Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-29, 19:45 Autor: Daniel Klimczak

Bus "Nowej piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój. Do tej pory dotarł on już do 29 gmin w regionie

Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
Bus "Nowej Piątki" odwiedził Olszankę, Popielów i Pokój [fot. Daniel Klimczak]
"Bus na piątkę" odwiedził kolejne miejscowości. Z założeniami "Nowej piątki" zapoznali się dziś (29.03) mieszkańcy powiatu brzeskiego, opolskiego oraz namysłowskiego.
Pierwszym przystankiem na dzisiejszej trasie była Olszanka, gdzie na przyjazd busa czekało kilkunastu mieszkańców, głównie rolników, którzy chcieli przypomnieć służbom wojewody o swoich problemach. Jednym z nich jest konieczności budowy stacji pomiarów meteorologicznych. Na podstawie odczytów ze stacji rolnicy mieliby podstawy do domagania się wyższych odszkodowań w przypadku suszy.

- Jako gmina rolnicza ubiegamy się o tę stację, żebyśmy się nie musieli martwić o nasze dochody. Brakuje nam pomiarów z naszego okręgu, bo nas nie interesuje pomiar z Kietrza i z miejsc, w których są większe opady. Nasz interesuje nasz rejon. I to nie tylko chodzi o nasza gminę, ale o powiat - tłumaczą mieszkańcy gminy.

Obecni na miejscu pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego spisali wnioski mieszkańców i obiecali przekazać je wojewodzie. Zachęcali też do zapoznania się z założeniami "Nowej piątki", wśród których znajdują się 500 plus na każde dziecko, niższe koszty pracy, 13. emerytura czy odbudowa lokalnego transportu autobusowego.

Kolejnymi przystankami na trasie były dziś Popielów, a także Pokój.

Dodajmy, że bus "Nowej piątki" ma do końca kwietnia dotrzeć do wszystkich gmin w regionie. Do tej pory odwiedził ich już 29.
Mieszkańcy Olszanki

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 EUROWYBORY. Politycy Nowoczesnej zachęcali w Opolu do udziału w eurowyborach i głosowania na Krzysztofa Mieszkowskiego Przedstawiciele Nowoczesnej rozdawali w Opolu ulotki i zachęcali do udziału w niedzielnych (26.05) eurowyborach. Na konferencji prasowej przed ratuszem podsum ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 Młodzi opolanie nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych. Młodzieżowy strajk w Opolu Opolska młodzież spotkała się na placu Wolności w Opolu, żeby wspólnie zamanifestować bierność polityków i dorosłych wobec zmian klimatycznych w Polsce i na ś ... » więcej 2019-05-24, godz. 13:10 Wysoki stan Odry. Wojewoda uspokaja: powódź nam nie grozi [AKTUALIZACJA] - Powódź nam nie grozi - wojewoda opolski dementuje informacje o tym, że Czesi w niekontrolowany sposób zrzucają wodę ze swoich zbiorników. Adrian Czubak podk ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:45 EUROWYBORY. Paweł Grabowski przypomniał o podstawowych postulatach ruchu Kukiz'15 do Europarlamentu O udział w eurowyborach zaapelował na koniec kampanii Paweł Grabowski. Na konferencji prasowej kandydat ruchu Kukiz'15 podkreślił, że jego ugrupowanie walczy ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:30 Opolskie: zbiorniki retencyjne mają duże rezerwy. MZD zamyka ul. Bolkowską w Opolu Zbiorniki retencyjne w województwie opolskim mają spore rezerwy i mogą przyjąć jeszcze bardzo dużo wody płynącej w opolskich rzekach. » więcej 2019-05-24, godz. 12:30 NIK sprawdziła 6 opolskich szkół i samorządów. Chodzi o zmiany w oświacie Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli oceniła zmiany przeprowadzone w systemie oświaty. Skontrolowano 6 jednostek z terenu Opolszczyzny. To I Liceum Ogó ... » więcej 2019-05-24, godz. 12:00 Krapkowice: starosta i centrum zarządzania kryzysowego ogłosili pogotowie przeciwpowodziowe. "Jesteśmy dobrej myśli" Od rana w gminach Zdzieszowice i Krapkowice obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Poziom Odry w Krapkowicach przekroczył poziom ostrzegawczy i aktualnie (go ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »