Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-13, 15:05 Autor: Mariusz Chałupnik

Na wnuczka, hydraulika i pracownika socjalnego. Pomysłowi oszuści znów dali o sobie znać

policja [fot. Wanda Kownacka]
policja [fot. Wanda Kownacka]
Uwaga mieszkańcy! Znów uaktywnili się oszuści. W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń, w których naciągacze podawali się za "policjantów", "pracowników socjalnych" czy "hydraulików". Oszuści działali na terenie trzech opolskich powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.
W Kluczborku policjanci zostali poinformowani o przestępstwach metodą "na wnuczka" oraz "na policjanta". W obu przypadkach oszuści trafili do seniorów. Okradzione zostały 71-latka z Wołczyna i 91-letnia kobieta z Kluczborka, które łącznie straciły 34 tysiące złotych.

Kilka zawiadomień dostali również policjanci z Namysłowa.

- Tu oszuści podawali się za hydraulika oraz pracownika socjalnego - informuje młodszy aspirant Paweł Chmielewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Mężczyźni, podający się za hydraulików, próbowali wmówić starszemu mężczyźnie, że muszą wejść do jego mieszkania pod pozorem wymiany rur i licznika wody. W innym przypadku młode kobiety, które podawały się za pracowników socjalnych wmawiały starszym osobom konieczność zapłaty za fikcyjne faktury.

Bliski utraty pieniędzy był również 69-latek z Kędzierzyna-Koźla. Jednak próbę wyłudzenia powstrzymała pracownica banku, z którego mężczyzna chciał wybrać pieniądze.

- Apelujemy przede wszystkim do bliskich osób starszych - mówi starszy sierżant Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Rozmawiajcie ze swoimi rodzicami, bądź dziadkami o czyhających na nich niebezpieczeństwach ze strony oszustów i możliwych technikach, z których korzystają. Niech w każdej dziwnej, bądź niespotykanej sytuacji kontaktują się oni bezpośrednio ze swoimi bliskimi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się z rodziną.

Policja informuje, że z każdym takim podejrzeniem można zgłosić się do jej funkcjonariuszy lub pod numer alarmowy 112.
młodszy aspirant Paweł Chmielewski
starszy sierżant Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2019-05-20, godz. 21:12 Wmurowano kamień węgielny pod przyszłą galerię handlową w Nysie. "To jest największa prywatna inwestycja w historii mi ... W Nysie wmurowano kamień węgielny pod budową galerii handlowej przy ulicy Kolejowej. Uroczystość była okazją do przypomnienia sześcioletnich starań inwestora, ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:25 Gwałcił swoją małoletnią pasierbicę. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Zdaniem prokuratury Roman P. gwałcił swoją pasierbicę. Oskarżony się nie przyznaje i jest zdziwiony zarzutami. Dzisiaj (20.05) ponownie ruszył proces w tej sp ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:58 EUROWYBORY: Sławomir Kłosowski odwiedził rodzinne Wambierzyce i Kłodzko Na niecały tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydaci odwiedzają kolejne miejscowości, by rozmawiać o problemach mieszkańców i przedstawiać ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:45 Bez rywalizacji, zgodnie z zasadą fair play. Mała Olimpiada w PSP nr 2 w Opolu Rzut piankowym oszczepem, biegi i zeskoki, to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi mierzyli się uczestnicy XVI Małej Olimpiady Fair Play OK. Zgodnie z trady ... » więcej 2019-05-20, godz. 18:00 Będzie remont jednej drogi, która leży w dwóch miejscowościach Prawie 700 tysięcy złotych dofinansowania pozyskała gmina Strzeleczki na remont ulicy Granicznej. To newralgiczna droga, z której korzystają nie tylko rolnicy ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:47 EUROWYBORY. Lewica Razem o nierównościach na europejskim rynku pracy Sytuacja Polaków na europejskim rynku była głównym tematem konferencji wyborczej Lewicy Razem. W Opolu ten temat podjęli kandydujący do Parlamentu Europejskie ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:22 Dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do opolskich starostów i prezydenta Opola Ponad 14 milionów złotych są warte dofinansowania przekazane dziś (20.05) opolskim starostom i prezydentowi Opola w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-05-20, godz. 15:39 Wielofunkcyjne boiska w Graczach i Grabinie oficjalnie otwarte W olimpijskim stylu otwarto dwa wielofunkcyjne boiska w gminie Niemodlin. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i posłowie RP. Szko ... » więcej 2019-05-20, godz. 13:56 Wypadek w pracy. 46-latek spadł z rusztowania Nic nie zagraża życiu mężczyzny, który w Korfantowie spadł z rusztowania. W szpitalu u 46-latka stwierdzono złamanie kręgosłupa oraz ranę szarpaną ręki. » więcej 2019-05-20, godz. 13:40 Gość Loży Radiowej o modernizacji linii E30. Prace idą zgodnie z planem Na 30% ocenia się zaawansowanie prac remontowych na linii kolejowej E30 na odcinku Kędzierzyn-Koźle - Opole Zachodnie. Po modernizacji linia ma być m.in. szyb ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »