Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 19:15 Autor: Joanna Matlak

2 miesiące bez windy? Po pożarze w bloku przy Bytnara Rudego w Opolu na razie jest "wyjście awaryjne"

Po pożarze windy w 10-piętrowym bloku na ul. Bytnara Rudego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Po pożarze windy w 10-piętrowym bloku na ul. Bytnara Rudego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Po pożarze windy w 10-piętrowym bloku na ul. Bytnara Rudego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Po pożarze windy w 10-piętrowym bloku na ul. Bytnara Rudego w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Lokatorzy opolskiego bloku przy ul. Bytnara Rudego, gdzie w sobotę doszło do pożaru windy, na razie będą mogli korzystać z dźwigu w sąsiedniej klatce. Ta łączy się z ich pionem przejściem na 10 piętrze. Otrzymają odpowiednie kody do drzwi.
Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej przekazali nam, że w tym tygodniu będzie znany termin zamontowania nowej windy.

- Cały czas prowadzimy działania porządkowe i sprawdzamy instalację elektryczną, chcemy jak najszybciej zamówić windę i wykonać prace remontowe – mówi Arkadiusz Kowara, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu.

- Ze wstępnych informacji wynika, że straty wynoszą ponad 200 tys. złotych. Niestety, z windą nie jest tak dobrze, jak z innymi rzeczami, że można iść i ją kupić. Kontaktowaliśmy się z firmami dźwigowymi, będziemy wysyłać zapytania, żeby jak najszybciej tę windę zamówić. Z informacji jakie mamy wynika, że może to potrwać aż do dwóch miesięcy - mówi zastępca prezesa.

Arkadiusz Kowara zwraca uwagę, że w tym roku były już dwie próby podpalenia. Sprawa bardzo poruszyła mieszkańców bloku.

- Mieszkańcy mówią, ale też i z kontekstu wynika, że to było podpalenie. Akurat w tej klatce mieliśmy w tym roku już dwie próby podpalenia. W sprawie zdarzenia z 13 stycznia jest prowadzone dochodzenie. Również w ubiegłym tygodniu mieliśmy informację o próbie podpalenia. O wszystkich tych próbach informujemy służby - mówi Kowara.

- Przyszła moja matka i mówi "Darek, pali się!" Wziąłem wiaderka i zacząłem działać, chciałem dobrze - mówi mieszkaniec bloku.

- Winda w ogóle nie funkcjonuje, ja teraz chodzę z zakupami do góry. Chodzi o ten strach jaki przeżyliśmy. Zadzwonił do mnie syn, który mieszka trochę dalej i pyta mnie, co się u was dzieje. Ja mu mówię, że nic, bo sobie siedziałam i nic nie widziałam. Ale jak wyszłam na korytarz, to aż mnie odrzuciło do tyłu. Było strasznie ciemno - mówi jedna z kobiet.

Spółdzielnia planuje także współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, aby pomóc osobom starszym mieszkającym w wieżowcu.
Arkadiusz Kowara
Arkadiusz Kowara i mieszkańcy

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 13:03 Brali łapówki i nie przeprowadzali badań technicznych. Dwóch diagnostów z Namysłowa zatrzymanych Policjanci z namysłowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z opolskiego garnizonu zatrzymali 40 i 61-latka, którzy podejrzani są o korupcję i poświadczenie n ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:40 Do dwóch razy sztuka? 49-letni mieszkaniec Krapkowic zaliczył policyjnego "dubla" Najpierw policjanci patrolując drogę krajową 45, na wysokości Żywocic zauważyli w polu rozbitego passata na śląskich numerach rejestracyjnych. Wewnątrz pojazd ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:30 "Miała dobre serce". Opolskie dzieci świętowały dzień urodzin Ireny Sendlerowej Pamięć o Irenie Sendlerowej wciąż żywa - przedszkolaki i ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej 'TAK' w Opolu wspominali swoją patronkę. Mija 109. rocznica ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Historyk IPN: Polska nie jest winna Holocaustowi - Mówienie, że państwo polskie jest winne, czy w jakikolwiek sposób współwinne Holocaustowi jest kłamstwem - powiedział w 'Poglądach i osądach' dr Bartosz Kuś ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »