Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Na Politechnice obchodzono Opolskie Dni Elektryki. "Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć"

29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
29. Opolskie Dni Elektryki [fot. Mariusz Chałupnik]
Roboty, drukarki 3D, drony oraz nowoczesne jedno i dwuślady. To można było zobaczyć na kampusie Politechniki Opolskiej. Okazją do tego były Opolskie Dni Elektryki.
Najnowszymi rozwiązaniami technicznymi chwalili się zarówno przedstawiciele firm, jak i studenci.

- Przyniosłem trzy drony - mówi Patryk Szywalski. - Jeden, to jest klasa 60. To jest odległość pomiędzy przeciwległymi silnikami. Jest to duży dron. Został on zaprojektowany do tego, aby móc przenosić odpowiednie ładunki. Są już takie rozwiązania spotykane w USA.

- Mamy drukarkę 3D - dodaje Paweł Sadkowski. - Drukujemy nią elementy do robotów, które wykonujemy i wystawiamy na różnego rodzaju zawodach w Polsce. Ta drukarka drukuje metodą FDM, czyli bierze materiał, ciągnie go silnikiem krokowym, rozgrzewa i nakłada poszczególne warstwy.

- Na pewno rozwój elektryki i elektromechaniki jest dobry - mówi dr hab. inż. Ryszard Beniak z wydziału elektrotechniki, automatyki i informatyki Politechniki Opolskiej. - Świat wymusza rozwój. Kto nie idzie do przodu, ten się po prostu cofa. Rozwój jest niesamowity i musimy za nim nadążyć. Nasi naukowcy - młodzi i oczywiście w moim wieku - powinni starać się uzyskiwać wymagany od nas poziom, czyli taki średni europejski.

Opolskie Dni Elektryki odbyły się po raz 29.
Patryk Szywalski, Paweł Sadkowski
dr hab. inż. Ryszard Beniak

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 15:42 Pasja, tradycja, hołd dla lasu. 24. Festiwal Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach Ponad 60 solistów i zespołów bierze udział w 24. Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach. Muzycy amatorzy prezentują sygnały towarzyszące polowaniom. C ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 13:17 Prosto z Zatoki Gdańskiej: Jacht s/y Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta Na wodach Zatoki Gdańskiej w ten weekend odbywa się Żeglarski Puchar Trójmiasta. Tradycyjnie kibicujemy naszej załodze klubu Opole Sailing Team na jachcie s/y ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »