Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-28, 13:54 Autor: Piotr Wójtowicz

Utrudnienia w Opolu: Kusocińskiego zamknięta do soboty, Bohaterów Monte Cassino aż do lipca

Rataja została już zamknięta, do soboty nie można wjechać na przeciwległą Kusocińskiego [fot.P.Wójtowicz]
Rataja została już zamknięta, do soboty nie można wjechać na przeciwległą Kusocińskiego [fot.P.Wójtowicz]
Kolejne ograniczenia w ruchu w związku z przebudową skrzyżowania przy dworcu Opole Wschód. Zamknięto ulicę Kusocińskiego przy stadionie piłkarskim oraz wyłączono prawy pas ruchu na ulicy Bohaterów Monte Cassino w stronę ulicy Plebiscytowej.
Katarzyna Oborska Marciniak, rzecznik urzędu miasta wyjaśnia, że ulicą Kusocińskiego kierowcy nie przejadą do soboty, ponieważ stoi na niej sprzęt budowlany, podobnie jest w na Bohaterów Monte Cassino. Jednak w tym przypadku kierowcy muszą liczyć się z tym, że ograniczenie potrwa 4 miesiące.

Na tym etapie przebudowy skrzyżowania Oleskiej z Bohaterów Monte Cassino, trwa również wymiana sieci na ulicy Nysy łużyckiej, na której między Oleską a generała Zajączka pojawi się ekran dźwiękochłonny.

Przypomnijmy, że równolegle roboty przy dworcu Opole Wschodnie prowadzi kolej. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. kosztuje 34 mln zł i ma ułatwić przejazd składów towarowych m.in. do Elektrowni Opole.

Natomiast miasto za 136 mln złotych rozpoczęło przebudowę skrzyżowania Oleskiej w rejonie dworca Opole Wschodnie. Ta inwestycja oficjalnie nazywana "budową centrum przesiadkowego", ma usprawnić ruch samochodowy w śródmieściu. Kolej zapowiada, że ich inwestycja zakończy się w połowie 2020 roku. Władze miasta zapewniają, że również dochowają takiego terminu.
Katarzyna Oborska Marciniak

Wiadomości z regionu

2021-06-22, godz. 16:00 Marszałek Grodzki rozmawiał w Oleśnie o bolączkach i potrzebach szpitali szczebla powiatowego Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z dyrekcją Szpitala Powiatowego w Oleśnie i miejscowymi samorządowcami. Tematem były potrzeby i problemy placówek… » więcej 2021-06-22, godz. 14:30 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 13:42 Akcja strażaków w Mechnicy. Jedna osoba została poszkodowana w pożarze zabudowań gospodarczych 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Mechnica w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Jedna osoba została poszkodowana… » więcej 2021-06-22, godz. 13:30 Zwrócił na siebie uwagę, popełniając wykroczenie drogowe. Okazało się, że jest poszukiwany Policjant z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymał kierowcę, który był poszukiwany. Dodatkowo okazało się, że 23-latek nie powinien… » więcej 2021-06-22, godz. 12:30 Brzeska "ósemka" walczy ze skutkami zalania. Dach szkoły będzie wymagał remontu. Uczniowie nie wrócą w tym roku … Uczniowie brzeskiej 'ósemki' nie wrócą przed wakacjami do szkoły. W placówce trwa szacowanie strat i sprzątanie po wczorajszej (21.06) nawałnicy, która… » więcej 2021-06-22, godz. 11:45 Milion złotych dotacji dla USK w Opolu. Zaplanowano kupno sprzętu wykorzystywanego w transplantologii Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał milion złotych z Ministerstwa Zdrowia na doposażenie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Placówka… » więcej 2021-06-22, godz. 10:50 Raport MZ: tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem w naszym regionie, w kraju - 188 [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 188 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym o 1 na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-22, godz. 10:45 25 czerwca ruszy punkt szczepień w Centrum Handlowym Turawa Park. To już drugi punkt w galerii na terenie Opola Uniwersytecki Szpital Kliniczny uruchomi punkt szczepień przeciw COVID-19 w kolejnej galerii handlowej. Tym razem od piątku 25 czerwca ze szczepień będą mogli… » więcej 2021-06-22, godz. 08:00 IMGW: kolejny dzień z burzami na Opolszczyźnie IMGW kolejny raz ostrzega przed burzami z gradem w naszym regionie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy całego województwa. Burzom będą towarzyszyć opady… » więcej 2021-06-22, godz. 07:00 Ruszyła 12. edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego Stowarzyszenia, inwestorzy i projektanci mogą zgłaszać wyjątkowe miejsca do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego. Wydarzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »