Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-10, 21:00 Autor: Witold Wośtak

Licealiści uczą się kulturalnej debaty, negocjacji i autoprezentacji. Do jutra potrwają eliminacje DeBBat

Eliminacje DeBBat w Opolu [fot. Adam Gomoła]
Eliminacje DeBBat w Opolu [fot. Adam Gomoła]
Trwa opolski turniej eliminacyjny debat oksfordzkich dla licealistów. DeBBaty to inicjatywa Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej i Fundacji Forum Rozwoju Młodych.
O wejście do wielkiego finału DeBBat rywalizują reprezentacje czterech opolskich liceów.

- Głównym celem jest nauka autoprezentacji oraz negocjacji, a także umiejętności kulturalnego dyskutowania - mówi Adam Gomoła, koordynator projektu w Opolu.

- Mówimy także o stronach merytorycznych oraz mniej oficjalnych, czyli na przykład o sposobach na radzenie sobie ze stresem. Nastolatkowie mają problem, bo wobec szumu informacyjnego młodzież coraz rzadziej chce wypowiadać się, a poza tym rośnie obawa przed wyrażeniem własnej opinii. Nasze debaty i szkolenia mają zaradzić temu i być swoistą odpowiedzią na podobne problemy.

Wiktor Walkiewicz i Dominika Strzelecka, licealiści uczestniczący w DeBBatach, zdają sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność autoprezentacji.

- Każdemu człowiekowi taka umiejętność będzie potrzebna przez całe życie. Jeśli chcemy przekazać coś, musimy mieć konkretny warsztat i umiejętności, żeby trafić do naszych słuchaczy - ocenia Wiktor.

- Nawet przy szukaniu pracy bardzo często ważna jest autoprezentacja i pierwsze spotkanie - to decyduje o zatrudnieniu lub jego braku. Zrobienie pierwszego dobrego wrażenia, to właściwie klucz do wszystkiego - dodaje Dominika.

Na jutro (11.01) zaplanowano debatę, gdzie młodzież zmierzy się z tezą: Powiększenie Opola wpływa pozytywnie na życie mieszkańców sąsiednich wsi.

Radio Opole jest patronem medialnym czwartej edycji DeBBat.
Adam Gomoła
Wiktor Walkiewicz i Dominika Strzelecka

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »