Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-18, 09:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Marry i Jerry zagoszczą w żywej szopce w Dziergowicach. Na placu budowy praca wre [ZDJĘCIA]

Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Budowa żywej szopki w Dziergowicach [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Kilkanaście zagród, klatki i woliery szykowane są dla ponad setki zwierzaków. Mieszkańcy Dziergowic przygotowują też nowe atrakcje, zwłaszcza dla najmłodszych.
- Pracujemy od ubiegłego tygodnia. Budowa powinna być gotowa w tę sobotę. Zaczęliśmy od przywiezienia desek – mówi Piotr Badura, kierujący pracami budowlanymi. - 17 przyczep na razie mamy, po 2 kubiki średnio na jednej przyczepie. Do tej pory udało nam się postawić osiem boksów, na konie, osły, barany śruborogie i na wielbłądy.

Szopka powstaje na placu koło kościoła w Dziergowicach. W głównej części będą zagrody dla większych zwierząt, obok powstanie część dla drobiu ozdobnego.

- Największą atrakcją są nasze dwa wielbłądy, Marry i Jerry, ale będą miały teraz mocną konkurencję ze strony nowej koleżanki – mówi Walter Chrząszcz, pomysłodawca i główny organizator budowy szopki. - Jest taka bardzo oswojona lama Ana, przyjazna dzieciom. W tym roku mamy też sanie, takie duże, okazałe. Chcielibyśmy, żeby to też dzieci miały do swojej dyspozycji. Oprócz tego mamy swojską karuzelę – zbudowana przez naszych ludzi karuzela dla najmłodszych.

Szopkę będzie można zwiedzać od najbliższego weekendu. Tradycyjnie mieszkańcy i goście zaproszeni są na wspólne kolędowanie w drugi dzień świąt. W tym roku dodatkowo kolejne spotkanie kolędowe odbędzie się 31 grudnia. Szopka będzie działać do 10 stycznia.
Piotr Badura
Walter Chrząszcz

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 10:45 Alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku Zła jakość powietrza jest dziś w Prudniku. Stacja pomiarowa przy ul. Podgórnej pokazała nad ranem znaczne przekroczenie poziomu pyłów zawieszonych PM 2,5, pow ... » więcej 2019-01-23, godz. 10:45 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-23, godz. 09:44 Dobrze wyposażone pracownie dla nauczycieli, dla uczniów badania przyrodnicze. Nowe projekty edukacyjne w Opolu „Opolska Szkoła Ćwiczeń” i „Tłumaczymy Żywioły” to dwa projekty edukacyjne, które planuje wdrożyć Urząd Miasta Opola. » więcej 2019-01-23, godz. 08:00 "Cukier szkodzi". Opolski NFZ organizuje w sobotę dzień otwartych drzwi Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem 'Cukier szkodzi' organizuje w sobotę (26.01) opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2019-01-23, godz. 07:00 Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie chętnie przyjmie nowych uczestników zajęć Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie (gmina Praszka) ma wolne miejsca i zaprasza do zapoznania się z ofertą. » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Ginekologia przy Reymonta zmieniła (nieco) nazwę Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przy ulicy Reymonta zmieniło swoją nazwę na Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Wójt chciał utrzymać dotychczasowe zarobki, ale radni na poczekaniu obniżyli pensję o 3 tysiące złotych O trzy tysiące złotych Rada Gminy Zębowice obniżyła wynagrodzenie wójta Waldemara Czai podczas sesji. Sprawa nie jest jednak przesądzona. » więcej 2019-01-22, godz. 19:00 Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 18:30 Nie wszystkim się podoba tymczasowy parking w centrum parku miejskiego W parku miejskim w Strzelcach Opolskich biało-czerwoną taśmą wyznaczono miejsca do zaparkowania samochodów. Ma to być ukłon w stronę rodziców przyjeżdżających ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:45 "Oddaj krew dla seniora" akcja krwiodawstwa z okazji Dnia Babci i Dziadka Podzielili się najcenniejszym darem życia z myślą o babciach i dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Opolski kurator oświaty zmobilizował współpracowników ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »