Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-28, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie TOZ zbiera podpisy pod petycją ws. owczarka Dino i interweniuje u ministra sprawiedliwości

Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Ponad 11 tysięcy osób podpisało petycję skierowaną do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o interwencję w sprawie okaleczonego owczarka Dino. Wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami chcą w ten sposób zwrócić uwagę Prokuratora Generalnego na wyrok kluczborskiego sądu. 19 lutego sąd podtrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec właściciela psa. Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kluczborku uznała, że nie doszło do znęcania się nad zwierzęciem, a rany powstały w skutek chorób i zadrapań. Wniosek TOZ z prośbą o kasację wyroku ma trafić do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najpóźniej w poniedziałek (4.03).
- Absolutnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, optymistycznie liczyliśmy na około 2-3 tysiące podpisów - mówi Aleksandra Czechowska, rzecznik opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Jest to sprawa iście trudna, natomiast to poparcie, tak jak tutaj mówi pan pełnomocnik jest bardzo znaczące, szczególnie, że jest to bardzo duża populacja ludzi, więc mamy nadzieję, że tym przychylniej popatrzą właśnie na naszą prośbę o kasację postanowienia sądu, że działamy na rzecz po prostu psa. Petycja ma tutaj termin nieograniczony i tak długo jak będzie żyła na platformie w internecie, będzie ją można podpisywać.

Czteroletni owczarek Dino został interwencyjnie odebrany w marcu ubiegłego roku z jednej z posesji we wsi Kały w gminie Murów. Pies miał otwarte rany oczu i łap.

Zwierzę nadal przebywa w domu tymczasowym. W styczniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił skargę właściciela na decyzję o tymczasowym odebraniu zwierzęcia.
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »