Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejscach

Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane – takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w nocy wykonawca rozpocznie demontaż przęsła i podpór pod wiaduktem. Docelowo, zabytkowe filary będą stanowiły podporę zadaszenia wiaty na przystanku. Zachowane zostaną także metalowe barierki, lecz po uprzedniej renowacji i na nowych konstrukcjach.
- Prace na stacji Opole Wschodnie wykonujemy przy współpracy z konserwatorem zabytków – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Elementy wiaduktu, które nie będą wykorzystywane w swojej dotychczasowej funkcji zostaną odpowiednio przygotowane i będą stanowiły podpory wiaty, która znajdzie się w obszarze stacji Opole Wschodnie. Natomiast również inne elementy, które są teraz na przystanku zostaną zdemontowane. Tak będzie z barierkami, one zostaną oczyszczone, odpowiednio zakonserwowane, również ubytki będą uzupełnione i później na nowych konstrukcjach barierki będą zamontowane i będą przypominały o historycznym charakterze obiektu - mówi Siemieniec.

Demontaż przęsła i podpór wiąże się z nocną zmianą organizacji ruchu. Do 18 kwietnia, codziennie w godzinach od 22.00 do 5 rano, przejazd pod wiaduktem na ul. Oleskiej będzie zamykany.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza objazd przez ulice Chabrów, Luboszycką, dalej kierowcy zawrócą na rondzie na Nysy Łużyckiej i ulicą Batalionów Chłopskich wrócą na Oleską. Podobna trasa obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 09:45 Nauczyciel brzeskiej podstawówki z pozytywnym testem na koronawirusa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzegu skierowała 3 klasy PSP nr 8 pod nadzór epidemiologiczny. 7 nauczycieli objęto kwarantanną. Dyrektor szkoły… » więcej 2020-10-23, godz. 08:45 Drogowcy zapewniają: Zima nas nie zaskoczy Drogowców z GDDKiA w tym roku zima nie zaskoczy. Według zapewnień Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, magazyny są pełne soli. Pługi… » więcej 2020-10-23, godz. 08:34 W Korfantowie będą pobierane wymazy do testów na COVID-19. To kolejny taki punkt w powiecie nyskim Na terenie powiatu nyskiego zostanie uruchomiony kolejny punkt poboru wymazów do badań na obecność koronawirusa. Materiał do testów będzie można wkrótce… » więcej 2020-10-23, godz. 07:00 Miało być Centrum Rehabilitacji dla Seniorów będzie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Zmiany w planach inwestycyjnych… Centrum Rehabilitacji dla Seniorów 'Arkadia' w Opolu na razie nie powstanie. Obietnicę jego budowy dwa lata temu złożył prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski… » więcej 2020-10-22, godz. 21:00 W piątek (23.10) czasowo wprowadzony będzie ruch wahadłowy na obwodnicy północnej Opola Na utrudnienia w ruchu muszą nastawić się kierowcy, którzy w piątek (23.10) korzystać będą z obwodnicy północnej Opola. » więcej 2020-10-22, godz. 20:45 Najbardziej aktywni wolontariusze nagrodzeni podczas Gali Betanii. "To bardzo miłe, motywujące i wzruszające" Statuetki, certyfikaty i dyplomy wręczono wyróżniającym się wolontariuszom podczas corocznej Gali Betanii w Opolu. Uroczystość zorganizowano po południu… » więcej 2020-10-22, godz. 20:30 Rośnie liczba osób na kwarantannie. MOPS w Kędzierzynie-Koźlu szuka wolontariuszy do pomocy seniorom i osobom izol… W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak wiosną szuka chętnych wolontariuszy… » więcej 2020-10-22, godz. 20:15 Raport dnia. 9 zgonów i 404 infekcje na Opolszczyźnie. W całej Polsce rekord zarażeń 9 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 404 nowe infekcje potwierdzono dzisiaj (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia znów… » więcej 2020-10-22, godz. 19:43 Głupi żart czy element walki politycznej? Ktoś podszywa się w internecie pod przewodniczącego namysłowskiej rady… Przewodniczący namysłowskiej rady miejskiej Kazimierz Kos, doczekał się opatrzonego swoim imieniem i nazwiskiem oraz pełnioną funkcją fanpage'a w mediach… » więcej 2020-10-22, godz. 19:00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje do ozdrowieńców o oddawania osocza - Brakuje osocza osób, które przeszły COVID-19 - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jest ono potrzebne do leczenia zakażonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***