Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-04, 21:48 Autor: Jacek Pelczar

Przeżyli w małżeństwie 50 lat. Grunt to - "Nie dręczyć jeden drugiego"

Państwo Malczewscy [fot. Jacek Pelczar]
Państwo Malczewscy [fot. Jacek Pelczar]
Jubilaci Państwo Posturzyńscy i Malczewscy [fot. Jacek Pelczar]
Jubilaci Państwo Posturzyńscy i Malczewscy [fot. Jacek Pelczar]
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie [fot. Jacek Pelczar]
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie [fot. Jacek Pelczar]
Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrały z rąk prezydent Kędzierzyna-Koźla, Sabiny Nowosielskiej dwie pary, które pobrały się 50 lat temu.
Po ceremonii jubilaci chętnie zdradzali swoje metody na to, jak przeżyć wspólnie pół wieku.

– Nie dręczyć jeden drugiego przez całe życie, chociaż tego się nie uniknie. Od początku opowiedzieć to jest problem, żeby sobie wszystko przypomnieć, jak to przez te pięćdziesiąt lat leciało, ale leciało bardzo szybko. Za szybko – mówił Franciszek Posturzyński, który otrzymał medal.

Nie zabrakło też wspomnień o samych początkach znajomości i pierwszych wspólnie stawianych krokach.

– Poznaliśmy się na wsi. Mąż przyjeżdżał grać w piłkę nożną i zachodził do nas, do mojego brata, bo byli kolegami. No i tam gdzieś mnie podglądnął, że taka fajna dziewczyna się kręci i tak żeśmy się zapoznali – wspominała Stanisława Malczewska, początki swojego pięćdziesięcioletniego małżeństwa.

Złote gody jubilaci uczcili symboliczną lampką szampana i kameralną rozmową z zaproszonymi gośćmi, urzędniczkami z Urzędu Stanu Cywilnego i prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla.
Franciszek Posturzyński
Stanisława Malczewska

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 07:15 Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. Wiele atrakcji dla całych rodzin Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej 2019-03-22, godz. 19:15 Nagrody dla dzieci w konkursie Wodociągów i Kanalizacji Akwa w Nysie Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »