Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-23, 14:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Żeby wybudować ścieżkę na dawnym wale kolejowym, muszą okroić zakres prac

Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Ścieżka rowerowa [fot. Maciej Stępień]
Gminy Reńska Wieś, Cisek i Pawłowiczki mają wspólnie wybudować ścieżkę rowerową na dawnym nasypie kolejowym. Dostały na ten cel dofinansowanie w ramach subregionu, ale inwestycja nadal nie jest zrealizowana.
Wszystkie samorządy miały problemy z rozstrzygnięciem przetargów na realizację tej inwestycji. W najtrudniejszej sytuacji jest gmina Reńska Wieś.

- Mamy najdłuższy, ponad 8-kilometrowy odcinek, więc nasza część jest też najdroższa – mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. – W tym momencie jesteśmy na etapie podjęcia decyzji, co do zakresu funkcjonalnego tej ścieżki, jej szerokości, co do warunków związanych z infrastrukturą, która wokół niej ma się znajdować. Gdy tylko ostateczne decyzje zostaną podjęte, zostanie zlecone wykonanie projektu.

Budowa ścieżki w gminie Reńska Wieś ma zostać sfinalizowana w przyszłym roku. Ścieżka powstaje na nasypie kolejowym, który samorządy kilka lat temu przejęły od PKP - była to linia łącząca Baborów, poprzez cukrownię w Polskiej Cerekwi, z Kędzierzynem-Koźlem.
Tomasz Kandziora

Wiadomości z regionu

2019-03-19, godz. 15:15 Opolska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie firmy, która miała oszukać rolników. Spółka ogłosiła upadłość Rolnicy płacili za sztuczne nawozy, ale towaru mieli nie zobaczyć. Do Prokuratury Rejonowej w Opolu spływają zawiadomienia od pokrzywdzonych przez firmę ze st ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:45 Ścieki z Otmuchowa w Jeziorze Nyskim. WIOŚ: to zaniedbania przy pracach budowlanych Tak wykazała kontrola gospodarki ściekowej gminy Otmuchów przeprowadzona przez WIOŚ. Jak tłumaczył Krzysztof Gaworski, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:00 Zamknięcie ul. Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu. Utrudnienia potrwają 3 tygodnie Przez trzy tygodnie kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu będą musieli pamiętać o dodatkowych utrudnieniach w ciągu drogi krajowej numer 40. Na ulicy Przyjaźni trwa b ... » więcej 2019-03-19, godz. 13:00 Budżet obywatelski Kędzierzyna-Koźla. Głosowanie do końca marca Ponad 1,7 mln złotych przeznaczono w tym roku na realizację zadań budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźle. Każde osiedle będzie realizowało przynajmniej jedn ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:45 Wezwał policjantów do domu, ci znaleźli u niego dopalacze 25-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wezwał policję z powodu awantury, jaką zrobił mu ojciec. W czasie interwencji mundurowi znaleźli w mieszkaniu sporą ilo ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:05 Wyłudzały pieniądze na symulowaną ciążę. Odpowiedzą też za przygotowanie do handlu ludźmi. Akcja opolskich cyberkrymin ... Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo oraz wyłudzanie pieniędzy to zarzuty z którymi muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu nyskiego ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 350 milionów złotych dla szpitali powiatowych. "Ten wzrost naprawdę będzie znaczący" Szpitale otrzymają więcej pieniędzy na leczenie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wzrost wyceny świadczeń w internie i chirurgii. Przeznaczono n ... » więcej 2019-03-19, godz. 11:00 MDK w Kluczborku do likwidacji? "Uprzedzałem, że działania naprawcze będą bolesne" Likwidacja 40 miejsc pracy w powiecie i zamknięcie domu kultury - to pokłosie audytu, który prowadzi w powiatowych placówkach w Kluczborku Regionalna Izba Obr ... » więcej 2019-03-19, godz. 10:11 Ginekologia, ale bez porodówki w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Prawdopodobnie 1 kwietnia ruszy tylko oddział ginekologiczny szpitala powiatowego w Kluczborku. Starosta Mirosław Birecki zaznacza, że prowadzenie oddziału po ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:50 Dziwnej substancji na polach wokół Strzelec Opolskich może być więcej. Urzędnicy twierdzą, że jest niebezpieczna, roln ... Kilkadziesiąt ton szkodliwych odpadów ma się znajdować na polach w okolicy osiedla Piastów Śląskich w Strzelcach Opolskich. Rolnik, który je tam przywiózł uwa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »