Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-15, 16:50 Autor: Katarzyna Doros

Uwaga! Na terenie całego województwa opolskiego uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"

[Fot.KWP Opole]
[Fot.KWP Opole]
Uwaga! Na terenie całego województwa uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"
Uwaga! Na terenie całego województwa uaktywnili się oszuści działający metodą "na policjanta" i "na wnuczka"
Opolska policja apeluje o wzmożoną czujność w związku z licznymi próbami oszustw, do których dochodzi na terenie całego województwa.
Tylko dzisiaj (15.03) do nyskiej komendy zgłosiły się trzy osoby, od których chciano wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczkę".

Ofiarą oszusta podającego się za policjanta padła 72-letnia mieszkanka powiatu opolskiego. Podczas rozmowy telefonicznej, na polecenie oszusta kobieta wyrzuciła przez balkon 20 tysięcy złotych, które posiadała w mieszkaniu.

W innym przypadku nieznany sprawca, tym razem podający się za funkcjonariusza CBŚP, rzekomo rozpracowującego szajkę złodziei, polecił 87-letniej kobiecie wybranie zagrożonych pieniędzy z banku w kwocie 30 tysięcy złotych. Oszust tłumaczył, że pieniądze są sfałszowane i policja musi je zabezpieczyć do wyjaśnienia sprawy. Na jego polecenie kobieta także wyrzuciła pieniądze przez okno.

Opolska policja prosi o rozwagę i przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Wszystkie niepokojące sytuacje należy zgłaszać od razu zgłaszać policji.

Wiadomości z regionu

2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:12 Po wielkanocnym śniadaniu warto pójść na spacer lub pojeździć na rowerze Pogoda dopisała, więc sporo osób po obfitym wielkanocnym śniadaniu decyduje się wyjść z domu i korzystać z wiosennej aury. Jak najlepiej spalić świąteczne kal ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej 2019-04-21, godz. 10:30 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 09:45 Sprawdzamy czystość powietrza po pożarze w Kędzierzynie-Koźlu Mimo wczorajszego pożaru substancji ropopochodnych, do którego doszło w tamtejszych zakładach azotowych, powietrze w Kędzierzynie-Koźlu było i nadal jest dobr ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bp Andrzej Czaja: Weźmy pokój, który oferuje Chrystus - Życzę Wam abyście potrafili w czasie tych świąt jak najszerzej otworzyć swoje oczy. Mam na myśli wejrzenie oczyma wiary - powiedział biskup Andrzej Czaja, s ... » więcej 2019-04-21, godz. 07:00 Bez żurku, ale z babą wielkanocną. Świąteczne menu w szpitalu położniczym w Opolu Około 60 pacjentek święta wielkanocne spędza w szpitalu położniczym w Opolu. Choć obowiązuje je dieta lekkostrawna, kucharki zadbają o to, by w Wielkanoc popr ... » więcej 2019-04-20, godz. 19:50 Pożar chemikaliów w Kędzierzynie-Koźlu ugaszony. Nikt nie ucierpiał Ponad stu strażaków m.in. z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Krapkowic brało udział w akcji gaszenia pożaru na terenie Zakładów Azotowych w Kędz ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:00 Jeszcze do Liturgii Światła w Wielką Sobotę można usłyszeć kołatki zamiast dzwonów Jeszcze do wieczora, aż do Liturgii Światła, przypadającej w Wielką Sobotę, w wielu opolskich miejscowościach będzie się niósł dźwięk drewnianych kołatek, któ ... » więcej 2019-04-20, godz. 17:39 Mieszkanka Krapkowic zapobiegła tragedii nad Odrą 65-letnia mieszkanka Krapkowic próbowała popełnić samobójstwo wchodząc do Odry. Uratowała ją szybka reakcja przypadkowego świadka. Wychłodzona kobieta trafiła ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »