Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-02, 15:13 Autor: Piotr Wójtowicz

Silny wiatr wstrzymał dostawy prądu w Moszczance. Teraz sytuacja jest opanowana

Pogotowie energetyczne © (fot. Barbara Olińska / AFRO)
Pogotowie energetyczne © (fot. Barbara Olińska / AFRO)
Wiatr spowodował wstrzymanie dostaw energii do kilkuset domów. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na południu regionu.
Wskutek wichury, w okolicach Moszczanki na linię energetyczną spadły gałęzie topoli. W efekcie kilkaset domostw było pozbawionych prądu. Według informacji, jakie uzyskaliśmy w firmie Tauron, w tej chwili dostawy energii elektrycznej zostały wznowione. Mieszkańcy województwa - przynajmniej w najbliższych godzinach - nie powinni się też obawiać niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Według najnowszych danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w naszym regionie nie ma problemów z dostawą prądu i nie przewiduje się występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Dzisiaj na południu Opolszczyzny przewidywane są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C do 12°C. Wiatr początkowo silny, ale po południu stopniowo słabnący do umiarkowanego. Warunki biometeorologiczne są niekorzystne.

Najbliższej nocy zapowiadane są opady deszczu, a temperatura minimalna wyniesie od 2°C do 4°C. Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, później słaby, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę utrzymają się opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, po południu także w śnieg. Temperatura maksymalna od 2°C na zachodzie do 5°C na wschodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej 2019-04-23, godz. 16:30 Siłownie pod chmurą mogą być przyjazne także dla seniorów. W Opolu ruszył projekt skierowany do osób 60+ Chcą aktywnie spędzać czas i zadbać o własną kondycję. Ćwiczeniami na siłowni 'pod chmurką' w parku na osiedlu Armii Krajowej w Opolu opolscy seniorzy rozpocz ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:30 Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła. » więcej 2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »