Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-25, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Prezydent Wiśniewski spotkał się z przedstawicielami najlepszych szkół w regionie

Spotkanie przedstawicieli najlepszych opolskich szkół w ratuszu w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie przedstawicieli najlepszych opolskich szkół w ratuszu w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie przedstawicieli najlepszych opolskich szkół w ratuszu w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Spotkanie przedstawicieli najlepszych opolskich szkół w ratuszu w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przedstawiciele opolskich szkół średnich, które zajęły wysokie miejsca w ogólnopolskim rankingu fundacji Perspektywy, spotkali się w opolskim ratuszu. Głównym kryterium rankingu od 2011 roku są wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych osiągnięte przez uczniów poszczególnych placówek. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że ranking jest dowodem na to, że szkoły średnie w Opolu zbudowały bardzo mocne marki.
- Cały czas możemy być dumni z osiągnięć naszej szkoły, chociaż serce trochę boli, że spadliśmy w rankingu o kilka pozycji - mówi Agata Smoleń, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu. - W tym roku mieliśmy dziewięciu laureatów i czternastu finalistów w dwunastu olimpiadach. Żadna szkoła na Opolszczyźnie takiego wyniku nie miała, ale jeżeli podzielimy to przez liczbę naszych uczniów, no to wiadomo, że to nas ściąga.

- Ranking był jednym z powodów, dla których wybrałem tę szkołę. To dla mnie dużo znaczyło, że szkoła od wielu lat prowadzi w tych rankingach - mówi Jakub Bartkowski z Publicznego Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu. - Pozwalało mi to stwierdzić, że poziom nauczania będzie zadowalający, że będę mógł rozszerzać swoje zainteresowania. Jestem finalistą olimpiady ekologicznej oraz finalistą olimpiady wiedzy pożarniczej. Ciężko byłoby osiągnąć te sukcesy bez pomocy nauczycieli.

- Ranking jest dla nas bardzo ważny, świadczy o poziomie naszej szkoły. Nasza szkoła zawsze jest wyżej w tym rankingu, to dużo mówi o jej prestiżu, a wydaje mi się, że to jest dobre - dodaje Karolina Lasma z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu.

Dodajmy, że wśród liceów pierwsze miejsce w rankingu w regionie zajęła opolska "trójka", natomiast Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. T. Kościuszki dominuje wśród techników na Opolszczyźnie.
Agata Smoleń
Jakub Bartkowski, Karolina Lasma

Wiadomości z regionu

2019-08-25, godz. 12:28 Od pierwszego października na Uniwersytecie Opolskim powstaje Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej W ramach nowego wydziału będzie funkcjonował Instytut Nauk o Polityce i Administracji. » więcej 2019-08-25, godz. 10:25 Krótkofalowcy z całego regionu w ten weekend biwakują na opolskiej Malinie. "Na co dzień nas nie widać, a słychać" Na co dzień znają tylko swój głos i numer wywoławczy, teraz mają okazję spotkać się na żywo. Na kąpielisku Malina w Opolu trwa wojewódzki biwak krótkofalowców ... » więcej 2019-08-25, godz. 10:00 W Zieleńcu dziękowali za plony. Święto rolników z gminy Pokój Według zgodnej opinii rolników, to był bardzo trudny rok dla rolnictwa, ale dorodnych zbóż na korony dożynkowe nie zabrakło. » więcej 2019-08-24, godz. 23:02 Karłowice pobiegły po miód. W ten sposób mieszkańcy chcieli uczcić pamięć ojca współczesnego pszczelarstwa Prawie 300 zawodników zmierzyło się dziś (24.08) w pierwszej edycji Biegu po miód organizowanego w Karłowicach. Impreza miała na celu promowanie zarówno zdrow ... » więcej 2019-08-24, godz. 23:00 W Hajdukach Nyskich trwają gminne dożynki. Do mieszkańców napisał premier Mateusz Morawiecki [ZDJĘCIA] Hajduki Nyskie, to wioska położona niedaleko Nysy, która słynie z wielu oryginalnych inicjatyw mieszkańców i dwustuletniej gruszy - Pomnika Przyrody, będącej ... » więcej 2019-08-24, godz. 20:40 Kamiennik dziękuje za plony. Zabawa na miejscowym stadionie potrwa do późnej nocy [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Kamiennika dziękowali dziś (24.08) za plony zebrane w czasie tegorocznych żniw. W trakcie gminnych dożynek nie brakowało atrakcji, a jedną z nich b ... » więcej 2019-08-24, godz. 17:28 Mieszkańcy Górek w gminie Prószków chcą autobusów opolskiego MZK Do tej pory w Górkach kursowały autobusy PKS i mali prywatni przewoźnicy, ale przejazdów było niewiele. Według wstępnych założeń, trasę miałaby objąć linia nr ... » więcej 2019-08-24, godz. 16:28 Oleskie specjały mleczne, kultura, sport i rekreacja. Radio Opole znów w podróży! [ZDJĘCIA] Plenerowe Radio Opole dotarło do Olesna. Już w poranku mówiliśmy o walorach tego miasta. Z oleskiego rynku nadawaliśmy Samorządową Lożę Radiową i program Ze z ... » więcej 2019-08-24, godz. 15:41 Coraz więcej dzieci w wieku 6-15 lat ma problemy z wadą postawy. Akcja na opolskim rynku Wady postawy to coraz powszechniejszy problem zdrowotny u dzieci. Wychodząc temu naprzeciw, na opolskim rynku za ratuszem, fizjoterapeuci szpitala Vital Medic ... » więcej 2019-08-24, godz. 14:20 Żniwne korony, biesiady, koncerty i zabawy do rana. Dożynkowy weekend na Opolszczyźnie W sobotę ale i w niedzielę wielu rolników z Opolszczyzny podziękuje za tegoroczne plony. Będą msze święte, jak też atrakcje dla mieszkańców i zaproszonych goś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »