Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejscach

Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane – takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w nocy wykonawca rozpocznie demontaż przęsła i podpór pod wiaduktem. Docelowo, zabytkowe filary będą stanowiły podporę zadaszenia wiaty na przystanku. Zachowane zostaną także metalowe barierki, lecz po uprzedniej renowacji i na nowych konstrukcjach.
- Prace na stacji Opole Wschodnie wykonujemy przy współpracy z konserwatorem zabytków – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Elementy wiaduktu, które nie będą wykorzystywane w swojej dotychczasowej funkcji zostaną odpowiednio przygotowane i będą stanowiły podpory wiaty, która znajdzie się w obszarze stacji Opole Wschodnie. Natomiast również inne elementy, które są teraz na przystanku zostaną zdemontowane. Tak będzie z barierkami, one zostaną oczyszczone, odpowiednio zakonserwowane, również ubytki będą uzupełnione i później na nowych konstrukcjach barierki będą zamontowane i będą przypominały o historycznym charakterze obiektu - mówi Siemieniec.

Demontaż przęsła i podpór wiąże się z nocną zmianą organizacji ruchu. Do 18 kwietnia, codziennie w godzinach od 22.00 do 5 rano, przejazd pod wiaduktem na ul. Oleskiej będzie zamykany.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza objazd przez ulice Chabrów, Luboszycką, dalej kierowcy zawrócą na rondzie na Nysy Łużyckiej i ulicą Batalionów Chłopskich wrócą na Oleską. Podobna trasa obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 10:45 EUROWYBORY: Decydujące znaczenie ma frekwencja. "Jest to wielkie wydarzenie dla każdego Polaka" - Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest bardzo ważna - powiedział w 'Poglądach i osądach' Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajoweg ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:45 Wzrasta poziom Odry na Opolszczyźnie. Starosta krapkowicki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Krapkowic i Gogolina O prawie 20 centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy na Odrze w Krapkowicach. Starosta krapkowicki Maciej Sonik, zgodnie z procedurą wprowadził do od ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:30 Dziś uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Cudzoziemców - Przekazaliśmy na ten cel całe skrzydło na parterze urzędu, jest bardzo nowocześnie i przyjaźnie - zapewniła w rozmowie 'W cztery oczy' wicewojewoda Violetta ... » więcej 2019-05-24, godz. 09:30 Pogoda sprzyja remontowi basenu w Praszce. Zimą zdarzały się przerwy Końcówka tego roku jest wciąż oficjalnym terminem zakończenia gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Po zimie są niewielkie opóźnienia. » więcej 2019-05-24, godz. 08:00 „Tramwaj zwany pożądaniem” kursuje ulicami Opola. Edukuje mieszkańców w tematyce HIV i AIDS Przez cztery godziny jeden z opolskich autobusów miejskich kursował pod szyldem 'Tramwaju zwanego pożądaniem'. Jeździł na wyznaczonej trasie, która obejmowała ... » więcej 2019-05-24, godz. 06:00 WCZK: W piątek po południu przez Opolszczyznę przejdzie fala wezbraniowa, ale powodzi nie będzie Według przewidywań najwyższy stan wód pojawi się rano na Miedoni. - Nie można wykluczyć lokalnych potopień, ale powódź nam nie grozi - usłyszeliśmy w WCZK. » więcej 2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »