Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-18, 15:00 Autor: Joanna Matlak

Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejscach

Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary i metalowe barierki przy stacji Opole Wschodnie [fot. PKP PLK]
Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane – takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w nocy wykonawca rozpocznie demontaż przęsła i podpór pod wiaduktem. Docelowo, zabytkowe filary będą stanowiły podporę zadaszenia wiaty na przystanku. Zachowane zostaną także metalowe barierki, lecz po uprzedniej renowacji i na nowych konstrukcjach.
- Prace na stacji Opole Wschodnie wykonujemy przy współpracy z konserwatorem zabytków – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

- Elementy wiaduktu, które nie będą wykorzystywane w swojej dotychczasowej funkcji zostaną odpowiednio przygotowane i będą stanowiły podpory wiaty, która znajdzie się w obszarze stacji Opole Wschodnie. Natomiast również inne elementy, które są teraz na przystanku zostaną zdemontowane. Tak będzie z barierkami, one zostaną oczyszczone, odpowiednio zakonserwowane, również ubytki będą uzupełnione i później na nowych konstrukcjach barierki będą zamontowane i będą przypominały o historycznym charakterze obiektu - mówi Siemieniec.

Demontaż przęsła i podpór wiąże się z nocną zmianą organizacji ruchu. Do 18 kwietnia, codziennie w godzinach od 22.00 do 5 rano, przejazd pod wiaduktem na ul. Oleskiej będzie zamykany.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza objazd przez ulice Chabrów, Luboszycką, dalej kierowcy zawrócą na rondzie na Nysy Łużyckiej i ulicą Batalionów Chłopskich wrócą na Oleską. Podobna trasa obowiązuje w przeciwnym kierunku.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2020-06-02, godz. 10:00 Osocze ozdrowieńców potrzebne do walki z koronawirusem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu apeluje o oddawanie krwi, szczególnie przez ozdrowieńców chorych na Covid 19.Wytwarza z niego dawki terapeutyczne… » więcej 2020-06-02, godz. 08:47 CBŚP zatrzymało koło Opola poszukiwanego od 3 lat przestępcę. Znaleziono przy nim broń oraz narkotyki Funkcjonariusze z CBŚP w Opolu zatrzymali poszukiwanego od 3 lat 37-letniego mężczyznę. Zatrzymany miał do odbycia kilka kar pozbawienia wolności, łącznie w wymiarze… » więcej 2020-06-02, godz. 08:00 Prudnik: można już osobiście spotykać się z udzielającymi darmowych porad prawnych Wznowiono nieodpłatną pomoc prawną w powiecie prudnickim. Bezpośrednie spotkania z prawnikami zawieszono po wybuchu pandemii. Punkty udzielające takich porad funkcjonują… » więcej 2020-06-02, godz. 07:45 "Warunkiem jest porozumienie z rodzicami i przygotowanie dzieci". Opolskie parafie ustalają terminy Pierwszej Komunii … Limit wiernych w kościołach został zniesiony, więc opolskie parafie zaczęły przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Przypomnijmy, że pierwotnie, jak co roku… » więcej 2020-06-02, godz. 07:00 "Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów". Opole zaprasza do bezpiecznego zwiedzania Opole uruchomiło Miejską Informację Turystyczną, można już zwiedzać Wieżę Piastowską, Zamek Górny czy ZOO. Stolica regionu dołączyła do ogólnopolskiej akcji 'Jesteśmy… » więcej 2020-06-01, godz. 21:30 PSZOK w Szymiszowie już działa jak przed pandemią Od dzisiaj (1.06) Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych w Szymiszowie w gminie Strzelce Opolskie wrócił do normalnego trybu działania. Już nie trzeba się… » więcej 2020-06-01, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 9 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień potwierdzono dziś (01.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 w regionie wykryto u 652 osób… » więcej 2020-06-01, godz. 20:20 Opole: cmentarz przy Wrocławskiej wpisany do rejestru zabytków Cmentarz wielowyznaniowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Taki wniosek ponad 10 miesięcy temu do Wojewódzkiego… » więcej 2020-06-01, godz. 20:13 Opole: zderzenie skutera z autem osobowym. Jedna osoba poszkodowana W Opolu przy ulicy Krzanowickiej po godz.16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Poszkodowany został kierujący jednośladem. » więcej 2020-06-01, godz. 20:02 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »