Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-10, 10:05 Autor: Justyna Maćkowiak/Jacek Rudnik

Czy radna Jolanta Kawecka należy dalej do PO? - Nie dostałam dokumentu stwierdzającego wygaśnięcie mojego członkostwa

Jolanta Kawecka [fot. Barbara Więcek]
Jolanta Kawecka [fot. Barbara Więcek]
Rada Miasta Opola [fot. Witek Wośtak]
Rada Miasta Opola [fot. Witek Wośtak]
Przemysław Pospieszyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przemysław Pospieszyński [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Pani Kawecka najpierw powinna przeprosić za swoje zachowanie, za to, że rozgrywa Platformę, a gra dla własnych ambicji - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Przemysław Pospieszyński, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w opolskiej radzie miasta oceniając sytuację Jolanty Kaweckiej. Radna Opola kandydowała z listy Koalicji Obywatelskiej, ale nie wstąpiła do klubu Koalicji w radzie miasta.
- Radna Kawecka odeszła z Platformy Obywatelskiej. Nie wstępując do klubu radnych KO w opolskie radzie miasta zgodnie ze statutem zrezygnowała jednocześnie z członkostwa w partii. Nie ma wątpliwości, że takie wojenki na dole szkodzą wizerunkowi ugrupowania - ocenił przewodniczący klubu radnych KO w opolskiej radzie miasta. - Pani radna w mediach mówi, że kocha Platformę i że jest ona dla niej najważniejsza. Po czym mówi, że nie wejdzie do klubu radnych i glosuje razem z Arkadiuszem Wiśniewskim i Prawem i Sprawiedliwością. Tak naprawdę zdradziła swoich wyborców i powinna złożyć mandat, bo takie zachowanie nie przystoi radnej Opola, a także osobie, której zależy na tym, żeby Platforma Obywatelska osiągnęła dobry wynik w nadchodzących wyborach.

- Nie dostałam dokumentu stwierdzającego wygaśnięcie mojego członkostwa w Platformie Obywatelskiej - powiedziała "Poglądach i osądach" Jolanta Kawecka. - Zgodnie ze statutem, członkostwo w Platformie wygasa w razie niewstąpienia w terminie 7 dni do klubu od doręczenia wezwania. Doręczcie mi ten dokument, to jest w moim interesie. Jeśli otrzymam wezwanie o wygaśnięciu mojego członkostwa statutowo, podpisuje się i wstępuje natychmiast do Platformy Obywatelskiej.

Zapytaliśmy radną, czy partia może jej nie przyjąć. - Nie sądzę - odpowiada.

- Wreszcie mam prawo głosować zgodnie z moimi poglądami. Ostatnie lata, kiedy musiałam glosować zgodnie z założeniami partii, to była męka - dodaje Kawecka, która twierdzi także, że przeniesienie jej na niższe stanowisko w pracy w urzędzie marszałkowskim kierowanym przez Platformę Obywatelską to zemsta polityczna.
Jolanta Kawecka cz. 1
Jolanta Kawecka cz. 2
Przemysław Pospieszyński

Wiadomości z regionu

2019-06-24, godz. 10:00 Wody Polskie rozważają możliwość żeglugi po Kanale Gliwickim również nocą. Trwa analiza ekonomiczna Jeśli firmy transportujące towary Kanałem Gliwickim do Odry będą miały duże zapotrzebowanie, to Wody Polskie biorą pod uwagę możliwość prowadzenia śluzowań ba ... » więcej 2019-06-24, godz. 10:00 Uwaga kierowcy! Dzisiaj zamknięcie drogi 408 między Bierawą a Korzonkiem Dzisiaj (24.06) drogowcy zamykają fragment drogi wojewódzkiej 408 pomiędzy Bierawą a Korzonkiem. To Kolejny etap całkowitej przebudowy tej trasy. Utrudnienia ... » więcej 2019-06-24, godz. 08:00 Opole: zmiana organizacji ruchu na Oleskiej Od dzisiaj (24.06) utrudnienia w ruchu na ul. Oleskiej w rejonie dworca kolejowego Opole Wschód. » więcej 2019-06-24, godz. 06:15 Opolscy politycy o nowelizacji kodeksu karnego i zaostrzeniu kar Nowelizacja kodeksu karnego była tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy komentowali m.in tryb procedowania nowelizacji, czy zaostrzenie kar za wi ... » więcej 2019-06-24, godz. 06:00 Po raz 23. pielgrzymowali do Barda Ponad pół tysiąca pątników z Głuchołaz uczestniczyło w uroczystej mszy świętej w Bardzie Śląskim. » więcej 2019-06-23, godz. 20:15 VI Miasteczko Ekologiczne przyciągnęło tłumy mieszkańców Opola Tworzyli recyklingowe instrumenty, biżuterię i buteleczki szczęścia, oprócz tego oddali makulaturę i drobne elektrośmieci. Opolanie całymi rodzinami wzięli ud ... » więcej 2019-06-23, godz. 18:52 Potrafią władać bronią, skakać przez przeszkody i czytać mapę. Podsumowano 27. Oficerski Rajd Konny Skorpiona Umiejętność czytania mapy, władania szablą, strzelania i skakania przez przeszkody, to główne zadania z jakimi mierzyli się uczestnicy Oficerskiego Rajdu Konn ... » więcej 2019-06-23, godz. 15:48 2 śmiertelne ofiary wypadku na DK pod Nysą. Droga już odblokowana 2 osoby nie żyją, 2 są ranne - to bilans wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 41 w miejscowości Wierzbięcice po godzinie 14.00. » więcej 2019-06-23, godz. 14:36 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na rondzie w Opolu Ranny mężczyzna (l. 68) trafił do szpitala w wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na rondzie na pl. Konstytucji 3-go maja w Op ... » więcej 2019-06-23, godz. 13:58 Food tracki opanowały opolski rynek. Trwa Food Fest, czyli kulinarna uczta na kółkach Ponad 20 food trucków serwujących burgery, frytki, czy kuchnię śródziemnomorską zaparkowało na opolskim rynku. W stolicy regionu trwa Food Fest, czyli kulinar ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »