Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-13, 15:05 Autor: Mariusz Chałupnik

Na wnuczka, hydraulika i pracownika socjalnego. Pomysłowi oszuści znów dali o sobie znać

policja [fot. Wanda Kownacka]
policja [fot. Wanda Kownacka]
Uwaga mieszkańcy! Znów uaktywnili się oszuści. W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń, w których naciągacze podawali się za "policjantów", "pracowników socjalnych" czy "hydraulików". Oszuści działali na terenie trzech opolskich powiatów: kluczborskiego, namysłowskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.
W Kluczborku policjanci zostali poinformowani o przestępstwach metodą "na wnuczka" oraz "na policjanta". W obu przypadkach oszuści trafili do seniorów. Okradzione zostały 71-latka z Wołczyna i 91-letnia kobieta z Kluczborka, które łącznie straciły 34 tysiące złotych.

Kilka zawiadomień dostali również policjanci z Namysłowa.

- Tu oszuści podawali się za hydraulika oraz pracownika socjalnego - informuje młodszy aspirant Paweł Chmielewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Mężczyźni, podający się za hydraulików, próbowali wmówić starszemu mężczyźnie, że muszą wejść do jego mieszkania pod pozorem wymiany rur i licznika wody. W innym przypadku młode kobiety, które podawały się za pracowników socjalnych wmawiały starszym osobom konieczność zapłaty za fikcyjne faktury.

Bliski utraty pieniędzy był również 69-latek z Kędzierzyna-Koźla. Jednak próbę wyłudzenia powstrzymała pracownica banku, z którego mężczyzna chciał wybrać pieniądze.

- Apelujemy przede wszystkim do bliskich osób starszych - mówi starszy sierżant Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- Rozmawiajcie ze swoimi rodzicami, bądź dziadkami o czyhających na nich niebezpieczeństwach ze strony oszustów i możliwych technikach, z których korzystają. Niech w każdej dziwnej, bądź niespotykanej sytuacji kontaktują się oni bezpośrednio ze swoimi bliskimi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się z rodziną.

Policja informuje, że z każdym takim podejrzeniem można zgłosić się do jej funkcjonariuszy lub pod numer alarmowy 112.
młodszy aspirant Paweł Chmielewski
starszy sierżant Przemysław Kędzior

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 22:02 Miał przebywać na kwarantannie, jednak znaleziono go pijanego poza domem. Policja sprawdza, czy mógł spowodować wypadek Zamiast przebywać w izolacji, wolał spędzać czas poza domem, na dodatek pod wpływem alkoholu. Mowa o 49-latku, który nie zastosował się do obowiązku odbycia k… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Raport dnia: dwie nowe ofiary koronawirusa na Opolszczyźnie. COVID-19 potwierdzono u kolejnych dziewięciu osób Dwie osoby zarażone koronawirusem zmarły dzisiaj (08.04) na Opolszczyźnie. To 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mężczyzna z… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Profilaktyczne rygory w DPS-ie. Partner jednej z pracownic zaraził się koronawirusem W związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem partnera jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, w trzech obiektach tej placówki wprowadzono… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Pierwsza sesja online nie bez problemów technicznych. Radni powiatu namysłowskiego wznowią obrady jutro Nie udało się przeprowadzić pierwszej sesji rady powiatu namysłowskiego na odległość. Niektórzy radni mieli w jej trakcie spore problemy z komunikacją. » więcej 2020-04-08, godz. 19:12 3 nowe zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Ministerstwo opublikowało wieczorny raport Troje kolejnych mieszkańców Opolszczyzny choruje na koronawirusa. Tak wynika z wieczornego raportu Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-04-08, godz. 18:00 Bp Andrzej Czaja: doczekamy i my momentu, kiedy będzie zwyciężona pandemia - Zaprośmy Boga do naszych domów w tym trudnym czasie - mówi do wiernych ordynariusz diecezji opolskiej. Biskup Andrzej Czaja za pośrednictwem mediów apeluje o… » więcej 2020-04-08, godz. 17:00 Zarząd województwa wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy i personelu medycznego Zarząd województwa opolskiego wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy, którzy pracując w szpitalach, gdzie występuje potencjalne ryzyko kontaktu z pacjentami z koronawirusem… » więcej 2020-04-08, godz. 16:45 Maseczki dla seniorów łakomym kąskiem dla oszustów. Rekordzista wyłudził 500 sztuk Na wolontariusza, na sąsiada, wnuczka, monopolistę czy też harcerza. W czasie pandemii koronawirusa pojawili się nowi oszuści, którzy za cel obrali sobie maseczki… » więcej 2020-04-08, godz. 16:00 Szyją maseczki zamiast organizować imprezy. Pracownicy namysłowskiego domu kultury chcą w ten sposób chronić mieszkańców… Choć odwołano wszystkie zajęcia i planowane na najbliższe tygodnie imprezy, to nie siedzą z założonymi rękami. Mowa o pracownikach Namysłowskiego Domu Kultury… » więcej 2020-04-08, godz. 15:59 Opole rezygnuje z kolejnych imprez masowych do 3 czerwca. Nie odbędą się Piastonalia i koncerty Hip Hop Opole, Rock Op… Opolski ratusz zdecydował o wydłużeniu terminu nieorganizowania imprez masowych w mieście do 3 czerwca. To oznacza, że nie odbędą się Piastonalia czy zaplanowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »