Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-28, 19:00 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie TOZ zbiera podpisy pod petycją ws. owczarka Dino i interweniuje u ministra sprawiedliwości

Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Owczarek Dino [fot. TOZ Opole]
Ponad 11 tysięcy osób podpisało petycję skierowaną do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o interwencję w sprawie okaleczonego owczarka Dino. Wolontariusze opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami chcą w ten sposób zwrócić uwagę Prokuratora Generalnego na wyrok kluczborskiego sądu. 19 lutego sąd podtrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa wobec właściciela psa. Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kluczborku uznała, że nie doszło do znęcania się nad zwierzęciem, a rany powstały w skutek chorób i zadrapań. Wniosek TOZ z prośbą o kasację wyroku ma trafić do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry najpóźniej w poniedziałek (4.03).
- Absolutnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku, optymistycznie liczyliśmy na około 2-3 tysiące podpisów - mówi Aleksandra Czechowska, rzecznik opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Jest to sprawa iście trudna, natomiast to poparcie, tak jak tutaj mówi pan pełnomocnik jest bardzo znaczące, szczególnie, że jest to bardzo duża populacja ludzi, więc mamy nadzieję, że tym przychylniej popatrzą właśnie na naszą prośbę o kasację postanowienia sądu, że działamy na rzecz po prostu psa. Petycja ma tutaj termin nieograniczony i tak długo jak będzie żyła na platformie w internecie, będzie ją można podpisywać.

Czteroletni owczarek Dino został interwencyjnie odebrany w marcu ubiegłego roku z jednej z posesji we wsi Kały w gminie Murów. Pies miał otwarte rany oczu i łap.

Zwierzę nadal przebywa w domu tymczasowym. W styczniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił skargę właściciela na decyzję o tymczasowym odebraniu zwierzęcia.
Aleksandra Czechowska

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 08:45 Powiat kluczborski w czerwonej strefie epidemicznej. "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach wygas… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od dzisiaj (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-19, godz. 07:15 Komplikacje przy remoncie hali w Zawadzkiem. Potrzeba jeszcze miliona złotych na przebudowę poszycia dachowego Przedłuża się gruntowna modernizacja Hali Sportowej w Zawadzkiem. Remont rozpoczął się ponad rok temu. » więcej 2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***