Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-09, 18:12 Autor: Wiktoria Palarczyk

Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA]

Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [fot. Wiktoria Palarczyk]
Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, by wręczyć najmłodszym słodkie świąteczne paczki. Wizyta motomikołajów to już tradycja, która jest kultywowana niezależnie od pogody.
- Robimy to z chęci, z serca. Radość dzieciaków i ten ich uśmiech jest dla nas największą radością - mówi Roman Żurakowski, organizator wydarzenia.

- Bardzo mi się podobają mikołaje, szczególnie te biało-czerwone - mówi 4-letnia Iga.

- W schowku w motorze mam cukierki i rozdaje je dzieciom. Sam mam wnuki, więc wiem, jak bardzo maluchy to lubią. To fajna sprawa, dzieci biegają, śpiewają, cieszą się, właśnie o to chodzi - mówi jeden z motomikołajów.

-Przyszliśmy z wnuczkami i było pięknie. Wrażenie na dzieciach niesamowite, bo od części zdrojowej miasta mikołaje jechały na motorach. Przybiegliśmy za nimi tutaj na rynek - dodaje Anna.

- Zrobili taką honorową rundę po mieście. To coś fajnego i sympatycznego, jeżeli się widzi 30 ładnie poprzebieranych ludzi, ubranych na czerwono-biało z brodami i to wszystko dla dzieci - mówi Mariusz.

Mikołaje rozdali najmłodszym ponad 500 paczek wypełnionych słodyczami. Zmotoryzowani nie zapomnieli także o swoich maszynach, bo każda z nich została przystrojona bombkami, łańcuchami i rogami reniferów.
Motomikołaje w Głuchołazach

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:00 Niszczeje zabytkowy pałac w Turawie. Obiekt jest zabezpieczony, ale... wejść do środka można W internecie pojawiły się zdjęcia wnętrz dawnego domu dziecka w Turawie. Zdjęcia zamieścił fotograf, który pasjonuje się opuszczonymi miejscami. Chodzi o baro ... » więcej 2019-01-21, godz. 13:35 Zgłosił rozbój, którego nie było. Mieszkańcowi Opola za fałszywe zawiadomienie grożą 2 lata więzienia Nawet dwa lata może spędzić w więzieniu opolanin, który zgłosił policji rozbój, do którego nie doszło. Mężczyzna zawiadomił policję, że został napadnięty i ok ... » więcej 2019-01-21, godz. 13:00 Znamy okoliczności znalezienia zwłok małżeństwa z Gogolina W niedzielne (20.01) popołudnie w jednym z domów w Gogolinie odkryto zwłoki małżeństwa. Znamy okoliczności sprawy. » więcej 2019-01-21, godz. 13:00 Miasto Opole postawiło 15 domków dla kotów wolno żyjących W Opolu stworzono miejsca przyjazne kotom wolno żyjącym. Stabilne i ocieplone domki są ratunkiem dla zwierząt i mają pomóc im przetrwać zimę. Miasto zakupiło ... » więcej 2019-01-21, godz. 12:30 Marihuana, kokaina i dopalacze. Policja znalazła narkotyki u mieszkańców powiatu oleskiego. 1,5 kilograma narkotyków zabezpieczyła policja na terenie powiatu oleskiego. Do sprawy zatrzymano 6 osób. To pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy są miesz ... » więcej 2019-01-21, godz. 12:15 Rowery rehabilitacyjne dla mieszkańców Brzegu 10 trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do potrzebujących mieszkańców Brzegu. Rowery zakupiono dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organ ... » więcej 2019-01-21, godz. 12:10 Zanieczyszczone powietrze na Opolszczyźnie. Trzy miasta z przekroczonym stężeniem pyłu PM 10 Opole, Kędzierzyn-Koźle i Zdzieszowice - w tych miastach Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłosiło alarm I stopnia dla pyłu zawieszonego PM10. » więcej 2019-01-21, godz. 12:00 Dziesięć podejrzeń zachorowań na odrę w województwie opolskim W tym roku do opolskiego sanepidu zgłoszono już 10 podejrzeń zachorowań na odrę. Sprawa jest poważna, ponieważ choroba, której objawy przypominają przeziębien ... » więcej 2019-01-21, godz. 12:00 Parafianie planują wymianę ogrzewania w kościele w Staniszczach Wielkich Parafianie ze Staniszcz Wielkich w gminie Kolonowskie przymierzają się do wymiany ogrzewania w zabytkowym kościele św. Karola Boromeusza. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »