Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-06, 16:31 Autor: Witold Wośtak

Młodzi pacjenci USK spotkali się ze świętym Mikołajem i jego pomocnikami

Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. USK]
Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. USK]
Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. Witold Wośtak]
Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. Witold Wośtak]
Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. Witold Wośtak]
Mikołajki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym [fot. Witold Wośtak]
Święty Mikołaj, śnieżynki, elfy i maskotka Policuś odwiedziły dzieci przebywające w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. To wspólna inicjatywa urzędu wojewódzkiego, policji, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu oraz opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Najpierw było wspólne śpiewanie kolęd, a później najmłodsi dostali wiele upominków, między innymi maskotki, kolorowe książeczki, słodycze i opaski odblaskowe. - To wspaniały świąteczny czas - mówi wicewojewoda Violetta Porowska, która pełniła rolę śnieżynki.

- To jest wspaniały czas świąteczny, kiedy obdarowujemy się. Proszę zobaczyć, jak dużą grupą różnych ludzi i środowisk przybyliśmy, żeby obdarować, ale też śpiewać piosenki razem z dziećmi oraz ich rodzicami. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku.

Nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik Wydziały Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, zaznacza, że chodzi o umilenie czasu dzieciom mającym problem ze zdrowiem.

- Z tego wynika nasza obecność. Policja, nie tylko na Opolszczyźnie, robi dla dzieci bardzo wiele. Chodzi o to, żeby dotrzeć do najmłodszych z pewnymi informacjami, głównie odnośnie bezpieczeństwa i profilaktyki. Dzisiaj rozdawaliśmy wydawnictwo promowane przez nas od kilku lat, czyli „Bezpieczny przedszkolak” i „Bezpieczny rowerzysta”.

Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin i prezentów. Młodzi pacjenci postrzegają tę inicjatywę jako miłą. Zdaniem jednej dziewczynki, w szpitalach czy innych placówkach medycznych powinno się pomagać w ten sposób. Druga młoda pacjentka nazywa akcję rewelacyjną. Jej zdaniem, było dużo prezentów, emocji i radości, natomiast wszystkim udzielała się przyjazna atmosfera.
Violetta Porowska
Hubert Adamek
Młodzi pacjenci

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 09:48 Kierowcy uważajcie na pieszych! Apeluje opolska policja Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w trzech wypadkach do jakich doszło w czasie weekendu na opolskich drogach. Po raz kolejny najtragiczniejsze zdarz ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:00 Leśnicy rozpoczęli w lasach akcję "Choinka" Święta coraz bliżej. W tym tygodniu spodziewany jest szczyt sprzedaży choinek. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 30 zł za sztukę. Można je kupić ... » więcej 2018-12-17, godz. 07:30 Głuchołaski schron wzbogacił się o dodatkową salę. "My po prostu dobrze się tu bawimy" Podziemia szkoły podstawowej nr 3 w Głuchołazach, a byłego Publicznego Gimnazjum nr 2, od ponad trzech lat służą młodzieży, która coraz chętniej spędza tam wo ... » więcej 2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »