stacji pomiarów meteorologicznych. Na podstawie odczytów ze stacji rolnicy mieliby podstawy do domagania się wyższych odszkodowań w przypadku suszy.

- Jako gmina rolnicza ubiegamy się o tę stację, żebyśmy się nie musieli martwić o nasze dochody. Brakuje nam pomiarów z naszego okręgu, bo nas nie interesuje pomiar z Kietrza i z miejsc, w których są większe opady. Nasz interesuje nasz rejon. I to nie tylko chodzi o nasza gminę, ale o powiat - tłumaczą mieszkańcy gminy.

Obecni na miejscu pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego spisali wnioski mieszkańców i obiecali przekazać je wojewodzie. Zachęcali też do zapoznania się z założeniami "Nowej piątki", wśród których znajdują się 500 plus na każde dziecko, niższe koszty pracy, 13. emerytura czy odbudowa lokalnego transportu autobusowego.

Kolejnymi przystankami na trasie były dziś Popielów, a także Pokój.

Dodajmy, że bus "Nowej piątki" ma do końca kwietnia dotrzeć do wszystkich gmin w regionie. Do tej pory odwiedził ich już 29.
Mieszkańcy Olszanki

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 17:03 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej 2020-04-04, godz. 15:28 Dachowanie w Krasiejowie Do dachowania samochodu osobowego doszło ok. 13:00 na drodze w Krasiejowie. Jak informują służby, kierowca osobowego matiza został 'lekko poszkodowany'. Na miejsce… » więcej 2020-04-04, godz. 15:00 Załoga nyskiego szpitala będzie zbadana na obecność koronawirusa. "Mają kontakt z zakażonymi, mogli przejść chorobę be… Część kadry nyskiego szpitala będzie poddana przesiewowym badaniom na obecność koronawirusa. W ten sposób placówka chce ograniczyć ryzyko nieświadomego przenoszenia… » więcej 2020-04-04, godz. 13:45 Rusza remont domy kultury w Racławiczkach W Gminnym Ośrodku Kultury w Racławiczkach zawieszono wszelkie zajęcia. Tym razem nie jest to spowodowane epidemią, ale planowanym od dawna gruntownym remontem… » więcej 2020-04-04, godz. 13:00 Twierdził, że to był wypadek, prokurator jest innego zdania. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w Kędzierzynie-Koźlu wysłany… Za zabójstwo odpowie przed sądem 56-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Do zbrodni doszło 19 października zeszłego roku. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu… » więcej 2020-04-04, godz. 12:07 Uczniowie z opolskich domów dziecka uczą się zdalnie bez przeszkód Uczniowie, będący wychowankami opolskich domów dziecka bez przeszkód mogą realizować edukację zdalną. W doposażeniu placówek w niezbędny sprzęt pomogły szkoły… » więcej 2020-04-04, godz. 11:54 Na czas epidemii ZUS przedłuża ważność orzeczeń lekarskich. Trzeba jednak złożyć wniosek Przedłużona zostaje ważność orzeczeń lekarskich, których termin upływa w okresie epidemii, oraz 30 dni po jej zakończeniu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »