Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-17, 15:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne

Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne [fot. Mariusz Chałupnik]
Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców.
Gruntownej przebudowie zostanie poddane zaplecze kuchenne, tak, żeby można było z niego korzystać przy organizacji różnego rodzaju spotkań sołeckich.

- Mamy już wybraną firmę, która się zajmie tym remontem – mówi Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa. – Oczywiście, to musi być poprzedzone wymianą instalacji elektrycznej. Później będzie wstawiona lodówka, piec, odpowiednio ułożone płytki, zlewozmywak, tak, żeby tam można było przygotowywać wszystko na spotkania.

Remont zaplecza kuchennego świetlicy w Kotlarni kosztuje 15 tysięcy złotych. Gmina pokrywa te koszty z własnego budżetu.
Krzysztof Ficoń

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 14:00 Nocny pościg opolskiej policji na A4 zakończony ujęciem dwóch włamywaczy Najpierw usiłowali się włamać, a następnie uciec autostradą A4. Dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego zatrzymali po pościgu opolscy policjanci. » więcej 2020-04-08, godz. 13:30 Wiosenna susza w lasach. Sytuacja raczej nie zmieni się do momentu zniesienia zakazu wstępu Susza panuje w opolskich lasach. W ostatnich dniach wilgotność ścioły spadła z 38 do 12 procent. Dzieje się tak dlatego, że nie było 'białej' zimy. Nie ma więc… » więcej 2020-04-08, godz. 12:30 Otmuchów szyje maseczki dla mieszkańców gminy. W ich powstanie zaangażowali się pracownicy magistratu Otmuchów rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. W tym celu miasto utworzyło i wyposażyło dwie tymczasowe szwalnie mieszczące się w nieczynnych… » więcej 2020-04-08, godz. 12:15 Wyszedł po zakupy na kwarantannie, bo myślał, że kontrola nie powtórzy się. Może za to słono zapłacić Wysoka kara finansowa grozi mieszkańcowi Olesna za wyjście z domu podczas kwarantanny. » więcej 2020-04-08, godz. 12:00 Konsultacje społeczne ws. "Programu ochrony powietrza województwa opolskiego" z powodu pandemii w formie webinarów Projekt uchwały sejmiku województwa w sprawie „Programu ochrony powietrza dla województwa opolskiego” jest już gotowy. Z końcem marca miały ruszyć konsultacje… » więcej 2020-04-08, godz. 11:30 Zmiana organizacji ruchu przed szpitalem w Krapkowicach Teren przed szpitalem w Krapkowicach został zamknięty. Lecznica chce mieć zabezpieczone miejsce na wypadek konieczności ustawienia dodatkowych namiotów lub kontenerów… » więcej 2020-04-08, godz. 11:15 Specjalny pakiet i specjalne skrzynki. Szef KBW w Opolu o głosowaniu korespondencyjnym Sejm przyjął projekt ustawy o korespondencyjnym głosowaniu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego… » więcej 2020-04-08, godz. 11:00 Święta wielkanocne inne niż pamiętamy. "Brak wiernych w kościele będzie odczuwalny" Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej i mszy krzyżma - tak w największym skrócie… » więcej 2020-04-08, godz. 10:19 Opolszczyzna: dwie osoby zmarły, sześć nowych przypadków zakażenia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejne dane związane… 152 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w kraju, w tym 6 na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu zgonach. Wśród osób zakażonych… » więcej 2020-04-08, godz. 10:00 Młodzi kierowcy szaleją na drogach powiatu krapkowickiego. Skutki są tragiczne W ostatnich kilku dniach na terenie powiatu krapkowickiego doszło do kilku wypadków i kolizji. Dwa z nich miały skutki śmiertelne. We wszystkich poszkodowanymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »