Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-28, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie TOZ zbiera podpisy pod petycją ws. owczarka Dino i interweniuje u ministra sprawiedliwości

Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Ponad 11 tysięcy osób podpisało petycję skierowaną do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o interwencję w sprawie okaleczonego owczarka Dino. Wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami chcą w ten sposób zwrócić uwagę Prokuratora Generalnego na wyrok kluczborskiego sądu. 19 lutego sąd podtrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec właściciela psa. Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kluczborku uznała, że nie doszło do znęcania się nad zwierzęciem, a rany powstały w skutek chorób i zadrapań. Wniosek TOZ z prośbą o kasację wyroku ma trafić do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najpóźniej w poniedziałek (4.03).
- Absolutnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, optymistycznie liczyliśmy na około 2-3 tysiące podpisów - mówi Aleksandra Czechowska, rzecznik opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Jest to sprawa iście trudna, natomiast to poparcie, tak jak tutaj mówi pan pełnomocnik jest bardzo znaczące, szczególnie, że jest to bardzo duża populacja ludzi, więc mamy nadzieję, że tym przychylniej popatrzą właśnie na naszą prośbę o kasację postanowienia sądu, że działamy na rzecz po prostu psa. Petycja ma tutaj termin nieograniczony i tak długo jak będzie żyła na platformie w internecie, będzie ją można podpisywać.

Czteroletni owczarek Dino został interwencyjnie odebrany w marcu ubiegłego roku z jednej z posesji we wsi Kały w gminie Murów. Pies miał otwarte rany oczu i łap.

Zwierzę nadal przebywa w domu tymczasowym. W styczniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił skargę właściciela na decyzję o tymczasowym odebraniu zwierzęcia.
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »