Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-18, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Od przyszłego roku parkowanie w Namysłowie ma być bezpłatne

Strefa płatnego parkowania [fot. Daniel Klimczak]
Strefa płatnego parkowania [fot. Daniel Klimczak]
Parkometry mają zniknąć z krajobrazu Namysłowa. Władze miasta zapowiadają, że strefa płatnego parkowania może zostać zniesiona od przyszłego roku.
Bezpłatny postój na ulicach miasta był jednym z postulatów w kampanii wyborczej Bartłomieja Stawiarskiego. Nowy burmistrz zapewnia, że z obietnicy chce się wywiązać, jednocześnie dodaje, że po objęciu przez niego funkcji, udało się znaleźć na tym polu spore oszczędności.

- Zlikwidowaliśmy etat kierownika strefy, to był były poseł Platformy Obywatelskiej, który miał dosyć duże wynagrodzenie. To już są oszczędności w okolicach 80 tysięcy rocznie na tym etacie. Teraz pozostają tam dwie osoby, które sprawdzają bilety parkingowe i zajmują się ewentualną windykacją - wyjaśnia burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Na bezpłatne parkingi mieszkańcy miasta będą musieli poczekać jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

- Jesteśmy związani do końca 2019 roku umową na obsługę parkometrów. Z końcem roku ta umowa wygaśnie, nie będziemy jej dalej przedłużać, natomiast już teraz przygotowujemy się do likwidacji strefy płatnego parkowania - dodaje burmistrz.

Obecnie opłaty za parkowanie na ulicach Namysłowa obowiązują od poniedziałku do piątku między 8 a 17. Za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić złotówkę.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej 2019-02-17, godz. 21:00 Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spot ... » więcej 2019-02-17, godz. 20:50 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej 2019-02-17, godz. 18:45 Opolskie Targi Ślubne skarbnicą pomysłów dla przyszłych nowożeńców [ZDJĘCIA] Zakończyły się 15. Targi Ślubne w Opolu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zaprezentowało się ponad 100 firm związanych z branżą ślubno-weselną. Dla przysz ... » więcej 2019-02-17, godz. 17:00 Harcerze chcą rozwiązać hufiec w Kędzierzynie-Koźlu Harcerze z Kędzierzyna-Koźla podjęli decyzję o rozwiązaniu hufca. Powodem ma być trwający od kilku lat konflikt między instruktorami. To pierwszy krok do likw ... » więcej 2019-02-17, godz. 16:50 Zderzenie dwóch aut w powiecie opolskim W miejscowości Kotórz Mały, w gminie Turawa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA] W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uro ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców. » więcej 2019-02-17, godz. 14:30 Bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Wiózł żywy inwentarz Kierowcę bez uprawnień zatrzymali mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna zdecydował się na kurs ciężarówką załadowaną żywymi zwierzę ... » więcej 2019-02-17, godz. 13:45 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pomagajmy kotom, zwłaszcza w czasie zimy W Opolu nie mamy kotów bezdomnych, bo te prawie zawsze trafiają do schroniska. Mamy za to koty wolno żyjące. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »