Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-18, 14:21 Autor: Wiktoria Palarczyk

Opolanie wyruszają do Panamy. Ich cel to 34. Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ponad 250 osób z diecezji opolskiej poleci do Panamy na 34. Światowe Dni Młodzieży. Od spotkania z papieżem Franciszkiem dzieli ich ponad 10 tysięcy kilometrów. Opolanie w Ameryce Środowej dołączą do kilku milionów tańczących i śpiewających z entuzjazmem młodych ludzi.
- To będą wakacje mojego życia - mówi Natalia Nawrat z Opola. - Nastawiłam się już bardzo pozytywnie. Jeszcze nigdy nie byłam tak daleko od domu. Jest to dla mnie ogromne przeżycie. Bardzo się cieszę, bo to nie tylko chodzi o te sprawy wakacyjne, ale też o te duchowe. Przeżyć coś takiego, to jest naprawdę fantastyczna sprawa. Chwila relaksu, wyciszenia i totalne skupienie się i na sobie, i na tym, czego chcemy i czego pragniemy od życia - to najlepsze co mogę przeżyć - dodaje Nawrat.

W sumie opolanie spędzą w Panamie prawie dwa tygodnie. Będą uczestniczyć w wydarzeniach centralnych i spotkaniu z papieżem Franciszkiem, a także odwiedzą najbardziej znane panamskie sanktuarium.

- Mamy swój plan, ale dajemy się zaskoczyć organizatorom - mówi ks. Łukasz Knosala.

- Zawsze to taki dreszczyk niepewności, ale też takiego fajnego oczekiwania na coś nowego. Liczę na to, że będzie tam bardzo dużo słońca, młodych ludzi, no i papież Franciszek, który pomimo swojego podeszłego wieku ma mnóstwo energii, więc powinna dotrzeć do nas taka pełnia życia - dodaje Knosala.

Największa opolska grupa wyjeżdża razem z biskupem Andrzejem Czają w sobotę (19.01) o godzinie 9.30. Do Polski wracają dopiero 31 stycznia.
Natalia Nawrat
ks. Łukasz Knosala

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 09:00 Zespół Szkół w Paczkowie do likwidacji? Starostwo i dyrekcja szkoły zaprzeczają istnieniu takich planów Czy Zespół Szkół w Paczkowie zostanie wkrótce zlikwidowany? O takiej możliwości informuje część lokalnych mediów, powołując się na urzędników nyskiego starost ... » więcej 2019-03-26, godz. 08:30 Liczą na pomoc wojewody w odbudowach po wichurze Mieszkańcy gminy Walce nadal usuwają skutki wichur, które przeszły nad regionem w nocy z 10 na 11 marca. Ponad połowa posesji w gminie została w jakiś sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:47 Oddziały ginekologiczne w szpitalach w Kluczborku i Prudniku nadal zawieszone Po raz kolejny przedłużono zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdr ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:24 Opole: Na sesji sejmiku o dotacjach unijnych i walce z narkomanią Na co przeznaczone zostały unijne dotacje i jak idzie walka z narkomanią - to część planu obrad dzisiejszej V sesji Sejmiku Województwa Opolskiego. Podczas ob ... » więcej 2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »